Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (19.9.): Všetko do seba zapadá!

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

V utorok som hovoril o možnosti bullish a bearish scenáru.  Trading je len hra pravdepodobnosti a štatistiky. Pamätajte na to, že aj ten najlepší trader na svete a najlepší technický analytik sa môže mýliť. Dôležitosť scenárov je absolútne kľúčová v tradingu. Ľudia čo povedia, že je to len hore a dole nemajú ani páru o tom, o čom trading je.  Dosť podrobne sa tejto téme venujem aj v mojom kurze trader2.0 – psychológia, ale poďme späť na analýzu.

V utorok som napísal bullish a bearish scenár, pretože niekedy jednoduchú sú situácie, keď na základe grafu naozaj nevieme určiť kam to môže ísť. To čo však vieme je to, že keď budeme graf sledovať a budeme vidieť ako sa chová, tak podľa jeho aktuálnych pohybov si graf nakoniec vyberie jednu či druhú cestu. Veľmi dôležité je pritom prekonávanie ,,checkpointov.“  Keď máme nastavené minimálne dva scenáre, tak vždy vieme čo robiť a žiadny pohyb nás nezaskočí. Bitcoin si teda vybral bullish scenár a teraz by som už graf anotoval takto.

Po takto ostrom dumpe očakávam ešte mierne spomalenie a ďalší pohľad do nákupnej zóny. Na konečnom targete to však nič nemení. Už len uhol celého tohto poklesu je radikálne menší ako rast, tak pokles bol pozvolný. V najbližších hodinách by sme mali dokončiť korekčnú štruktúru a začať rásť. Postupne budem sledovať na grafoch divergencie a možnosti obratu. Do 48 hodín by sa malo začať niečo diať.

Kapitalizácia

Kapitalizáciu statočne vytiahli altcoiny a tá by ešte mohla klesnúť do finálneho targetu. Tu si nemyslím, že sme vo finále. Bitcoin by však už moc klesať nemal, ale ešte môžu klesnúť altcoiny. Práve pokles altcoinov, ktoré posledné hodiny výrazne pumpovali donesie kapitalizáciu do targetu. Altcoiny spravili krásne rasty a ich štruktúry vyzerajú výborne. Nič však nerastie do nekonečna. Čo sa týka altcoinov, tak si počkajme na rozvinutie korekcie a nastavme nákupy.

Dominancia

Celému konceptu vyššie krásne napovedá aj dominancia a puzzle nám dokonale zapadajú. Zatiaľ čo Bitcoin by už moc klesnúť nemal, tak altcoiny ešte po tých rastoch priestor na poklesy majú, čo je vidieť aj na celkovej kapitalizácii a aj na kapitalizácii altcoinov. Tým pádom by mala dominancia Bitocinu rásť, čo nám potvrdzuje aj samotný graf. Prerazenie channelu mala na svedomí 3. vlna a teraz by mal nastať menší retracement celého toho dumpu.

Opäť sa potvrdilo základné pravidlo, že vždy treba mať chladnú hlavu a nikdy sa neoplatí skákať do pumpy. Počkajme si na retracementy a nastavme ordery.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (28.5.): Prerazili sme trendovku, pôjdeme dole?

Juraj Stoklasa

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Juraj Stoklasa z projektu Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Do kryptomien nikdy neinvestuje viac, než si môžete dovoliť stratiť. 

Bitcoin

Začnime denným grafom. Keď sa pozrieme na tento graf, vidíme, že pravdepodobne konečne prišiel zlom a podarilo sa nám preraziť dlhodobú čiernu trendovku, ktorá nás držala v stúpajúcom pohybe takmer 72 dní.

Toto by mohol byť dobrý signál, že na istý čas budeme pokračovať smerom dolu.

Keď sa prepneme na 4H graf môžeme vidieť daný prieraz oveľa jasnejšie. Z grafu vieme taktiež vysledovať aj to, že držíme aj trendovku na indikátore RSI. Aký by mohol byť teda nasledovný vývoj na Bitcoine?

Momentálne testujeme prerazenú trendovku, ktorú by sme mali potvrdiť ako rezistenciu a pokračovať smerom dole. Predpokladám, že toto je ten najpravdepodobnejší scenár. Ak by sme sa od danej trendovky odrazili, predpokladám nasledovný postupný pokles na hladinu 7300 až 7500 dolárov.

Dominancia

Tu sa pozrime na 4H graf. Tu som naposledy spomínal zónu približne 67,70 % kde prišlo viackrát k odrazeniu. Nakoniec samotná dominancia túto zónu neudržala a praskla dole. Za mňa osobne to bol  jasný signál, že pôjdeme pomaličky dole. Momentálne predpokladám, že pôjdeme otestovať spodnú modrú trendovku (v tom lepšom prípade). V horšom prípade pôjdeme pod túto trendovku a to by bolo pre Bitcoin veľmi zlé. Nateraz ale nepredbiehajme. Momentálne vidím  teda dominanciu na pokles k modrej trendovke. Je ešte dosť možné, že by sme išli otestovali prerazenú hladinu zospodu. K tomuto scenáru môže, ale taktiež vôbec nemusí dôjsť. Každopádne otestovanie spodnej modrej trendovky je vysoko pravdepodobné.. Aj tu sa nám teda potvrdzuje, že Bitcoin by mal klesať.

Altcoin market cap

Tu by som sa pozrel taktiež na 4H graf. Tu vidíme, že sme nedokázali preraziť zónu v oblasti 85 miliárd. Vidíme, že prišlo niekoľkokrát relatívne silné zamietnutie,  znovu otestovanie tejto oblasti ako rezistencie a znovu odraz. Osobne si nemyslím, že už danú oblasť prerazíme a alty sa podľa môjho názoru znovu ,,vysypú“. Je to len otázka času. Určite by som teraz neodporúčal longovať. Všetci dobre vieme, že stať sa môže hocičo, ale pravdepodobnosť nám hovorí jasne  : DOLE. Osobne predpokladám, že graf/trh bude rešpektovať aj klesajúcu trendovku na RSI indikátore. Navyše, prešiel som si grafy viacerých veľkých altcoinov. Drvivá väčšina z nich vyzerá naozaj skôr na pokles ako rast. Preto by som neriskoval longovať. Ako najbližšiu zastávku na altcoinovom market cape v rámci niekoľkých dní vidím zónu 73 až 75 miliárd.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Do kryptomien nikdy neinvestuje viac, než si môžete dovoliť stratiť. 

Autor analýzy

Juraj Stoklasa

Trader 2.0Juraj Stoklasa
Trader projektu zameraného na obchodovanie kryptomien  Trader 2.0. 

 

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (26.5.): Na akej úrovni je bullish level?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Nejdem sa vyjadrovať k tomu čo som sa už viackrát vyjadril a to je Golden Cross alebo ako vidím denný graf. Môj názor a hlbšiu analýzu toho čo si už dlhší čas myslím si môžete pozrieť na mojom YouTube.

Poďme teda späť do súčasnosti a na 4H graf. Tam sme sa dostali už pod zelenú trendovú čiaru aj pod triangel. Týždňová sviečka nedopadla vôbec dobre, avšak v novom týždni sa zatiaľ ťaháme hore. Jedným z dôvodov môže byť práve CME futures, ktoré si rozoberieme nižšie. Dokáže sa však Bitcoin vrátiť do apexu trianglu? To je momentálne otázka, ale Bitcoin vyzerá čí ďalej tým viac bearish.

Bullish level je na hodnote 9937 usd a ak ho prekonáme, tak ideme do nového targetu. Ak sa tak nestane, tak nás čakajú hodnoty 7679 – 8077 usd. Momentálne sme už pod BK indikátorom pod trianglom pod channelom a týždenná sviečka nezavrela moc pozitívne.

CME FUTURES

Aktuálne trackujeme GAP na 9055 – 9125 usd, ktorý ešte nie je vyplnený a dnes očakávam jeho vyplnenie. Včera bol v USA sviatok vojnových veteránov, takže z toho dôvodu mohli byť trhli kľudnejšie.

Dominancia

Dominancia pomaly klesá, ale rozhodne by som nehovoril o altcoinovej sezóne, aj keď posledné mince so zápalnou šnúrou nám v členstve pekne vyšli. Na dennom grafe nás zhora tlačí horná trendová línia a zdola nás drží trendová línia celého cyklu od začiatku roku 2018. Rovnako aj na tomto grafe sa blížime k apexu a čoskoro sa bude musieť rozhodnúť na akú stranu sa trh vyberie.

Kapitalizácia altcoinov

Rovnako tu vidím skôr bearish scenár, pretože sme sa dostali von z hlavného channelu a ešte sme neprekonali bullish level. Všetky grafy majú tendenciu ísť teraz skôr do strany. Target je jasný, ale na to potrebujeme výraznejší dump. Naša stratégia v skupine je teraz zobrať si čo sa dá zo shitcoinov a potom odísť z trhu a počkať.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0. Telegram Trader 2.0 nájdete tu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

 

 

 

 

 

 

 

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (25.5.): Bitcoin pokračuje na hranu kanála, kde očakávame odraz

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin se po halvingu nachází v korekční struktuře, která je tvořena velmi volatilním kanálem, jehož spodní hrana se nachází na ceně kolem 8 500 USD. Díky této korekce můžou altcoiny generovat desítky procent a dokončit tak svoje pohyblivé struktury. Pojďme se na celou situaci podívat  blíže.

BTC/USD – očekávám delší pozvolnou korekci

Na analýzu bitcoinu jsem udělal velmi podrobné video, kde najdeš celou očekávanou trajektorii bitcoinu a možnosti jeho nákupu a prodeje. Rozhodně mrkni! Tyto videa dělám jen pro členy Crypto Kingdom, nyní výjimečně pro veřejnost.

Dominance BTC – větší rallye nebude

U dominance bitcoinu jsem stále zastáncem analýzy z minulého týdne, kdy by měla dominance klesnout na 65 %. Takže altcoiny snad přidají ještě nějaká procenta, ovšem na větší rallye to zatím opravdu nevidím.

Kapitalizace kryptoměn – jsme na bodě kontroly

kapitalizace kryptoměn

kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace kryptoměn si našla svoji férovou oblast a to je 240 mld. USD. V této oblasti očekávám, že se kapitalizace bude rochnit pár měsíců s možností nákupu na zeleném supportu. Pro mě zajímavé nákupní oblasti budou mezi 220 – 200 mld. USD.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů má ještě prostor růstu do rezistence kolem 90 mld. USD. Růst nyní můžou spíše lowcaps altcoiny, protože kdyby se pohli highcaps, tak kapitalizace altcoinů vyletí rychle. Každopádně bod kontroly máme za sebou a tam se kapitalizace bude vrat, proto pozor bych nyní bral na altcoinech spíše jisté zisky.

Závěr dnešní analýzy

Opět se nacházíme v situaci, která už tady několikrát byla. Bitcoin udělal rallye a pak pozvolna klesá, altcoiny ze svého dna dostávají šanci udělat korekční pohyby vzhůru. Opět bych nečekal žádné rallye od altcoinů, ale kvalitně namnožil mince. Nám se to v predikcích a signálech Crypto Kingdom za poslední dva týdny bravurně daří:

THETA +17 %; ZIL +43 %; ENJ +20 %; GNT +10 %; LUN +16 %; KNC +21 %; ARK +26 %; NANO +57 %; ADA +10 %; LTC 0 %; BAT 0 %

Dalších 6 signálů máme otevřených se ziskem 5-20 %, které již brzy budeme zavírat. Víš, že u nás za členství zaplatíš jenom jednou? Vyber si stříbrné členství a měj každý den kvalitní informace o kryptoměnovém trhu a zároveň množ s námi mince bitcoinu na signálech.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE VIDEO (25.5.): Aktuálny pohľad na graf Bitcoinu a altcoinov

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-j-kralovansky

Živé vysielanie začne o 21.00h v pondelok 25.5.2020.

Jakub Kraľovanský z projektu Trader 2.0 prináša čerstvú technickú analýzu k trhu s kryptomenami so zreteľom na Bitcoin. Naznačí taktiež to, ako má aktuálne rozdelené svoje portfólio a aký je jeho osobný mindset pre najbližšie obdobie.

