Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Technická analýza (17.12.): Bitcoin po dosiahnutí ATH a stav Ethereum

Článok

Analýza Bitcoin Ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu a iným altcoinom. Dnes sa na kráľa kryptomien ale aj na dvojku na trhu Ethereum pozreli analytici portálu Kryptotrejder.sk.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Na grafe môžeme vidieť BreakOut formácie Ascending triangle, ktorý je veľmi blízko od dosiahnutia Take profit hladiny. Následne by malo na grafe Bitcoinu dôjsť k cenovému zamietnutiu a začatie krátkodobej korekcie, avšak podľa zobchodovaných objemov to zatiaľ na korekciu nevyzerá. Očakávaná korekcia by sa mala zastaviť na hodnote 19700$ hneď z niekoľkých dôvodov. Prvý dôvod je ten, že ide o prerazenú rezistenciu, ktorá by mala byť otestovaná ak chceme zachovať zdravý rast na grafe Bitcoinu. Druhým dôvodom je Fibonacciho hladina 0,618, ktorá sa taktiež nachádza v okolí hodnoty 19700$. Ide o najsilnejšiu hladinu, ktorú Bitcoin zvyčajne rešpektuje pri výraznejších korekciách. Posledným dôvodom je určite prekúpenosť Bitcoinu, ktorú nám signalizuje už viacero indikátorov. Ako som hovoril, zatiaľ nevidíme žiadne Sell objemy zo strany bears, preto som do grafu zaznačil aj alternatívny Take profit na hodnote 25350$, ktorý môže byť v nasledujúcich dňoch dosiahnutý skrz cenového ošiaľu mince Bitcoin.

Ethereum

Ethereum má momentálne trhovú cenu okolo 650$ a kopíruje graf bitcoinu. Vždy keď má BTC významnú volatilitu, tak ho nasledujú aj hlavné altcoiny. Od ATH sme však na rozdiel od BTC ešte ďaleko. Kapitalizáciou taktiež zaostáva. Objemy obchodovania sa však razantne zvýšili a sme v jasnom rastúcom trende. Cena bude pokračovať v raste a momentálne neindikuje korekciu. Jemné zastavenie v náraste by mohlo byť na súčasnej cene a to z dôvodu negatívnej divergencie RSI. Prekúpenosť sme však nezlomili smerom nadol pod 70 bodov a preto cena kľudne môže ešte rásť. Ku konsolidácii však určite musí dôjsť aspoň krátkodobo. