Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (4.7.): Ethereum, IOTA a XRP: Pripravte si nákupné zóny!

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-kryptomeny-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh, avšak výnimočne len na altcoiny, pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Dnes dáme v analýze priestor altcoinom a pozrieme sa Ethereum, IOTA a XRP.

Ethereum

Ethereum momentálne prechádza cez korekciu a ako vhodnú zónu na nákup trackujem zónu medzi 238 – 255 dolárov. Nemyslím si, že momentálna korekcia by bola dokončená. Prečo daná zóna?

  1. Support celej štruktúry
  2. 786 – 1.01 fibo extension projekcie AB
  3. Hladina 0.382 – 0.5 fibo retracement celej vlny

Toto sú tri veľmi silné dôvody, prečo si môžeme myslieť, že ETH sa v tejto zóne začne otáčať smerom nahor. Verím, že trh nebude veľmi bullish a nechá aby altcoiny došli do rozumných zón pred ďalším rastom. Môže sa stať niečo podobné ako na BTC v mojej zóne. Bitcin došiel len dotykom knotu na moju objednávku. Nižšie objednávky v zóne už neboli vyplnené. Verím, že pri ETH sa ná to nestane a uvidíme peknú korekčnú štruktúru, aby sme mali šancu na rozumné dokupy.

V prípade, že graf nepríde až do našej zóny, ale otočí sa už skôr, tak postup je veľmi jednoduchý. Necháme dokončiť 1-vlnu nového cyklu a budeme chytať retracement. Síce nakúpime za horšiu cenu, ale s veľkou pravdepodobnosťou, že graf bude ďalej rásť.

IOTA

IOTA je posledné týždne veľmi pomalá a bez výraznejšej volatility. Ostatné altcoiny sú oveľa akčnejšie. Každopádne Iota ešte nedošla do nákupnej zóny aj keď je už veľmi blízko. Dosť podobný set-up ako pri ETH. V dané zóne vidíme:

  1. Support, ktorý drží celú štruktúru
  2. 786 fibo extension AB projekcie
  3. 618 fibo retracement celej vlny.

Od nákupnej zóny nás už delí len 3,8%. Dĺžka korekcie od top-u je už cez 35 dní, čo nám dáva nádej, že by uptrend mohol pokračovať. Presne takto vyzerá 4-tá vlna. Niečo takéto potrebujeme aj pri ostatných altcoinoch. Najskôr strmí pád (odmietnutie) potom retracement a pozvolný a pomalý pád do finálnej zóny z ktorej musí prísť reakcia. Keď sa na korekciu pozrieme cez časový úsek, alebo % prepad, tak korekcia by mohla byť dostatočná.

XRP

XRP ide tradične svojim životom. Tým pádom je aj štruktúra úplne iná. Ja však vo svojich analýzach beriem celý trh ako celok. Akonáhle začne rásť znova Bitcoin a bude ťahať aj altcoiny, tak pôjde hore aj Ripple. Máme preto 2 možnosti :

  1. Finálny pokles bude až medzi 0.27-0.29
  2. Bitcoin a ostatné altcoiny potiahnu XRP už od 0.36-0.37

Jednoducho buď sa odrazíme z prvej zóny, alebo z druhej. Zóna od 0.50-0.55 je silno rezistenčná a XRP bude mať čo robiť, aby ju prekonalo. Avšak bavíme sa o XRP, ktorý nemá problém spraviť 300% behom mesiaca. Buďte však opatrný pri tomto coine, pretože je zatiaľ za očakávaniami.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (19.10.): Konsolidácia Bitcoinu už čoskoro skončí

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Je zajímavé, jak funguje korelace bitcoinu, zlata s indexy. Jsou dny, kdy vidíme, že korelační beta koeficient se přibližuje jedné, a naopak dny, kdy se nůžky solidně rozevírají. Aktuálně všechna globální aktiva jsou ve volatilní korekci a všichni čekají, buď na nové high, nebo hlubokou korekci.

BTC/USD

Rozhodl jsem se nakreslit tři varianty pohybu BTC a dát jim svůj komentář a pravděpodobnost, abyste se dokázali na tyto scénáře ve svých strategiích dostatečně připravit.

Analýza bitcoinu

Analýza bitcoinu

Scénář A: Růstový uptrendový kanál by měl zrychlit a udělat finální pohyb přes kanál až do rezistence 12 000 USD. Bohužel této strategii chybí dostatečné růstové objemy, avšak víme, že velcí hráči to umí uspat a z ničeho nic pak vystřelit nahoru. Z této konsolidace může přijít prudký pohyb nahoru. (50 %)

Scénář B: Tomu říkám, když nás budou chtít velcí hráči podělat a shodí cenu pod support, kde všichni se budou hrozit, že bitcoin vypadne z růstového kanálu. Následně to vypálí zpět nad rezistenci a bude se pokračovat v uptrendovém kanále. Za mě je toto až moc hezký scénář, aby nastal. (20 %)

Scénář C: Bitcoin support neudrží a ten se stane rezistencí, která posune bitcoin na ceny kolem 10 400 USD a následně přijde změna primárního trendu s pohybem pod 9 000 USD. Tato situace by nastala s globálním problémem, kde by i indexy letěly dolů. Všeobecně spekulovat nad změnou primárního trendu je náročné. (30 %)

Dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

K tomu není asi, co dodat. Očekávám výstřel dominance bitcoinu k 63 %.

Zlato

Na grafu jsem vyznačil dva invalidační levely, které by vám měly říct, jak se zachovat. Pokud prorazíme zelenou linii, tak prorazíme rezistenci a zlato se vrátí na stabilizovaný bod kontroly 1 950 USD, kde se připraví širokou konsolidaci s úprkem na nové maximum. Pokud prorazíme červenou, tak bude pokračovat korekce na zlatě. Osobně nevím, přijde mi to 50/50.

Analýza zlata

Analýza zlata

Nasdaq

Další napínavá situace, neboť uptrendový kanál má dost strmý úhel růstu. Každopádně i přes to očekávám nové high na Nasdaqu, protože shortové objemy nemají takovou sílu, abychom si řekli, že je to razantní odmítnutí ceny. V této situaci to zatím opravdu vypadá na výstřel indexů. Hlídat si uptrendový kanál, který by měl vygradovat.

Analýza Nasdaqu

Analýza Nasdaqu

Závěr analýzy

Pokud zapojíte selský rozum, tak pravděpodobně indexy vytvoří nové maximum, to by mělo podpořit krátkodobě i bitcoin s dalším růstem. Zlato stále čerpá z globální situace a rostoucí meziroční inflace, takže by mohl růst taky přijít, ale zde si už nejsem tak jistý, hlavně kvůli očekávanému sražení inflace v roce 2021 a spekulanti to ví.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (12.10.): Bitcoin prekonal rezistenciu 11 200 USD. Čo bude ďalej?

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Minulý týden jsem již očekával výplach ceny bitcoinu právě směrem k 9 000 USD, neboť všechny předpoklady to ukazovaly. Ovšem globální trh zareagoval úplně jinak a vypadá, že i zlato, indexy i bitcoin se rozhodly pro pokračování býčího trendu.

BTC/USD

Bitcoin překonal důležitý triangl směrem vzhůru a překonal rezistenci 11 200 USD, která je nyní důležitým supportem. Pokud bitcoin tuto hranici udrží, měl by pokračovat na bod kontroly 11 700 USD s možným přestřelením ceny až k horní rezistenci 12 000 USD. Pravděpodobnost, že by se měla nyní potvrdit býčí past, je malá. Na pozoru bychom se měli mít, pokud denní svíce uzavře pod 11 200 USD s jasným objemovým zamítnutím ceny.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Dominance bitcoinu

Na grafu se vytvořilo inverzní rameno-hlava-rameno a očekávám růst dominance bitcoinu. Pravděpodobně to vypadá na růst ceny bitcoinu a stagnaci cen altcoinů. Cílová rezistence je na 63 %.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Zlato

Zlato se nachází v korekčním kanálu, kde překonalo falling wedge strukturu jasnou zelenou svící. Nyní by cena zlata měla dojet na bod kontroly k 1 950 USD stejně jako bitcoin do bodu kontroly. Tam si zlato připraví buď úprk nahoru na nové ATH, nebo bude pokračovat v klesajícím trendu. Rozhodnou volby v USA a globální napjaté fundamenty.