Upozorňujeme vás, že obsah videa nie je investičnou radou. Nikdy neinvestujte do kryptomien viac, než si môžete dovoliť stratiť. 

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza altcoinov (22.5.): Altcoiny využívajú svoju šancu pri poklese Bitcoinu

Avatar

Článok

zo dňa

ANALYza-altcoiny

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné analýzy vybraných altcoinov. Dnes sa na trh pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin se nadále nachází v korekční struktuře uptrendového kanálu a jsem velmi rád, že toho altcoiny začínají využívat pro profity v řádech desítek procent. Některé altcoiny, které jsme posílali v predikcích nebo signálech už mají krásné zisky. Pojďme se podívat ještě na altcoiny, kde profit teprve vybereme plnou parou.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů vypadá dobře, stále vidím na swingách vyšší low. Míříme nyní do silné rezistence kolem 90 mld. USD, kde neočekávám, že bychom ji prorazili. Proto nyní směřuji naše predikce a signály, abychom vybrali 10-30 % zisků a stáhli se zpět do bitcoinu.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Altcoiny mají nyní dobré klima a mělo by dojít ještě k dojetí těch struktur právě ke svým akumulačním průměrům, kde může být delší setrvání. Pojďme tedy namnožit mince, když nám trh dává příležitost s Crypto Kingdom signály.

BAT/BTC

Prvním vybraným, které jsme již poslali členům, je BAT, kde sleduji strategii návratu k průměru. Průměrem je v tomto případě akumulační zóna a bod kontroly na 2333 sts. BAT prvně vystřelil impulsivní nohou, kde přišla falling wedge korekce. Následně konsolidace na supportu, kde BAT nabíral energii. Nyní je důležité, aby cena se udržela a mohla nadále růst právě k PoC nebo až k vyznačené rezistenci.

Analýza BTC/BTC

Analýza BAT/BTC

ARK/BTC

Opět strategie návratu k průměru, kde jsme v signálu již s polovinou pozice s krásným ziskem venku. Zbytek pozice by měl mířit právě na průměr 2434 sts, což je bod kontroly celé konstrukce. Všimni si, že byla protnutá downtrendová konstrukce a krásný odraz od žlutého supportu. Nyní využívat ARK zeleného supportu, kde si připraví sílu na další pohyb vzhůru a my ukončíme celý signál v profitu.

analýza ARK/BTC

Analýza ARK/BTC

ALGO/BTC

Nádherný setup, kde bys nyní měl být vevnitř. Opět krásná strategie návratu k průměru, kde můžeš vidět klesající triangl a jeho průraz impulsivní zelenou svící. Následné testování konstrukce a tvořící se pattern 123low, kde teprve nastane průraz zelené rezistence. Na ALGO jsem před chvílí posílal signál.

Analýza ALGO/BTC

Analýza ALGO/BTC

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (21.5.): Najbližšie dni by mali priniesť rozuzlenie

Trader 2.0

Článok

zo dňa

analyza-trader20

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Začnime denným grafom. Keď sa pozrieme na tento graf, je evidentné, že nás doposiaľ stále drží spodná čierna trendovka, ktorá nie a nie pustiť cenu Bitcoinu nižšie. Z hornej strany nás naopak blokuje extrémne silná zóna v okolí 10 000 dolárov. Toto sú z môjho pohľadu momentálne dve najdôležitejšie veci, ktoré by sme na grafe mali sledovať. Z denného grafu to vypadá, že najbližšie dni by malo prísť rozuzlenie, kam sa bude cena pohybovať najbližšie týždne. Záležať to bude od toho, ktorú z daných zón prerazíme.

