Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (4.6.): Korekcia bude pokračovať! Bitcoin, kapitalizácia a dominancia

Článok

kralovansky-analyza-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Dnes sa bližšie pozrieme na Bitcoin, kapitalizáciu a dominanciu, pretože momentálne sa láme chlieb.

Bitcoin

Na 4H som si nakreslil rising wedge, ktorý je asolutne typický reverzný pattern. Čo znamená reverzný pattern? Je to pattern, ktorý otáča trend a väčšinou sa nachádza v 5-tej vlne, alebo na konci určitého cyklu. Keď sa však bližšie pozrieme na graf, tak vidíme, že rising wedge mal ešte priestor na dovyplnenie akurát na 10 000 dolárov. O tejto situácii som písal ešte v sobotu, že stále musíme počítať aj s bullish scenárom, kedy by sme sa vo wedgi udržali. To sa však nestalo a my sme ho prerazili smerom nadol.

Keď sa pozrieme na 1H graf, tak vidíme krásnu ABC korekciu, ktorá došla takmer presne na 1 to 1 extension, čo je typický target pre vlnu C. Rovnako ako som spomínal už v sobotňajšej analýze, tak toto bola jedna z možností. Nemyslím si, že toto by bol koniec celej korekcie. Práve naopak myslím si, že dnes v noci dal graf definitívu a ukázal, že pôjdeme do miernej korekcie, ktorá práve dnes v noci odštartovala svojim potvrdením a breakom z rising wedgu.

2 možné scenáre

Korekcia môže mať buď štruktúru 5-3-5 /Zig-Zag/, alebo štruktúru 3-3-5 /FLAT/. Žltou farbou som vyznačil na grafe možnosť FLAT 3-3-5. Zatiaľ mi to príde ako reálnejšia možnosť, pretože vlna č.3 musí mať minimálne 1:1 extension. My sme sa dostali veľmi blízko, ale nie na dotyk. Preto skôr vychádzam z toho, že by to mohla byť štruktúra 3-3-5. V takomto prípade by sme teraz opäť rástli, čo by väčšinu ľudí mohlo zmiasť. Avšak urobili by sme len re-test hrany wedgu a šli by sme znova dole.

Treba si uvedomiť, že daná korekcia nie je žiadne katastrofické riešenie a nehovoríme tu o novom dne. Jednoducho po brutálnom raste nastáva čas konsolidácia a mierneho spomalenia.

TRIANGEL – možeme ako typ konsolidácia momentálne vylúčiť.
Ďalší rast – vzhľadom na break rising wedgu môžeme taktiež vylúčiť.

V sobotu sme mali teda ešte 3 možnosti, ktoré by mohli nastať. Jednu bulish a to vyplnenie wedgu. Dve bearish a to je korekcia buď vo forme ABC, alebo trianglu. Momentálne to s obrovskou pravdepodobnosťou vyzerá na korekciu ABC. Všetko by sa zmenilo ak by Bitcoin dokázal na grafe vytvoriť vyššie high.

Kapitalizácia

Tu to až na tak okatý rising wedge nevyzeralo, ale rovnako sme preťali silnú trendovku smerom nadol a môžeme počítať s rovnakým scenárom. Ono niekedy keď je daná zóna veľmi očividná ako to napríklad bolo aj v prípade Bitcoinu, kde naozaj takmer každý videl target medzi 9500 – 10 000 dolárov, tak sa môže stať, že obchodníci si svoje predaje radšej nastavia pod túto zónu a graf sa tam ani nedostane. To si myslím, že je aj nás prípad.

Dominancia Bitcoinu

Momentálne konsolidácia v triangli, ale to nič nemení na tom, že očakávam finálny pokles medzi 54 – 55%. Uvidíme ako sa budú chovať altcoiny pri korekcii celého trhu a či budú klesať rovnako ako Bitcoin, aleb budú znova ničené Bitcoinom. Je jasné, že ak Bitcoin bude klesať, bude klesať všetko a otázka je ako veľmi. Z hľadiska grafu by dominancia mala klesať, takže altcoiny budú rovnako klesať, ale nemalo by to byť také drastické.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Populárne