Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (27.3.): Bitcoin (BTC) – Weekly graf, denný graf, 4-hodinový graf + Index volatility

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Weekly graf BTC

Vidíme znižujúce sa objemy a dokopy už 5 sviečok v rade, ktoré uzavreli ako zelené. Momentálne sa zatiaľ formuje šiesta. Objemy sú veľmi slabé a tento rast zatiaľ nemá dostatočnú silu. Na grafe som natiahol 3 trendové čiary, ktoré nám môžu poslúžiť ako rezistencie. V poslednom čase som si všimol viacero príspevkov, že sa blížime k breaku trendovej čiary. Dosť sa o tom hovorí aj na Twitteri a Reddite. Traderi tvrdia, že pri breakoute trendline môže skončiť bear market. Moja otázka znie: Ktorej trendline? Kreslenie trendline je subjektívne a my z grafu nižšie môžeme vidieť, že existujú hneď 3 spôsoby ako si ich zakresliť. Avšak ktorá je tá správna? Odpoveď je žiadna. Musíme sa pozerať na celkovú koncepciu grafu BTC, altcoinov, objemy, náladu na trhu a nielen trendline. Samozrejme ak ich breakneme smerom nahor všetky tri, tak je to o inom. Pri súčasných objemoch a 6 zelených sviečkach v rade si to však nemyslím.

GRAF BTC: 1W, Bitstamp


kliknite na obrázok pre zväčšenie

Denný graf BTC

Na dennom grafu sa už 121 dní pohybujeme v triangli. Fialovou farbou som do grafu nakreslil aj alternatívnu hornú hranu nášho triangla. Takto to vidí veľa traderov na Twitteri avšak mne sa to až tak nepozdáva. Môj nákres je tringel so zelenými hranami. Momentálne stále hráme o to, aby sme hornú trendline, čiže rezistenciu breakli smerom hore a 1-krát v celom bear trende (ktorý je mimochodom už najdlhší zo všetkých) vytvorili higher high. Kým nebreakneme tento triangel, alebo nevytvoríme higher high, alebo nebreakneme aspoň 1 trendline z týždňového grafu, tak nemôžeme mať ani náznak bull marketu. Trh je bez objemov a dochádza mu sila, čo robí celú predikciu o to zložitejšiu a viac náchylnú na manipulácie.

GRAF BTC: 1D, Bitstamp

kliknite na obrázok pre zväčšenie

4-hodinový graf BTC

Včera to vyzeralo na pokračovanie downtrendu, avšak upozorňoval som na nízke objemy a index volatility (povieme si nižšie). V noci prišiel menší UP smerom nahor, ale s absolútne tragickým objemom.

2 scénare:

Bullish – Ak sa cena dokáže udržať na súčasných hladinách a alty začnú rásť, tak môžeme pomýšľať na ďalší rast.
Bearish – alty začnú pomaly opäť klesať a BTC nebude schopný udržať súčasnú hladinu, tak pôjdeme dole.

Viac pravdepodobný sa mi zdá scenár, kde budeme klesať, ale ruku do ohňa by som za to nedal práve kvôli objemom.

GRAF BTC: 4H, Bitfinex

kliknite na obrázok pre zväčšenie

Index volatility

Tragické objemy a malé pohyby sú typickou črtou posledných dní. Graf volatility sa momentálne nachádza vo falling wedge odkiaľ by mal prísť silný prieraz. Čo to znamená v ľudskej reči? Čoskoro by mal prísť zásadný break, ktorý bude mať zvýšené objemy a pohne trhom na jednu stranu. Momentálne si netrúfam povedať na ktorú stranu, ale vzhľadom na veľmi slabé objemy si myslím, že čoskoro príde bomba. Nasvedčuje tomu konsolidácia BTC, nerozhodnosť trhu, falling wedge na indexe volatility a klesajúce objemy.

GRAF Volatility: 12H

kliknite na obrázok pre zväčšenie

MarketCap

Graf kapitalizácie je takmer identicky s grafom BTC čiže úplne rovnaké scenáre platia pre celý trh.

kliknite na obrázok pre zväčšenie

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Nexaltic Capital

Ing. Jakub Kraľovanský
Trading bol najskôr moj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som hlavný trader Nexaltic capital s.r.o.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.