Pozrime sa teraz bližšie na 4H graf. Na tomto grafe môžeme vidieť, že sme už niekoľko krát otestovali spodnú čiernu trendovku, kde doposiaľ zakaždým prišlo odrazenie a znovu pohyb UP. Priznám sa, že z momentálnej štruktúry je veľmi obtiažne povedať kam sa pohneme z dlhodobejšieho hľadiska. Zdola nás drží spomínaná trendovka, zhora momentálne sledujem modrú prerušovanú trendovú líniu. Z tohto pohľadu by sme mohli špekulovať na formáciu triangel. Táto formácia sa často vyskytuje v 4. vlne 5 vlnového cyklu, teda pred posledným pohybom v danom smere a to by znamenalo ešte 5 – tu vlnu hore. Tu mi ale jednoducho nesedí to, aby sme tak extrémne silnú zónu, ktorá nás drží zhora prerazili 5-tou a teda poslednou vlnou cyklu, ktorá je väčšinou už len taký posledný výdych 5 vlnového cyklu, zväčša bez výraznejších objemov. Takéto prierazy zvyčajne vídame počas tretej vlny s extrémnymi objemami. Preto mi táto varianta príde málo pravdepodobná.

Keďže sme ale v kryptosvete, nič nieje nemožné. Jednoducho mi to tam ale proste nesedí.

Ešte by som spomenul indikátor RSI, na ktorom držíme zostupnú trendovku, momentálne sa ale nachádzame v neutrálnom pásme na hodnote približne 50, takže tu nám okrem danej trendovky RSI tak isto nenapovie nič viac.

Momentálne teda naozaj sám neviem, čo sa bude diať a aby sme sa niekam posunuli, musíme spraviť zásadný pohyb. Tým mám na mysli pohyb aspoň o 1000 až 1500 dolárov. Ktorým smerom, nato si musíme počkať.

Dominancia

Tu sa pozrime na 4H graf. Z tohto grafu vidíme, že sme dva krát otestovali zónu 69 %, kde v oboch prípadoch prišlo silné zamietnutie. Taktiež ale vidíme, že podobný scenár sa nám stal v zóne približne 67,70 % kde taktiež prišli dve jasné odrazenia. Momentálne znovu túto zónu testujeme. Ak by sme prerazili túto spodnú hladinu, pôjdeme pravdepodobne otestovať dlhodobú modrú trendovku znázornenú na 1D grafe. Tu by sme mohli prísť na hodnoty približne 66 %. V horšom prípade na oveľa nižšie hodnoty, ale to momentálne nieje zatiaľ aktuálna téma. Naopak v prípade prerazenie hornej zóny by sme išli pravdepodobne na 70,5 %. Ak by som sa mal ale prikloniť na jednu stranu, povedal by som pokles, aj vzhľadom nato, že očakávam pokles na BTC. Navyše, ak sa trošku posnažíme, dokážeme si nakresliť aj klesajúcu trendovku na RSI. Tu by to naznačovalo odraz a zase pokles dole.  Toto je ale čisto len môj názor. Tu si musíme jednoducho zase počkať.

Altcoin market cap

Tu sa pozrieme na 4H graf. Vidíme, že altcoinový market cap po prerazení spodnej trendovej čiary prišiel znovu otestovať túto trendovku, kde prišlo jasné odmietnutie. Nakoniec sa altcoinom podarilo spraviť ešte vyššie high, ale keď sa pozrieme na graf a súčasne na RSI indikátor, mohli by sme povedať, že sa nám vytvorila divergencia.  Pri tomto vyššom high sme sa dokonca dostali do veľmi silnej zóny, odkiaľ aktuálne vidíme, že prišlo odmietnutie. Osobne nepredpokladám, že by sme danú zónu prerazili, nakoľko som si prešiel aj viacero veľkých altcoinov a veľa z nich mi príde, že práve dokončili svoje targety a príde pohyb dole. Dokonca veľa týchto altcoinov má veľmi podobné grafy.

Ako najbližší pohyb vidím mi príde pohyb smerom dolu na zónu v oblasti 73 až 74 miliárd.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (19.5.): Bitcoin ukázal, že z takejto formácie vie vypáliť

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Na Bitcoine zatiaľ konsolidujeme na TOP-e. Aktuálny top je 10 031 usd a sme veľmi blízko neho. Stále sa držíme v hlavnom channeli a preto o nejakých veľkých výpredajoch ešte nemôže byť reč. Bitcoin často krát ukázal, že aj z takejto formácie vie vypáliť smerom hore. Poďme si však zhrnúť čo vieme.

