Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (8.5.): Rozbor Bitcoinu na 1H, 4H a 1D grafe + Trh ustál ďalšiu kauzu

Článok

Jakub Kraľovanský - analýza Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Ahojte traderi, prajem vám pekný sviatočný deň. Bitcoin v noci ustál ďalšiu kauzu okolo burzy Binance a jej hacku. Aj napriek miernemu poklesu trh stále drží štruktúru. Toto je extrémne dôležitá vec, ktorá demonštruje jeho aktuálnu silu. Nie ako v roku 2018, keď pri zlých spravách celý trh letel okamžite dole. Dnes v noci aj napriek poklesu si trh dokázal udržať celú svoju štruktúru a aktuálne predikcie a analýzy sú tak stále platné. Čo sa týka bitcoinu, tak stále platia targety 6400 dolárov na Bitfinexe a cca 6000 – 6100 dolárov na Bitstampe a zvyšných burzách. Pozrieme sa na Bitcoin z rôznych pohľadov. Prejdeme si 1H,4H aj 1D graf.

Štruktúra na 1H grafe

Štruktúra ostala nezmenená a zatiaľ sa nemáme dôvod domnievať, že by sa trh zachoval inak. V prípade porušenia štruktúry a súčasných supportov by sme museli zmeniť anotáciu na bearish scenár.

BK metóda

Aj podľa BK metódy je na tom Bitcoin stále veľmi dobre. Držíme sa nad MA231 aj nad MA77, ktoré pôsobia ako support. Najúčinejší graf na danú metódu je 4H, alebo 353M. Pri dumpe zo 6000 dolárov sme sa dostali práve pod tieto MA. 8.1 sme sa opäť snažili MA231 preraziť, ale bitcoin to nedokázal a vrátil sa späť. Následne sme opäť prepadli aj pod MA77. Z hľadiska tejto stratégie bol kľúčový 8.2. pretože sme prerazili aj MA77 aj MA231 z falling wedge. Potom sme sa už dokázali udržať nad a MA77 nás niekoľko krát podržal ako support. Na 4H grafe podľa BK metódy sme taktiež stále bullish.

Čo nám povie volume profile?

Od 1H grafu cez 4H grafu nakoniec prechádzame na 1D graf. Volume profile nám ukazuje údaj na akej cene sa zobchodovalo najviac mincí. Na nižšie uvedenom grafe je zobrazený červenou čiarou. POC a teda point of control je na úrovni 6400 dolárov (na Bitfinex). Point of control = bod kontroly pôsobí na graf ako magnet. Graf má vždy tendenciu vracať sa k POC. Podľa volume profilu sme teda na 1D grafe taktiež stále bullish.

Zhnrutie Bitcoinu

Keď sa na Bitcoin pozerám skrz rôzne pohľady a časové pásma, tak nočný dump zatiaľ nezmenil môj názor na celkový vývoj BTC. Zatiaľ ostávam stále pozitívny a smer UP, pretože Bitcoin na všetkých burzách dokázal udržať svoje štruktúry a aj napriek korekcii môžu byť teda predikcie platné.

Kapitalizácia taktiež drží

Z vyššieho časového rámca sa stále držíme nad supportom. Napriek poklesu taktiež udržaná štruktúra a stále môžeme špekulovať až na target 195 – 200 miliárd dolárov.

Kauza Binance a Bitfinex

Nedá mi to nenapísať niekoľko riadkov aj o týchto udalostiach. Binance a Bitfinex sú jedny z najväčších krypto búrz na svete a v mojom check-liste jediné dve burzy, kde obchodujem.  Ich kauzy vrhajú zlé svetlo na kryptomeny celkovo. Bezpečnosť v kryptomenách je na katastrofálnej úrovni. Prečo by mali banky, alebo fondy investovať do trhu, kde sú bežné hacknutia a vykradnutia búrz? Vo svete akcií a forexu nemysliteľné. Kým nepríde poriadna infraštruktúra, tak je z môjho uhla pohľadu ďalší výrazný rast nemysliteľný. Pokrok je viditeľný, ale pomalý.

Každá zlá vec je na niečo dobrá. Ako by mohli byť problémy búrz na niečo dobré? Cena nedumpuje! Trh ukazuje svoju obrovskú silu na podobné fundamenty. Za posledné mesiace sme sa odrazili od zatiaľ posledného dna 3400 dolárov a momentálne oscilujeme na úrovni 6000 dolárov. Celkom slušný rast za tak krátky čas. Napriek veľkému rastu a extrémne zlým správam a hackom sa cena stále drží.

Kto si zažil na krypte rok 2018, tak má ešte vo svojej pamäti situácie, kde takmer každá negatívna správa ohľadom regulácie a búrz spôsobovali prepady o dvojciferné čísla. Momentálne aj po prudkom raste trh dokáže cenu držať. To nám dáva pozitívny pohľad na celkový trh a možné vyhliadky na tento rok.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.