Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (24.4.): Čaká nás Golden Cross? Bitcoinová dominancia ničí altcoiny

Článok

kralovansky-btc-golden-cross
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Ahojte traderi. Bitcoin nás posledné 2 dni veľmi teší, pretože sa dostal na najvyššiu hodnotu za posledného pol roka.  Myslím si, že z hľadiska technickej analýzy je situácia celkom jasná. Bitcoin by mal ďalej posilňovať niekde do oblasti 5800 – 6000 dolárov, kde sa nachádza extrémne silná rezistencia.

Čaká nás Golden Cross? Čo to vlastne je?

Kĺzavé priemery a teda MA (moving avarage) sú základným indikátorom, ktorý používa množstvo traderov. Golden Cross sa nazýva situácia, kedy sa prekrížia MA50 a MA200. Prečo je táto situácia taká dôležitá? Nuž za prvé treba podotknúť, že kĺzavé priemery využíva drvivá väčšina traderov. Hlavne na denných grafoch majú veľkú váhu. Navyše podobnú situáciu sme tu už v minulosti mali. Aj v poslednom bear trende, ktorý bol v roku 2015 a ktorý je často krát porovnávaný s tým dnešným, sa táto situácia udiala. Takmer v identickej situácii, keď sa Bitcoin zmietal na dne prišiel prvýkrát golden cross. Vtedy to však cena ešte nezvládla a klesla, ale následne prišiel druhý  golden cross, po ktorom začal bullrtrend. Podobností na grafe je so súčasnou situáciou hneď niekoľko:

Situácia vtedy:

BULL trend po druhom Golden Crosse:


Aktuálna situácia

Na aktuálnom grafe sme už Golden Cross dosiahli. Na grafoch Bitfinexu, Bitstampu aj Bitmexu sú MA prekrížené. Ak máme špekulovať, celkom by to aj dávalo zmysel, pretože Bitcoin má teraz šancu dôjsť niekde do oblasti 5800 – 6000 dolárov. Bolo by veľkým prekvapením, keby sme tú veľmi silnú rezistenciu prekonali hneď na prvýkrát. Od tejto úrovne by z logického hľadiska mal nastať pokles a menšia korekcia celého rastu. A čo bude potom,  to je zatiaľ vo hviezdach.

Aj keď nám minulosť ukázala istú podobnosť, nezabúdajte, že nemôžeme vychádzať len z tejto analýzy a preto toto porovnanie neberte ako dogmu.

Bitcoin kradne dominanciu

Bitcoin momentálne absolútne ničí altcoiny voči BTC, ale začal už ničiť aj altcoiny voči doláru. V podstate jediné čo dlhodobejšie rastie je Bitcoin. Dosvedčuje to aj dominancia BTC, ktorá vzrástla z 50% na súčasných 54,3%. Najbližšia silná rezistencia je niekde na úrovní 55,2%. Na tejto hladine by altcoiny mali začať dobiehať BTC. Aktuálne sa vôbec neoplatí obchodovať altcoiny, pretože sú veľmi ťažko čitateľné, majú pokazené štruktúry a ako som tvrdil už dávnejšie: Ak bude Bitcoin ďalej rásť, altcoiny budú klesať. Ak bitcoin začne klesať, klesne celý trh. Ak sa bitcoin nehýbe, tak altcoiny čakajú. Tak či tak momentálne to pre alty nevyzerá vôbec dobre. Môže sa zdať, že celý trh rastie, ale v podstate sa len financie presúvajú z altov do bitcoinu a kapitalizácia stagnuje. Za danej situácie si je preto veľmi ťažko predstaviť, že by sme po takom prudkom raste mohli na prvý pokus prekonať a dlhodobejšie sa ustáliť nad kľúčovou rezistenciou 6000 dolárov.

dominancia-btc

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Populárne