Z hľadiska celej štruktúry mi Bitcoin príde skôr na pokles. Najviac mi prichádza do úvahy ABC korekcia, kde sa momentálne nachádzame vo vlne B. Ak dosiahneme nové maximum, tak môžeme definitívne vylúčiť vlnu /ii/. V prípade ABC korekcie by sa jednalo o tzv. expanding flat.

Čo sa týka korelácie na svetových trhoch, tak aj indexy aj komodity v týchto dňoch rastú. Avšak zlato a striebro môžu byť veľmi blízko svojho topu. Bitcoin zatiaľ vyčkáva a nevie sa rozhodnúť.

CME FUTURES

Včera sme okamžite zaplnili GAP, takže jeho vyplnenie na 9435 – 9650 usd je už hotové. Podmienka splnená!

Dominancia

Dominancia by mohla zaznamenať vlnu dole, ale rovnako sa drží v menšom rangi medzi hladinami 67.55 – 68.38. Celkovo je dominancia stále bullish, ale pomaly sa blížime k vyvrcholeniu, kde by sa malo definitívne rozhodnúť či začíname nový cyklus a altcoiny budú mať viac priestoru, alebo bude Bitcoin pokračovať vo svojej really.

Celková kapitalizácia

Celková kapitalizácia na dennom grafe je rovnako pred dôležitým rozhodovaním. Ideme konečne hore a urobíme break-up trendovej línie, alebo si ešte spravíme posledný pokles? To je momentálne otázka, ktorú riešia asi všetci. Ja osobne som skôr toho názoru, že by sme pred definitívnym rastom mali ísť ešte dole a urobiť korekciu celého rastu. Samozrejme korekcia nemusí byť nijak fatálna, ale graf si ju pýta. Vždy keď sme takto prudko rástli, tak to graf nakoniec potrestal a nemyslím si, že to tento krát bude iné. Neprepadajte preto zbytočne bullish nálade. Definitívne potvrdenie bull-runu bude rovnako až keď sa dostaneme nad trendovú líniu a vytvoríme vyššie maximum.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0. Telegram Trader 2.0 nájdete tu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (18.5.): Bude Bitcoin pokračovat v rastúcom trende?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Celý minulý týden se bitcoin neustále tlačil nahoru, což beru jako býčí dojezdy mediální, neboť halving zněl i v českých a slovenských televizích. Nyní narážíme opět do silné rezistence 9 900 USD a bitcoinu se zatím nepovedlo ustálit svoji cenu nad 10 000 USD. Povede se to tento týden?

BTC/USD – prostor pro růst tam je

Analýza BTC/USD

Růstové objemy na bitcoinu na denním časovém rámci nejsou moc hezké a klesají s růstem ceny. Aktuálně tam nejsou silní prodejci, kteří by cenu stáhli. Polovinu týdne bych viděl ještě v duchu růstu ceny bitcoinu, ale zatím nepředpokládám proražení rezistence kolem 10 500 USD, i přestože tam ještě další růstový swing být může. Před dalším bullrunem ještě čekám otestování akumulační zony mezi 8 000 – 6 000 USD.

Dominance BTC – stále pod trendovkou

Graf dominance BTC

Graf dominance BTC

Tento graf se mi líbí ze všech nejméně, protože se drží zespoda trendovky jako klíště. Dokud jsme stále pod ní, nevěřím v rallye bitcoinu. Očekával bych možná ještě jeden test trendovky tzn. růst dominance bitcoinu v týdnu a pak už konečně návrat na 65 %, což je spodní knot akumulační oblasti.

ETH/USD – zpět ve hře

Analýza ETH/USD

Analýza ETH/USD

Díky dnešnímu rustu ETH/BTC, se ethereum dostává zpět do hry, kde ho čeká rezistence na 240 USD, což by mělo právě ethereum zastavit stejně jako 10 500 USD na bitcoinu. Růstové denní objemy jsou velmi slaboučké. Navíc je to růst mimo hlavní trend a to vždy stojí hodně sil ten pád zastavit a snažit se nabrat spekulanty, aby cena rostla. Korekce je otázkou času a síly býků.

