Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (18.6.): Bitcoin ukazuje svoju silu a zavelil k rastu

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ahojte traderi. Počas víkendu sa nám zmenila situácia a museli sme preanotovať grafy. Spôsobil to Bitcoin, ktorý prekonal svoje aktuálne high a momentálne sa nachádza na najvyššej hodnote v tomto roku.

Bitcoin

Bitcoin začal rásť ešte cez víkend. Menší zmätok spôsobila ešte správa z paitka kedy Binance ohlásilo, že bude blokovať svojich amerických klientov. Na ešte predtým vyšla správa, že by rezidenti USA mali mať svoju vlastnú platformu od Binance. Bitcoin potom zavelil k rastu. Ja osobne pohyby cez víkend neberiem až tak vážne a radšej si vždy počkám až do pondelka, kým urobím nejaký záver. Bitcoin však svoj rast dokázal potvrdiť a uzavrel dennú aj týždennú sviečku nad 9000 dolárov.  Plány o nejakej rozsiahlejšej korekcii teda musíme odložiť na neskôr. Minulý týždeň sme na Bitcoine evidovali klesajúci channel. Akonáhle graf prerazí klesajúci channel s takou veľkou silou, objemami a a dokonca prekoná aj predošlé higher high, tak musíme tento prieraz evidovať ako 3 vlnu a nie vlnu C. Keďže máme v tomto cykle 5 vlnovú štruktúru, tak po miernej konsolidácii by mal prísť posledný rast nahor v rámci tejto 5-vlnovej štruktúry. Z hľadiska supportov a rezistencií to značí, že kľudne môžeme  dojsť ku hranici 10 000 dolárov.

Psychologický efekt 10 000 dolárov

Toto je hranica, na ktorú všetci netrpezlivo čakáme a zároveň je to veľké okrúhle číslo. Napriek enormnému rastu v posledných týždňoch môže byť práve toto tá hranica, ktorá odštartuje ten ,,pravý rast“. Viete si predstaviť ten záujem médii a retailu, keď prekonáme 10 000 dolárov? Práve v tomto momente by mohol nastať ten pravý ošiaľ.

Bitcoin štartuje ako prvý

Ako to už v kritických momentoch býva a v čase keď sa rozhoduje, tak Bitcoin štartuje ako prvý. Bitcoin zavelil celému rastu z momentálneho dna 3200 dolárov a rovnako Bitcoin zavelil celému rastu aj cez víkend. Ako tak s ním ešte držali krok veľké alty voči doláru, ale menšie alty voči Bitcoinu to opäť schytali. Opäť tak môžeme potvrdiť, že Bitcoin je ťahúň. Ak vychádzame z minulosti a z toho na čo sme zvyknutí, tak akonáhle dokončí Bitcoin svoju rally a stabilizuje sa, tak by mali začať rásť aj veľké alty a až potom menšie altcoiny voči Bitcoinu.

Dominancia BTC potvrdzuje našu úvahu

Dominancia potvrdzuje našu úvahu, pretože cez víkend išla prudko nahor. Najbližšia rezistencia bude na hranici 60.61% a teda predchodzé HIGH. Avšak z väčšej perspektívy je dominancia BTC stále v korekcii a mala by klesať na finálnu hodnotu ku 54-55%. Všetko by sa zmenilo, tak ako v prípade Bitcoinu, ak by dominancia BTC urobila vyššie HIGH prudkým a a strmím pohybom nahor.

Záver

Osobne som veľmi opatrný, pretože sa nechcem zbytočne nachytať do pasce. Aj keď Bitcoin rastie, tak vidíme, že altcoiny sa k rastu moc nemajú. Všetko bude opäť záležať na Bitcoine a na tom, či sa dokáže dostať ku hranici 10 000 dolárov, prípade ju prekonať. Akonáhle by túto úroveň prekonal, očakávam veľký nával nových peňazí do celého trhu. Ak by ste mali záujem o môj produkt „Mince so zápalanou šnúrou“, viac informácií nájdete tu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.