Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (17.4.): Bitcoin a tri zaujímavé altcoiny na silnom supporte

Článok

Graf Bitcoin Kraľovanský analýza
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

BTC/USD Bitfinex

Na bitcoine sa posledné 2 týždne naozaj nič nedeje a my máme k dispozícii stále rovnaké 2 scenáre, ktoré sa môžu stať. Graf sa buď rozvinie do triangla, alebo nakoniec dokončí klasickú ABC korekciu niekde do zóny 4800 – 4700 usd. Problém pri ABC korekci je ten, že daná zóna je veľmi silný support, ktorý musí vidieť naozaj každý. Či už tradujete podľa elliotiek, alebo podľa supportov a rezistencií, alebo podľa trendoviek a fibonacciho, tak vám vyjde táto zóna ako potencionálna zóna odrazu. Navyše túto už tak silnú zónu umocnili ešte aj svetový traderi na Tradingview, ktorí sa včera doslova začali predbiehať v analýzach a tipnite, aká zóna odrazu im vyšla? Presne tak niekde medzi 4800 – 4700. ABC korekcia je veľmi častá po takýchto breakoch a nami uvedená zóna je najlogickejšou zónou, kde by sa Bitcoin mohol otočiť a zaveliť k rastu.  Avšak sme stále u kryptomien a práve v momentoch, kedy sa všetci zhodujeme na určitej alternatíve, tak sa môže stať, že graf do tejto oblasti ani nestihne dôjsť a vypáli hore už skôr. Takže aj keď by bola ABC korekcia viac žiadaná a logickejšia, tak práve z dôvodu, že ju vidíme všetci sa osobne skôr prikláňam k formácii trianglu. Už viac krát sa mi totiž osvedčilo, že keď niečo vyzerá moc okato, tak sa to väčšinou nestane.


(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Altcoiny

Zcash

Zec je jeden z altcoinov, ktorý momentálne sedí na extrémne silnom supporte, z ktorého už prišiel menší odraz. Okrem veľmi silného supportu, ktorý už 3-krát Zec vytiahol, sedí na daných hodnotách aj hladina 0.382 fibo úrovne, takže zóna cca 66usd na Bitfinexe je pre Zec veľmi silná. V kritickejšom prípade by mal Zec podržať support na hladine 63 dolárov, kde sa nachádza 0.5 fibonacciho level predchádzajúcej vlny a zároveň aj koniec knotu a silný support. Zec je jedna z mincí, ktorá by pri stagnujúcom bitcoine mala pomaly začať rotovať smerom hore. Navyše supporty na ktorých je, sú extrémne silné.


(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

ETC

Po veľmi peknej impulznej časti došlo ETC taktiež na extrémne silný support, kde sa stretlo hneď niekoľko indikácií. Za prvé veľmi silný support. Za druhé vrchol vlny 1 a za tretie fibonacciho retracement celej predchádzajúcej vlny na hodnote 0.65. ETC je taktiež na veľmi silnom supporte, odkiaľ by malo začať postupne rásť. Navyše ak by ste neboli až tak chamtivý a svoj target si nastavili len na predchádzajúci vrchol, tak máte aj celkom slušné RRR – risk to reward ratio.


(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Dash

Rovnako ako pri predchádzajúcich altcoinoch Dash sedí na veľmi silnom supporte a zároveň fibo hladine 0.5. Už v predchádzajúcom prípade bol Dash z tejto hladiny okamžite vytiahnutý smerom nahor. Platia tie isté pravidlá ako pri ZEC a ETC.


(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Zhrnutie altcoinov

To, že altcoiny sedia na silných supportoch ešte neznamená, že sa z nich aj musia odraziť. Pravdepodobnosť je na našej strane, ale prípadný pokles bitcoinu môže našu analýzu pokaziť. Čo sa mi však páči na všetkých 3 prípadoch je RRR – risk to reward ratio. Keďže sa alty nachádzajú na silnom supporte, tak môžeme využiť úzky stoploss zatiaľ čo target máme vzdialený. Z hľadiska pravdepodobnosti a štatistiky by bola škoda to neskúsiť.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Populárne