Kapitalizace kryptoměn – zpět do oblasti

Graf kapitalizace kryptoměn

Graf kapitalizace kryptoměn

V grafu se nacházíme aktuálně nad bodem kontroly a bod kontroly je jako magnet v konsolidačním trhu. Blížíme se do silné rezistence, kde úplně chybí akumulační objemy. Já osobně neočekáváme následující týdny žádné prudké rallye, ale spíše vracení se zpět do silných zón.

Kapitalizace altcoinů – rezistence jak vyšitá

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Tady není na grafu úplně moc, co řešit. Celý týdenní časový rámec se nachází ve volatilní akumulační struktuře. Dostáváme se na zelenou rezistenci, která by to měla zpět stáhnout k 73 mld. USD. To může znamenat další korekci pro altcoiny s tím, že by tento rok měly highcaps růst o proti lowcaps altcoinů.

Závěr dnešní analýzy

Bitcoin i ethereum mají rozhodně prostor pro ještě jeden leg nahoru k 10 500 USD, což stáhne altcoiny dolů. Bitcoin přestřelovat umí – následně skončí radostné obedobí a půjdeme do korekce. Celý kryptoměnový market půjde do rezistencí a očekávám pak 20-30% korekci celé kapitalizace.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (14.5.): Dočkáme sa málo pravdepodobného prierazu modrej trendovky?

Trader 2.0

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Tradičnú štvrtkovú analýzu Bitcoinu, dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami a altcoinového marketcapu vám prinášajú študenti trading univezity Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Dnes sa pozrieme na 4H graf. Keď sa pozrieme na graf, vidíme, že za posledné 2 dni nám cena po poslednom prepade rastie, kde sme z hladiny približne 8500 dolárov vystúpali na aktuálnych 9500 dolárov. Keď sa ale pozriem na graf z komplexnejšieho hľadiska, je tam pár vecí, ktoré sa mi moc na tomto raste nepáčia. Prvé čo sa mi nepáči na danom raste je to, že sme spravili takmer tisíc dolárový rast a nevidíme takmer žiadne zaujímavé objemy. Toto je prvá vec, ktorá mi naznačuje, že pravdepodobne robíme len korekciu predchádzajúceho pádu.

Ďalšia vec, ktorá sa mi nepáči v súvislosti s objemami je to, že celý tento rast mi príde veľmi ostrý. Častokrát takýto ostrý rast, nepodložený objemami, končí tvrdým prepadom. Nehovorím, že sa to stane aj tentokrát, alebo v histórii sme to zažili už veľmi veľa krát.

Ďalšia vec, ktorá mi hovorí, že rast by mohol byť teoreticky na konci, je indikátor RSI, konkrétne trendovka na tomto indikátore. Ak by sme sa pri Bitcoine pozreli na tento indikátor do minulosti, môžeme tam nájsť, že často krát rešpektuje trendovky.

Aký by mohol byť teda nasledujúci vývoj na grafe?

Momentálne sa blížime k hornej modrej trendovke zobrazenej na grafe. V tejto hladine nám dokonca vychádza aj posledný možný retracement a to fibo 0,786. Myslím si, že tu by sme sa mohli odraziť a následne pokračovať vo väčšom prepade. Pekne by tu veľa vecí do seba zapadalo.

Tu už teda nemá zmysel otvárať long.

V takomto prípade by sme znovu išli dole testovať prioritne čiernu trendovku. Ak by sem prišiel prieraz dole v podobe silného dumpu, ďalej by som sledoval zónu v okolí 7200 dolárov.

Ďalšia varianta, aj keď podľa mňa osobne veľmi málo pravdepodobná, je prieraz modrej trendovky a vytvorenie nového high. Toto by bol bullish scenár a to by následne chcelo ďalšiu analýzu. Osobne si ale naozaj nemyslím, že by nám toto hrozilo. Ja som jednoducho stále bearish.