Analýzy zlata

Analýza zlata

Nasdaq

Nasdaq ukončil korekční strukturu a míří do rezistence na 11 800 USD, kde buď přijde cuknutí zpět a následný průraz, nebo přijde průraz rovnou vzhůru. Dle mého názoru si jde Nasdaq pro další ATH a celá křivka od krize roku 2008 by mohla jít do velmi nepříjemné exponenciální křivky.

Analýza Nasdaqu

Analýza Nasdaqu

Závěr analýzy

Hedgování bitcoinu jsem ukončil ihned po průrazu trianglu na 10 800 USD. Nyní držím BTC, BNB a hromadu těžebních strojů, které mi generují při aktuální ceně ETH kolem 5 % zisku měsíčně. Proto i přes toto nejisté období mi kryptoměny generují pěkné zisky. Bitcoin bych další dokoupil pod 9 000 USD.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (5.10.): Na kryptotrhu ticho pred krvavou búrkou?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Na kryptoměnách se pohybuji přibližně pátým rokem a mám už leccos odžito na chování ceny bitcoinu. Ačkoliv to může vyznít zvláštně, jsem rád, že se střídají období klidu a období vysoké volatility. Ukazuje to, že ten trh je velmi mladý a něco se na něm neustále děje. Kdyby se jednalo o mrtvý trh po jednorázovém hypu, nepřišel by hype okolo DeFi a mohl bych takto pokračovat. Důležité je, že se tento mladý trh se stále rozvíjí a tím právě vznikají počas cyklu tyto minibublinky a malá selhání (hacknutí, žaloby apod.).

BTC/USD

Bitcoin je typický tím, že vytvoří rallye ve velmi krátkém časovém rámci (během několika týdnů) a následně ten trh odpočívá a je v korekci, než přijde právě další impuls. Mezi tímto odpočinkem je bitcoin díky nízké likviditě náchylný na emoční výkyvy a právě toto bychom měli brát nyní v úvahu.

Analýza BTC/USD

Otázkou je, jaká je nyní pravděpodobnost toho, že daný triangl praskne dolů, nebo praskne nahoru. Indícije pro pohyb nahoru hovoří primární uptrend bitcoinu, i když trendová růstová přímka již praskla. Pro sestřel dolů hovoří viditelné vysoké objemy pro pokles ceny bitcoinu. Aktuálně jsem stále naladěný na 60% pohyb dolů a 40% pohyb nahoru. Navíc CCI je hodně vysoko a žádá si o sestřel.

Právě ony dvě červené čáry rozdělují medvědí a býčí náladu na bitcoinu. Budeme si muset počkat na průraz, neboť aktuální situaci beru jako no-trading zonu. Na růstové klima bitcoinu bych si nyní opravdu nevsadil.

Kapitalizace kryptoměn

Zde jsem spíše zastáncem poklesu celkové kapitalizace, neboť nyní narážíme na rezistenci s vystřeleným CCI – tohle si říká o jasný pokles. I kdyby chtěla kapitalizace jít přes rezistenci, bude si muset pohybové indikátory nejdřív sundat dolů.

Analýza kapitalizace kryptoměn

Analýza kapitalizace kryptoměn

Zlato

Místo dominance bitcoinu a kapitalizace altcoinů jsem si dneska dovolil poslat analýzu zlata, neboť bitcoin je tento rok hodně srovnáván se zlatem a indexy. Zlato je taky v korekci aktuálně, kde zatím nevidím žádné zmíňky síly býků.

Analýza zlata

Analýza zlata

Celý střemhlav pohyb začal na 1 800 USD, kde očekávám, že cena zlata spadne pod tuto cenu, aby smazala tento vyhypovaný pohyb. Na grafu zlata chybí růstové tendence, a proto čekám buď scénář zrychleného vylití dolů do listopadu nebo scénář pomalé konsolidační korekce ve volatilním kanále – tato situace je pravděpodobnější vzhledem k volbám USA. Osobně si myslím i vzhledem ke chystané dezinflaci, že zlato do konce roku skončilo se svým růstovým pohybem.

