Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (22.6.): Ako sú na tom Litecoin a Ethereum? Detailný pohľad

Článok

Výnimočné aj cez víkend máme pre vás pripravenú technickú analýzu. Dvom popredným vysoko kapitalizovaným altcoinom Ethereum a Litecoin sa venoval premiérovo pre kryptonovinky trejder Ing. Marek Jendrál zo známeho projektu Kryptotrejder.

Litecoin

Litecoin je mojim jednoznačným favoritom, už od začiatku 2019. Prichadzajúci Halving nenechal na seba dlho čakať a to sa odrazilo aj na jeho cene. Poďme sa pozrieť kam smeruje.

Litecoin napriek existujúcemu rastúcemu trendu už od decembra 2018, preukazuje mnoho býčích ukazovateľov, na ktoré sa bližšie pozrieme. Z dlhodobého hľadiska sa jedná o parabolické dno, ktoré vznikalo na prelome rokov 2018-2019. Po vytvorení bottom formation 1-2-3, bode X ako nákupný signál vytvoril hlavnú horizontálnu podporu na 35$. Práve od tohto momentu sa nám vytvára už 6 mesiacov otvárajúci sa triangel podpory a rezistencie. V tomto trende sme mali možnosť identifikovať dva medvedie flagy, avšak po ich uzatvorení nenastal pokles, naopak nastal nárast.

V týchto oblastiach dochádzalo aj k zostupu RSI z fázy prekúpenosti a následne ku konsolidácii vo forme symetric trianglu, kde po uzavretí prvej flagy nastala jednodňová pumpa. Najbližšie dva targety sú zobrazené na hodnote 185$ a 240$, vychádzajúcich z rezistencie lokálnych maxím.

Ďalším býčím ukazovateľom je pozícia Tenken a Kinjun, ktorých prekríženie nasvedčujúce dlhodobému rastúcemu trendu, ukazuje aj to, že na to, aby cena bola príliš nadhodnotená, ich pozícia je blízko cenového grafu. Senkou span nám taktiež potvrdzuje stabilný priebeh trendu na základe priestoru kumo, ktorý je v absolútnych číslach omnoho menší ako počas korekcie.

Napriek pravdepodobnosti pokračovania trendu našich členov upozorňujeme, že je bezpodmienečne dôležité dať si pozor na spomínanú rezistenciu, na ktorej stoja aj targety a to hlavne z toho dôvodu, že v prípade, ak nám cena exponenciálne prudko prerazí túto líniu, tak status stabilného rastu ide do pozadia a LTC bude extrémne rizikové na obchodovanie.

ltc-graf

Ethereum

Ethereum má podobný priebeh výstupu z nákupnej zóny ako Bitcoin. Podľa STF momentálne nedochádza k reverznej fáze trendu, naopak naberá na raste. Dvojhodinový graf dokonca ukazuje, že DP cca 280$ bol okrem zastavenia na cca intervale 6-8 hodín bez problému dosiahnutý a prerazený. Odhad tretej elliotovej vlny na 300$ bol taktiež bez problémov dosiahnutý a momentálne čelí graf prudkému krátkodobému nárastu.

V najbližších dňoch nás samozrejme môže čakať konsolidácia , resp. menší pokles avšak z dlhodobého hľadiska je ďalším targetom 390$. Ak hovoríme o možnom poklese, tak zjavne najhorší aktuálny scenár je na DP z hľadiska posledného 10h minima na cca 220$. Na rozdiel od LTC je krátkodobý graf ETH dosť riskantný a nákupy v najbližších hodinách môžu čeliť vysokej volatilite. Momentum z dlhodobého hľadiska však vykazuje menšie hodnoty zvýšenia volatility podobne ako pred posledným nárastom. STF na dlhodobej perióde 10h preukazuje počiatok dlhodobého rastúceho trendu.

V skratke možno ETH zhodnotiť z dlhodobého hľadiska ako nákupnú zónu a z krátkodobého ako vysoko riskantný obchod najmä v najbližších dňoch.

eth-graf

Autor analýzy

jendralMarek Jendrálkryptotrejder-logo
V projekte Kryptotrejder sa prevažne zaoberám analyzovaním jednotlivých kurzov kryptomien a predpovedaním ich budúceho vývoja, s čím je spojené aj vzdelávanie klientov. Moja vášeň pre kryptomeny vznikla v lete v roku 2015. Na trh som vnikol formou tradovania v časoch keď BTC stál 350$. Vďaka neustálemu sledovaniu odborníkov v oblasti technickej analýzy som dospel k záveru venovať sa tejto problematike samostatne a viac do hĺbky.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne