Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (8.8.): Bitcoin a jeho dva bullish scenáre, ktoré prichádzajú do úvahy

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Dnes sa pozrieme na Bitcoin a jeho dva bullish scenáre, ktoré prichádzajú do úvahy. 

Bullish scenár – triangel

Tomuto scenáru dávam momentálne asi najväčšie šance a keď sa pozriete na graf, tak uvidíte prečo. Bart patterny, likvidačky, výplachy to je presne voda na mlyn trianglu. Navyše pohyby v rámci trianglu majú vždy 3 vlny. RSI nám postupne klesá. Keď to zhrniem a podčiarknem, tak máme 3 faktory, na základe ktorých si môžeme myslieť, že sa nachádzame v triangli. Navyše triangel sa vždy nachádza pred posledným pohybom v dadom smere. Z toho nám vyplýva, že ak sa nám daná formácia potvrdí, tak ideme UP.

Bullish scenár – klasická ABC korekcia

V takomto prípade by sme sa mohli dostať niekde medzi 11 009 – 11253 dolárov.  Vlna B išla až na 0.786 retracement, čo sa nám v poslednom čase stáva dosť často. V takomto prípade by sme šli ešte o niekoľko % dole, ale nič to nemení na celkovom pohľade na graf, že by mal nastať pohyb smerom nahor. Osobne sa mi trochu viac pozdáva idea triangla ako klasickej ABC korekcie. Momentálne musíme len počkať, čo nám ďalej graf ponúkne.

RSI zatiaľ pekne chladne a aj keď vlastne konsolidujeme na TOP-e, tak indikátory pomaly klesajú.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do konca leta, čiže 31.8.2019 sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Populárne