Nasdaq

Na Nasdaqu dle mého názoru vidíme typickou býčí past, neboť s koncem downtrendové struktury přišel růst ceny akcií, který je doprovázen klesajícími objemovými svícemi a zároveň vidíme, že na topu přišlo opět silné nabytí shortů. Nyní se vytváří pattern rameno-hlava-rameno a předpokládám, že Nasdaq poletí střemhlav dolů na 11 000 USD, což by právě mělo táhnout celý komoditní i kryptoměnový trh dolů.

Analýza Nasdaq

Analýza Nasdaq

Závěr analýzy

Pokud si pečlivě přečteš tyto analýzy, zjistíš, že tam opravdu není nic růstového. Naopak se řítíme do hlubší korekce na globálních trzích a musíme si počkat na další silné supporty. Aktuálně jsem připravené hedgovat cenu bitcoinu, nakupovat v příštím roce zlaté cihly a jak říkám již několika měsíců – držte likviditu na levné nákupy, protože tam se rozděluje bohatství.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (28.9.): O BTC rozhodne prieraz úrovne 11 200 USD

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Ještě minulý týden to s bitcoinem vypadalo poměrně dost bledě a velcí hráči si připravovali medvědí vlajku, aby měly pohybové indikátory výše, a mohli bitcoin sestřelit dolů. Aktuálně se na bitcoinu tvoří triangl a sestřel byl zastavený. My se podíváme, proč je úroveň 11 200 USD tak důležitá.

BTC/USD

Minulý týden jsem avizoval růstový kanál, který bude proražený směrem dolů. Což se také stalo a BTC měl pokračovat dolů, ale větší hráči to na supportu vybrali a tím vytvořili triangl – respektive vyšší minimum. Tento triangl má horní hranu, která je zároveň na doteku rezistence, kam by se měl bitcoin vydat před dokončením trianglu.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Vidíme, že růstové objemy klesají a růst BTC se nyní zastaví a začne konsolidovat v trianglu. Následně přijde pohyb. Osobně jsme 60 % pro pád a 40 % pro růst. Důležité je sledovat, kde ukončí denní svíce po průrazu 11 200 USD.

Dominance bitcoinu

Na grafu nyní dochází k restování hranu downtrendu. Dominance by se teď měla odrazit směrem vzhůru s cílem 63-64 %, než se stočí zpět dolů a vytvoří nové minimum. Pokud se dominance vrátí zpět do kanálu, budeme pokračovat dolů – nyní je to zásadní.

Analýza dominance BTC

Kapitalizace kryptoměn

Aktuálně se na kapitalizaci kryptoměn blížíme do rezistence, která by měla kapitalizaci opět stáhnout dolů. Kapitalizace se může několik týdnů pohybovat právě mezi supportem a rezistencí, které jsou vyznačené v grafu.

Analýza kapitaliza kryptoměn

Analýza kapitaliza kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Graf kapitalizace altcoinů je možná jedním z nejvíc bullish grafů aktuálně. Support byl udržený a dokonce odrazy jsou hodně ostré. Pokud chceme, aby altcoiny připravily další rallye musí se udržet support na 125 mld. USD. Vzhledem k tomu, že altcoiny můžou být pod tlakem s rostoucí dominancí, budou to mít dost složité. Ovšem tento graf nevypadá nyní tak hrozivě díky reakci na supportu.

Analýza kapitalice altcoinů

Analýza kapitalice altcoinů

Závěr analýzy

I přestože bitcoin zastavil svůj pád a některé altcoiny překonaly své klesající korekce, byl bych na trzích velmi opatrný. Americké indexy vypadají, že porostou ten týden, proto by měl růst i bitcoin. U altcoinů čekám spíše konsolidaci a stagnace. Už jsem poslal včera dva limitní signály a pro další obchody budu trpělivý. Hedging ETH i BTC jsem se ziskem namnožených mincí ukončil a nyní nechávám portfolio dýchat.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (21.9.): Bitcoin pravdepodobne znovu otestuje 10 000 USD

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Máme za sebou dosti nudný týden a bitcoin si dával poměrně načas, aby se odrazil od své rezistence na 11 000 USD.  Tato rezistence již byla včera reakční a tak bitcoin pravděpodobně neudrží rostou kanál posledních dvou týdnů. Altcoiny totiž spíše klesaly, i když bitcoin rostl – to neznamená nic dobrého pro kryptoměnový trh tento týden.

BTC/USD

Tento růstový kanál se mi upřímně vůbec nelíbí a jenom se zaplnil 123 Gap (žlutý obdélník). Rezistence tedy cenu posouvá nyní dolů. Abych si připravoval short, tak bych chtěl vidět mnohem agresivnější odraz od rezistence. Stále se pohybujeme na trhu s velmi nízkými objemy. V býčí náladě budu, pokud tento týden uzavře svíce nad 11 200 USD.

Analýza BTC/USD

Dominance bitcoinu

Už jsem to avizoval minulý týden, že na základě chování svíček očekávám výstřel dominance nahoru minimálně přes 62 % a reálně mezi 63-64 %. Ten downtrendový kanál je nyní opravdu hodně vyčerpaný.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Kapitalizace kryptoměn

Tady dle mého názoru není vůbec, co řešit. Jasně si graf říká o spadnutí dolů. Rising wedge formace na gapovku a zároveň odraz od rezistence.

Analýza celkové kapitalizace

Analýza celkové kapitalizace

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů je poměrně vysoko hlavně díky highcapovým altcoinům, které brzdí prodejní tlaky. Každopádně i tak to vidím spíše červeně, i přes to že to není tak hezký short setup jako u celkové kapitalizace.

Analýza altcoinů

Analýza altcoinů

Závěr analýzy

Já tento týden očekávám pokles ceny bitcoinu na support 10 000 USD a krvavější pokles altcoinů, tím pádem poroste dominance bitcoinu. Pro nás to znamená, že bychom měli hledat shortové příkazy na binance futures k dolaru, kde by mohly být zajímavé zisky. Na příkupy BTC i altcoinů to tento týden opravdu nevidím.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (14.9.): Udrží si Bitcoin cenu nad 10 000 USD?

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Celý minulý týden byl pro kryptoměnové spekulanty časově náročný, protože jsme museli po prudkém sražení sledovat konsolidační strukturu, abychom byly ve střehu, kdyby se tvořil bart pattern, nebo naopak by konsolidace potvrdila otáčení trendu a šli bychom až k 9 000 USD.

BTC/USD

Bitcoin nyní čeká na chování indexů a podle nich bude pokračovat. Je velmi složité nyní řešit pokračování indexů, neboť počet nakažených koronaviru roste a indexy zatím nijak prudce nereagovaly, jako kdyby to už dávno očekávaly. Já jsem stále zastáncem dalšího sražení bitcoinu směrem dolů k 9 000 USD, ale shorty zatím otevírat nebudu. Pokud se rozhodnu otevírat shortové obchody, tak jedině na průrazu jasného shortového patternu.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Dominance bitcoinu

I přestože mají červené svíce ještě vyšší objemy, tak zelené odrazy jsou již zřejmé. Můžeme ještě chvíli pokračovat poklesem až k těm 58%, ale i tak očekávám retestování rezistence na 62 % před závěrečným sestřelem dominance.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Kapitalizace kryptoměn

Na tomto grafu vidíme opak o proti bitcoinu. Objemy rostou a bude rozhodující, jestli se dostaneme přes horintální červenou přímku. Právě ta rozhodne o tom, zda končí medvědí vlajka, nebo budeme pokračovat v růstovém trendu. Víkendové sražení totiž nebylo příjemné. Opravdu si zde nejsem jistý a budeme muset počkat na další vykreslení.

Analýza kapitalizace kryptoměn

Analýza kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Zde jsme v podobné situaci jako kapitalizace všech kryptoměn. Jen bych chtěl ukázat na CCI indikátor, který právě o víkendu byl hodně sražený a tudíž altcoiny opravdu mají dobrý prostor pro růst. Já jsem ovšem stále negativní na aktuálním trhu a vyčkávám.