Dominancia

Tu sa pozrieme na 1D graf. Ako vidno z grafu, tu sme sa odrazili od posledného swing high a momentálne znovu testujeme čiernu prerušovanú trendovku. Toto je dosť silná zóna. Ak sa nám ju podarí preraziť, dovolím si tvrdiť, že dominancia pôjde na hodnoty blízko 70,5 %. Ak nie, pôjdeme znovu otestovať zónu, z ktorej sme sa odrazili. Tu musíme zase raz počkať ako nám zareaguje daná zóna. Bohužiaľ momentálne tu zatiaľ nieje nič iné čoho by sa dalo chytiť, jednoducho musíme čakať.

Altcoin market cap

Tu sa pozrieme na 4H graf. Vidíme, že altcoinový market cap momentálne testuje predchádzajúce swing. Tu bude momentálne zaujímavé ako zareagujeme v tejto zóne.

Pokiaľ by sme prerazili, môžeme ísť testovať vrchnú čiernu trendovku. V opačnom prípade ak príde k odrazu, budeme pokračovať smerom nadol na nižšie vyznačenú hladinu, ktorú sme už otestovali 3x.

Tak isto aj tu, musíme počkať ako zareaguje altcoinový market cap. Niektoré altcoiny spravili celkom slušný rast za posledné dva dni.

Či sa jednalo o retracement, alebo budeme pokračovať v tomto raste, uvidíme nasledujúce dni.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy je študentom trading unvezrity Trader 2.0 pod dohľadom Jakuba Kraľovanského.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (12.5.): Trackujem gigantický triangel. Možností je niekoľko

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Halving máme konečne za nami a cena je aktuálne na 8600usd. Ako hlavný scenár trackujem stále tento gigantický triangel. Aj keď sa to nezdá, tak aj v triangli máme hneď niekoľko možností. Na to aby sme však mohli sebavedomo povedať, že sa nachádzame v bull-rune, tak potrebujeme prekonať trendovú líniu a ideálne aj vytvoriť higher high.

Na 4H sme podľa môjho práve dokončili vlnu A a môžeme očakávať pull-back. Tento rast by mal byť však len vo vlne B a ja osobne nikdy neodporúčam túto vlnu longovať. Zamietnutie od topu bolo silné a máme hneď niekoľko indikácií, že sme naozaj dosiahli vrchol. Ako prvá indikácia je už spomínaný halving, ktorý je už za nami. Druhá indikácia je fundament. Okolo Bitcoinu bol na Twitteri a na magazínoch veľmi pozitívny fundament a písalo sa o ňom vo veľmi pozitívnom svetle aj v tradičných médiách. Rovnako odmietnutie, ktoré prišlo malo konečne objemy a silu. Po 7 týždňových zelených sviečkach sme sa tak konečne dočkali aj červenej.

Altocinová kapitalizácia

Kapitalizácia altcoinov vyzerá dosť podobne ako Bitcoin. Rovnako prišlo silnejšie odmietnutie, ktoré nás dokonca dostalo pod trendovú líniu. Zatiaľ nás udržala MA200, ale celá štruktúra vyzerá na ďalší pokles. To čo teda hovorím už niekoľko týždňov by mohlo byť konečne realitou.

Dominancia

Za mňa veľmi zaujímavý a hlavne podceňovaný graf. Dominancia nám aj posledné dni rástla a v podstate nám už rastie v jednom cykle od januára 2018. Veľa ľudí sledovalo ako reagoval Bitcoin po halvingu, ale málokto si všímal BTC dominanciu po halvingu. Presne 245 dní po halvingu začala really altcoinov, čo by v našom prípade znamenalo koniec roku. Rovnako by to v našom prípade znamenalo aj to, že leto bude zrejme ešte nuda, ale ku koncu roku trh začne štartovať. Aktuálne však na 4H môžeme očakávať menší pokles dominancie. Na dennom grafe sa nič nemení.

Trader2.0

Viac než 25 predikcií aktualizovaných každý deň. Mince so zápalnou šnúrou, ktoré majú dlhodobo výbornú úspešnosť a ich štatistika je vyhodnocovaná nezávislou treťou stranou. Rozbory intradenných grafov. LIVE ROOM, kde s členmi naživo obchodujeme každý utorok a štvrtok o 09:00. Aj to je členstvo Trader2.0. Telegram Trader 2.0 nájdete tu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

 

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-