Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (18.7.): Aktualizovaný bullish a bearish scenár Bitcoinu

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ahojte traderi. Dnes máme štvrtok a to znamená, že sa opäť pozrieme na Bitcoin, dominanciu a kapitalizáciu.

Bitcoin

Knotom sme sa dostali do mojej target zóny, ktorá bola 9100 – 8700 dolárov. Túto zónu som avizoval ako potenciálny koniec korekcie ešte v čase, keď bol BTC na 13 000 dolároch. Od mojej support zóny nastal pekný odraz, ktorý však ale ešte nemusí znamenať úplne otočenie trendu. Práve o to hráme v týchto hodinách, možno dňoch. Tak ako aj inokedy, tak aj dnes si ukážeme 2 najpravdepodobnejšie scenáre na Bitcoin. Bullish a Bearish scenár.

1) Bullish scenár

V tomto scenári musíme rátať s tým, že budeme vlnkovať smerom nahor a prerážať rezistencie. Aj keď a to nezdá, tak tých rezistencií máme niekoľko. V prvom rade je naša najbližšia rezistencia na 4H silná MA77, ktorá patrí pod BK stratégiu. Táto MA sa dokonca nachádza na hranicu zhruba 10 000 dolárov, čo je znova psychologická hranica. Druhou silnou rezistenciou bude hranica 11 049 dolárov a teda vrchol potenciálneho falling wedgu. Ak chceme zachovať bullish scenár, tak potrebujeme vytvoriť vyššie minimum a vyššie maximum. Rovnako potrebujeme zelené objemy. Momentálne sme v situácii a v stave kedy tento pohyb smerom nahor môže byť stále len retracementom celého prepadu a bude nás čakať ešte posledná vlnka smerom dole.

2) Bearish scenár

Bearish scenár je taký, že urobíme ešte jednu vlnku smerom nadol, ktorá by s najvyššou pravdepodobnosťou mala byť posledná. Často krát keď graf nemá silu a prerazí falling wedge bez objemov, tak sa po jeho hrane skĺzne ešte dole. AK by nastala takáto situácia verím, že by sme sa pomaly doplazili opäť do target zóny bez objemov, kde by sa vytvorila divergencia a odtiaľ by už prišiel silný náznak zmeny trendu a teda rastu. Máme ešte aj ULTRA bearish scenár, ale ten tu zatiaľ hovoriť nejdem.

Na Bitcoine máme zadnané teraz 2 najbližšie checkpointy, kde sa môže lámať chleba. Akonáhle sa potvrdí jeden checkpoint, tak to výrazne navýši šance daného scenáru. Momentálne nám teda neostáva nič iné, len sledovať graf a naše kľúčové zóny.

Dominancia

Dominancia došla do môjho vytúžené targetu, kde som očakával zamietnutie a tak sa aj stalo. Momentálne dominancia mierne oslabuje, čo dáva konečne šancu nadýchnuť sa altocinom, ktoré sú totálne zdevastované. Momentálne od dominancie očakávam vytvorenie korekčnej štruktúry formou ABC, alebo trianglu. Daná rezistencia bola z môjho pohľadu preto tak silná, lebo v tejto oblasti končila 1:1 extension a zároveň silná rezistentná úroveň ešte z roku 2018. Teraz musím sledovať či bude dominancia vytvárať korekčnú štruktúru a v prípade aký typ.

Kapitalizácia

Je na tom celkom podobne ako Bitcoin. Aj keď v prípade kapitalizácie sme už skôr vedeli, že sa bude jednať o ABC korekciu. Čo sa týka kapitalizácie, tak potrebujeme absolútne nutne odraz z týchto hladín smerom UP. Sme na hrane celého channelu a zároveň na veľmi silnom supporte, ktorý som zmieňoval už niekoľko krát. Príde mi, ako by bola počas celej korekcie kapitalizácia o krok dopredu. Ak prerazí tento silný support a channel smerom dole, tak sa nám aktivuje ULTRA bearish scenár a Bitcoin s najväčšou pravdepodobnosťou bude nasledovať. Túto možnosť však zatiaľ nejdem rozoberať, pretože z hľadiska pravdepodobnosti je to až možnosť č.3.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.