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Závěr analýzy

Pokud jsi pečlivě přečetl aktuální víkendový výhled, tak jsi zjistil, že si opravdu nejsem jistý, co se bude tento týden dít. Netuším, jak budou tento týden reagovat indexy na rozjíždějící se exponenciální nárůsty nakažených koronaviru – to se musí projet v HDP a tím pádem v jisté recesi. Zajímavé je to, že podle teorie by indexy měly o půl roku předpovídat chování HDP (HDP klesá a indexy jedou ATH). Do toho bitcoin, který jede korelovaně s indexy. Čeká se! A proto budu čekat i já s dalšími nákupy bitcoinu i dalších kryptoměn.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (11.9.): Pozor na býčiu pascu!

Avatar

Článok

zo dňa

ANALYza-altcoiny

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné analýzy vybraných altcoinů. Dnes se na některé podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Po prudkém sražení ceny bitcoinu reagovaly prudkým poklesem i altcoiny. Posledních 48 hodin altcoiny spíše rostou, zatím co bitcoin stagnuje. To samozřejmě opět sestřeluje dominanci bitcoinu. Scénář dominance bitcoinu jsme si ukazovali v pondělní analýze. Dneska se podíváme na pravděpodobně se tvořící býčí past na altcoinech. Začneme nejsilnějším zástupcem altcoinů – ethereum.

ETH/USD

Zde je krásně vidět, jak ethereum k dolaru narazilo na rezistenci. Překvapují mě shortové objemy na této rezistenci, kde reakce je opravdu malá. Růstové objemy jsou o malinko vyšší, ale i tak je trh v poměrně silném útlumu a tak pohybové indikátory se dostaly snadno do překoupené oblasti.

ETH/USD

Analýza ETH/USD

ETH/BTC

Na grafu bychom si měli rozhodně dát pozor na formující se rameno-hlava-rameno, které může nadělat etheru velké problémy. ETH/BTC ovšem rostlo rychleni nyní než bitcoin, proto dominance bitcoinu opět rychle klesala. Problémem jsou samozřejmě klesající objemy růstových svíček, které naznačují korekci. ETH k dolaru se pak srovná s bitcoinem, protože udělá hlubší korekci.

Analýza ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

Zde si chováním etheru k bitcoinu nejsem v horizontu týdnu moc jistý, protože jsme teprve na začátku konsolidace po sestřelu z 0,04 sts. Budeme muset graf sledovat, jak se bude vyvíjet.

ADA/BTC

Opět podobná situace a krásná býčí past na grafu. Cardano pomalu rostlo nahoru s nízkými růstovými objemy. Pohybové indikátory se dostaly do překoupené oblasti v korekci v downtrendu. Růstový pohyb přesně skončil na rezistenci. Nyní jen čekám, kdy se rozjedou agresivní short na pokračování páda Cardana.

Analýza ADA/BTC

Analýza ADA/BTC

Na Cardano jsem dělal velmi vyčerpávající rozbor, na kterých se můžeš podívat v této video-analýze!

Závěr analýzy

Moje aktuální fondové portfolio vypadá, tak že držím přibližně 20 % BTC, velkou část portfolia mám v těžbě kryptoměn, neboť minulý měsíc jsme měli čistý zisk 5,7 % a očekávám i nárůst ceny hardwaru o přibližně 30 % do konce roku. Zbytek mám v USDT a čekám trpělivě na dokupy bitcoinu. Mám i nastavený short eetheru stop marketem. S osobním kapitálem pak dlouhodobě držím BNB s cílem zisku 50 USD za BNB. Nyní je trh o trpělivosti.

Víš, že u členství signálů Crypto Kingdom zaplatíš jenom jednou? Nemusíš platit každý měsíc! Máme členství, které trvá, dokud bitcoin nepřesáhne cenu 20 000 USD.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

 

 

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (7.9.): Príde ďalší zostrel ceny Bitcoinu?

