Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza altcoinov (20.4.): SkyCoin (SKY), Ethereum Classic (ETC) a Enjin Coin (ENJ)

Článok

kralovnasky-sobota-sky-enj-etc
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktualizácie k trhu s kryptomenami. Dnes sa na tri zaujímavé altcoiny pozrel Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi! Trh je v posledných dňoch veľmi pomalý a tak je aj pre nás traderov pomerne zložité prinášať každý deň niečo nové. Na základe týchto faktov v dnešnom článku úplne obídem Bitcoin a zamerám sa na low cap altcoiny, ktoré by voči Bitcoinu mohli niečo predviesť. Bude sa však jednať o dlhodobejšie obchody, pretože sledujem 12H graf.

SkyCoin (SKY)

Skycoin je jedna z mincí, ktorá sa celkovo už 130 dní pohybuje v určitom rozmedzí. Zdola ho drží pomerne silný support vo forme trendovej čiary a naopak zhora brzdí veľmi silná rezistencia. Skycoin tak ako väčšina ďalších altov mala po fáze “hajpu“ fázu poklesu a momentálne konsoliduje. Z grafu je jasne vidieť cyklus, ktorý by sa dal odtredovať. Momentálne na nižšom časovom rámci môžeme vidieť aj formáciu double bottom. Daný coin by som sledoval a stop-loss by som si dal pod trendovku a pod aktuálne low. Sme na krypte a knoty naozaj veľmi ničia grafy. Konzervatívnejší trader si môže dať stopku užšiu, ale riskuje tak, že si trh po stopku príde a potom aj tak pôjde smerom hore. Stopka pod aktuálne low by mala byť teda dostatočne veľká. Target by som cielil niekde na hodnotu 314 satoshi. Ak ma moje RRR – risk reward ratio neklame, tak by sme mali byť zhruba na hodnote 2. Takže riskujeme jednu jednotku aby sme mohli dve jednotky získať. To je pre mňa prijateľný trade.

SKY, 12H, Binance

Enjin Coin (ENJ)

Druhým coinom, ktorý má celkom zachovalú štruktúru a krásne reagoval na support je Enjin Coin. Okrem zvýšeného množstva fundamentov, ktoré rozhodne tomuto coinu pomohli vyzerá aj štruktúra grafu veľmi solídne. Po impulznom raste sa ENJ dostal do korekcie. Celkovo došiel ENJ tesne až za 0.65 fibo level celého cyklu a na veľmi silný support. Odtiaľ nastal odraz. Momentálne sme však v rezistentnej zóne, kde na nás zhora tlačí dole MA77 plus rezistencia. Momentálne by som očakával menší pull-back smerom dole a pokračovanie v ďalšom cykle. Celá situácia je vyznačená na 12H grafe a preto tento trade bude opäť na dlhšie. Target by som si dal niekde na hranicu 5113 satoshi. Vstupoval by som až po retracemente. Určite nie teraz – nikdy nevstupujte do rezistencie.

ENJ, 12H, Binance

Ethereum Classic (ETH)

Ethereum Classic vyzerá veľmi dobre aj voči doláru aj voči Bitcoinu. Ja som si však vybral prípad voči bitcoinu. Znova máme 12H graf. ETC celkom slušne kleslo prichádza do zóny, kde by mal nastať či už podľa fibo. fetracementu, alebo supportov odraz. Avšak pamätajte si, nikdy nechytajte padajúci nôž a radšej si na ten odraz počkajte. To, že by v danej zóne mohol nastať odraz ešte nič neznamená. Čo ma však veľmi zaujalo práve je približujúca sa MA7 ku MA77 a mohlo by dôjsť ku crossu. Graf potvrdil MA77 ako support a MA7 ako rezistenciu. Momentálne sa tieto dva kĺzavé priemery dostávajú blízko k sebe a môže dôjsť ku ,,sqeezu“, to znamená výstrelu. Vzhľadom už na celkom dostatočný retracement smerom dole, support, ktorý je pod nami a celkom priaznivú situáciu na bitcoine by som sa skôr priklonil na stranu, že ak dôjde ku sqeezu, tak pôjdeme smerom nahor.

ETC, 12H, Binance

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Populárne