Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (10.9.): Pokles je zatiaľ v rámci normy

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Bitcoin nám zase o niečo poskočil dole. Avšak netreba vôbec robiť paniku, pretože tento pokles je zatiaľ v rámci normy. Čo sa technickej analýzy týka, tak ako veľmi silnú zónu, kde by mohol nastať obrat považujem zónu 9800 – 10 000 dolárov. Stretáva sa tam totiž niekoľko parametrov.

  1. retracement rastu nahor – 0.618 – 0.65 tzv. Golden Ratio. Až v 35% prípadoch príde retracement na túto hodnotu.
  2. Fibo extension – projekcia 0.786 – 1.01 pohybu AB.
  3. Volume gap – Na volume profile vidíme volume gap.

V prípade ostrejšieho retracementu môžeme ísť aj nižšie, ale to nič nemení na tom, že daný pokles by mal byť obmedzený. Zatiaľ nás technická analýza poslúcha.

Objemy sú stále katastrofálne a tento pokles nemá absolútne žiadnu silu.

Kapitalizácia

Kapitalizácia má dosť podobnú štruktúru ako Bitcoin. Na tomto grafe mi však príde aj očividnejší trojuhoník vo vlne B. Samozrejme trojuholník sa môže momentálne vytvárať aj na Bitcoine samotnom, ale čo sa týka kapitalizácie, tak je táto formácia viac očividná. Môžeme teda aplikovať rovnaké metódy a merania aby sme zistili kľúčovú zónu na obrat.

Čo je však oveľa zaujímavejšie je to, že na dennom grafe sme už nad trendovou čiarou. Nech si ju natiahnem ako chcem, stále mi vychádza, že sme už nad ňou a tento pokles je vlastne re-testom trendovej čiary. Kapitalizácia tak vyzerá ako keby bola o jeden krok pred Bitcoinom, ktorý sa z tejto veľkej formácie ešte len musí vymaniť.

Dominancia

Dominancia mi napriek poklesu stále nepríde ako dokončená. V takejto fáze je to však extrémne ťažké určiť pretože chytáme potenciálny TOP. Stále si však myslím a rátam s tým, že tento pokles je len korekciou ako sa stalo už niekoľko krát. Altcoiny na druhú stranu vyzerajú dobre. Bohviečo sa však s nimi stane, keď Bitcoin urobí prudký pohyb. Zatiaľ by som nehlásal altcoinovú sezónu, ale rozhodne treba využiť tieto dni na obchodovanie altcoinov.

Mince so zápalnou šnúrou

V tomto produkte sme minulý týždeň uzavreli zisky na EOS, NEO a BTC. Tesne nám ušiel zisk na ETH. Dokupy sme spravili v ten pravý čas. Na zvyšné mince ešte čakáme kým dôjdú do targetov. Keďže dominancia klesá a altcoinom sa práve darí, tak môžete očakávať ďalšiu smršť mincí so zápalanou šnúrou!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Populárne