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Vlastně do začátku září jsme byli svědky toho, jak klesala dominance bitcoinu, i přestože rostla cena bitcoinu v intervalech. To je samozřejmě nejlepší pro kryptotrh, neboť roste celková kapitalizace. Právě v aktuálním měsíci to osobně vidím zatím ještě pozitivně, i když jsem toho názoru, že dominance bitcoinu ještě klesne. Pojďme se na to podívat.

BTC/USD

Bitcoin aktuálně na týdenním časovém rámci bojuje o udržení býčího trendu s pravidly vyšších minim a vyšších maxim. Nyní se nachází na supportu, který je tvořen posledním swingem. Ten kdo se aktuálně chystá do světa kryptoměn by měl mít svoje nákupy rozhodně nyní na supportu, dále kolem 9 000 USD. Nižší ceny bitcoinu by znamenaly pro bitcoin katastrofu ve své struktuře.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Dominance bitcoinu

Rezistence 62 % působí velmi aktivně a odraz přišel naprosto zřejmý. Nyní očekávám konsolidaci bitcinu kolem 10 000 USD a připravení si grafu vzhůru. Altcoiny mezi tím můžou přidávat opět procenta a přidají procenta i s růstem bitcoinu, neboť spekulanti uvidí pozitivní market.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu

Kapitalizace kryptoměn

Vidíš tu divergenci? Zároveň jsme na supportu – kapitalizace kryptoměn má ideální možnost, aby se nyní otočila a šla vzhůru. Opravdu! Pokud si tohle velcí hráči neuhlídají, tak mají po býčí struktuře. Technicky jako swingoví obchodníci bychom měli tuto situaci longovat, protože technika to říká jasně. A to tam vidím ještě poslední dva dny inside bary, kde přijde zásadní pohyb.

Kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Tento graf jsem si vybral, protože jsem chtěl ukázat rozbor historický na CCI vs cena s přeprodanými oblastmi -200. To, co je nyní velmi pravděpodobné, je pullback na kapitalizaci altcoinů tzn. pár dní růst nebo stagnace altcoinů. Stagnace by nebyla dobrá, růst by byl pozitivní. Vždy se CCI hodně prudce odrazilo vzhůru. To nejzásadnější je, zda se mění trend na altcoinech. Pokud cena nezvládne vystřel s CCI, přijde hluboká korekce altcoinů pod 80 mld. USD. Více si rozebereme v dnešním video pro Crypto Kingdom.

Kapitlizace altcoinů

Kapitlizace altcoinů

Závěr analýzy

Moc lidí si neuvědomuje, jak důležitý je aktuální support na bitcoinu a celkové kapitalizaci. Jeho neudržení pošle kryptoměny minimálně na měsíc do medvědího trendu, který může být celkem hluboký. Svoje karty nám rozdá ještě globální market, který pravděpodobně bude vykazovat pozitivní korelaci. Dokup bitcoinu nyní je logický, ale rozhodně bych nešel all in na této ceně – kapitál bych přidal, pokud se bude vyvíjet můj longový scénář, jinak další dokup až na 9 000 USD nebo níže.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (31.8.): Príde zásadný pohyb Bitcoinu už tento týždeň?

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Zřejmě plno z nás zajímá, kdy bitcoin vystřelí dalším pohyb vzhůru ke 13 000 USD. Musím říct, že media zatím poměrně spí, co se týče kryptoměn a vypadá to, že probuzení nastane, až bitcoin překoná ATH. Většina veřejnosti bude naskakovat až bitcoin bude někde kolem 30 000 USD – to je taková moje představa.

Co mám aktuální info, tak naše privátní haly na těžbu bitcoinu aktuálně generují přes 5 % měsíčně čistého zisku pro klienta. Což nejsou špatná čísla a takový trh nám poměrně vyhovuje.

