Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza trhu: Ako sú na tom Bitcoin a Litecoin?

Článok

analýza BTC

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu a iným altcoinom. Dnes sa na kráľa kryptomien ale aj na Litecoin pozreli analytici portálu Kryptotrejder.sk.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. 

Bitcoin

Bitcoin včera uzavrel symetrický krátkodobý triangel a neudržal podporu. Následne cena začala padať a sme v krátkodobom poklese. Významná podpora sa nachádza na hladine 42,000$. RSI však indikuje odrazenie od 30 bodov, čo sa dosť podobá predošlým kontaktom s prepredanosťou počas bullrunu. Na týchto bodoch sa vyskytovali lokálne minimá. Je teda možný scenár, že cena BTC už vytvoril lokálne minimum, no ešte nebolo potvrdené. Očakávam teda obrátenie trendu na rastúci buď to zo súčasnej hodnoty alebo od cca 42,000$.

Graf:

Litecoin

Tento týždeň tu máme pre zmenu na rozdiel od Ethereum graf Litecoinu, na ktorý sa pozrieme z dlhodobého hľadiska. Mesiac január znamenal pre Litecoin vytvorenie korekčnej štruktúry, počas ktorej sme sa mali pripraviť na ďalší impulzný pohyb smerom nahor. Nie len pre Litecoin ale pre väčšinu Highcap mincí bol január konsolidačným mesiacom, čo dalo priestor na rast práve lowcap a DEFI minciam. Tie za jeden mesiac stihli urobiť cenové nárasty v priemere niekoľko stavák percent. Keďže všetky trhy sú hlavne o prelievaní kapitálu, už čoskoro by sme mohli vidieť vyberanie ziskov z lowcap a DEFI mincí, práve do Highcapových mincí, ktoré niekoľko týždňov konsolidovali. Litecoin vyzerá, že konsolidačnú štruktúru už opustil a chytá sa na pokračovanie v rastúcom trende. Pozeráme sa na týždenný graf, na ktorom môžeme pekne vidieť základné rezistencie a tie použiť ako naše budúce Take profit hladiny. Pri prípadnom prepade by som Litecoin rád prikúpil na hodnote 120$.

1W graf:

Analýzu pripravili Ing. Marek Jendrál a Roman Sanetrik. Dnes ich môžete sledovať aj naživo na Twitchi.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.  

Stream začína o 18.00. Link: https://www.twitch.tv/kryptotrejdersk 

Populárne