Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (4.4.): Kedy budeme môcť hovoriť o bullrune?

Článok

Peprný analýza BTC
Peprný analýza BTC

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel prvýkrát exkluzívne pre kryptonovinky Matúš Peprný z WeerTrade. 

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin (BTC)

Zdravím čitateľov kryptonovinky.sk. Prinášam vám môj pohľad na trh po utorkovej $1,000 pumpe, akú sme nevideli na Bitcoine naozaj veľmi dlho. Z grafu som všetko vymazal a nakreslil som si 4 zóny (viď graf nižšie), ktoré sú pre Bitcoin momentálne kritické a preto ich budem sledovať.

Vidíme odmietnutie ceny v rezistenčnej zóne, ktorá zároveň prekrýva aj golden ratio na fibonacciho úrovniach – perfektný pullback pádu zo 6k.

1D rsi sa blíži ku 90, 3D rsi je nad 70, toto sú hodnoty, ktoré sme videli naposledy v roku 2017, čo nám naznačuje, že by mal prísť pullback, ktorý by po takejto pumpe bol veľmi zdravý. Rad by som ho videl či už v žltej alebo červenej zóne, no po takejto pumpe je treba očakávať aj účinok FOMO (strach z premárnenej príležitosti, ľudia nakupujú, pretože sa boja, že cena pôjde ešte vyššie pozn. red.) a počítať s možnosťou, že rezistencia môže byt znovu otestovaná.

Pokiaľ Bitcoin udrží cenu nad $4,150-$4,200, čo je je spodná hranica červeného supportu, ostávam krátkodobo až strednodobo bullish na Bitcoin.

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

V najbližšej dobe by sme sa mohli pohybovať medzi zelenou rezistenciou a žltým, prípadne červeným supportom (viď graf nižšie). V tejto zóne veľa historických dát nemáme, preto sledujem 1H graf a zakreslujem s/r úrovne. Osobne som ešte nevstúpil po spomínanej pumpe do žiadneho swingového obchodu, nakoľko čakám na viac dát, ktoré sa mi pomaly už vykresľujú. Akonáhle uvidím viac indikátorov, ktoré mi budú potvrdzovať vysokú úspešnosť obchodu a zároveň uvidím obchod s priaznivým RRR, do obchodu vstúpim.


(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Kedy sa potvrdí bullrun?

Pokiaľ ide o dohady o tom, či už začal bullrun, pokúsim sa zhrnúť môj názor v týchto vetách:

Ako som písal už vyššie, pokiaľ udržíme $4,150, tak som krátkodobo až strednodobo bullish. Keď si však graf oddialime a pozrieme sa zo vzdialenej perspektívy (viď graf dole), BTC prekonal len jednu z troch veľmi významných rezistencii, ktoré ho brzdia v tom, aby sme si mohli povedať, že bullrun už naozaj začal.

Postup je nasledovný – prerazenie 1. rezistencie je hotové (prerazili sme na piaty pokus), teraz sa potrebujeme nad ňou udržať a teda vytvoriť nový support. Následne budeme potrebovať preraziť druhú rezistenciu (zelena zóna), ktorú tiež neprerazíme podľa môjho názoru na prvý pokus a nad ňou sa musíme udržať a vytvoriť support.

Ani potom však stále nebude vyhrané, pretože Bitcoin bude čakať najťažší test a zároveň jedna z najsilnejších s/r zón za celú históriu Bitcoinu – nazval som ju „Moon rezistencia.“

Akonáhle sa nám podarí preraziť túto zónu a vytvoriť nad ňou support a od neho sa vysokým volume odraziť smerom hore, povedal by som, že to môže byť okolo úrovne $6,800 – $7,000, bude to pre mňa jasný signál, že je možné nakúpiť v pokoji na HODL (niekoľko rokov), pretože bull run odštartoval.


(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Autor analýzy

Matúš Peprný
WeerTrade je sprievodca vo svete kryptomien a tradingu. Sme profesionálni trejdri, ktorí sa venujú  hlavne swing obchodom. Náš hlavný cieľ je predať ľudom čo najviac informácii, ktoré sme sa počas obchodovania na burze naučili. Vieme, že začiatky na burze sú veľmi tažké a ľudia nemajú správne informácie a skúsenosti a robia drahé chyby. Cieľom je spraviť z nováčika pokročilého trejdra a uľahčiť mu túto cestu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.