BTC/USD

Bitcoin sice udělal přes víkend růstové pohyby, ale tyto pohyby mě vůbec nepřesvědčili, abych otevíral binance futures pozice ani swingový obchod na bitcoinu. Pokud je klidný víkend, často nerozhoduje o dalším konání následující týden, naopak bude důležité pondělí úterý. Dokup bitcoinu máme v našem alterfondu nastavený pod 10 500 USD. Se swingovými pozicemi budu stále trpělivý se vstupem. Tento týden to zatím na žádné rallye nevypadá, naopak konsolidace jako vyšitá – ten graf není ještě připravený k výstřelu.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Dominance bitcoinu

V pátek byla velmi důležitá situace na dominanci bitcoinu, neboť se hrálo o rezistenci, kterou nakonec dominance nepřekonala a přišel odraz dolů hlavně s výstřelem highcaps. Počítám, že dominance by měla klesnout na 58 %, než přijde nějaký start bitcoinu s výstřel ke 13 000 USD.

Dominance BTC

Dominance BTC

Kapitalizace kryptoměn

Můj střednědobý scénář je stále stejný a to cílová hranice 450 – 500 mld. USD do konce roku. Nyní se ovšem podíváme na nižší časový rámec, kde bychom si měli dát pozor na tvořící se rameno – hlava -rameno, aby se kapitalizace krátkodobě nesesypala k 300 mld. USD. Víkendový pohyb byl totiž slabý a spíše naznačuje býčí past. Pokud bychom pokračovali růstem, je potřeba si tento graf ještě srovnat, proto si myslím, že celková kapitalizace tento týden bude spíše stagnovat.

Kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Zajímavé je sledovat kapitalizaci altcoinů v kontrastu s celkovou kapitalizací. Protože na kapitalizaci altcoinů R-H-R pattern nevidím a je to pravděpodobné pokračování trendu, hlavně díky tvořícím se vyšším minim. Aneb korekce je u konce a můžeme znova letět.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

Závěr analýzy

Díky nesouladu obou kapitalizací vypadá velmi pravděpodobně to, že bitcoin bude následující týden stagnovat, nebo klesat, tím by kapitalizace kryptoměn stagnovala a altcoiny by mohly dále letět, neboť graf kapitalizace altcoinů vypadá nejlépe k pokračování trendu. Nejvíce se mi nyní líbí highcaps altcoiny, ale to si necháme na další analýzu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (24.8.): Býky sa pripravujú na ďalšiu rallye?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin a celková kapitalizace si v klidu dávají v rezistenci na topu konsolidaci, kde utlumily svoje objemy. Aktuálně spekulovat na nějaké rezistence nebo divergence možná tak na nízkých časových rámcích pro scalp. Nyní bychom měli naopak hledat supportní úrovně na dokupy kryptoměn.

BTC/USD

Opět bychom si měli určit, co chceme obchodovat a na jaký časový horizont. Pokud chceme dokupovat BTC (já aktuálně držím 25% kapitálu v BTC) tak bychom měli nákupky dávat na high posledního swingu, kam většinou korekce jdou tj. 10 500 USD. V rámci swingových očekávaní bych ještě nevstupoval, protože trhu chybí šťáva a konsolidace může ještě pár týdnů klidně trvat. Trpělivě bych počkal na dobré RRR a konstrukci v konsolidaci.

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

Dominance bitcoinu

Nyní bych očekával další rallye altcoinů k dominance bitcoinu na 58 %, pak opět další pohyb bitcoinu, kde altcoiny půjdou do korekce a možný re-test rezistence na 62 %. A následnou finální kapitulaci dominance bitcoinu a bullrun altcoinů s cílem 54% dominance ke konci roku.

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu

Kapitalizace kryptoměn

Stejný setup jako před několika týdny. Cílová hranice je 450 – 500 mld. USD do konce roku.

Kapitalizace altcoinů

Stejný setup jako před několika týdny. Cílová hranice je 260 mld. USD do konce roku.

Závěr analýzy

Mám z konstrukcí altcoinů poměrně velkou radost, protože dominance bitcoinu klesá, i když roste fázovaně cena bitcoinu. To je prostě to nejlepší, co může být. Důležité je být v konsolidacích trpěliví a zbytečně se nenachytat na stopkách. My nyní čekáme a jsme připravený znova namnožit mince bitcoinu, jakmile se altcoiny stočí k dalším novým high svých trendů.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. 

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-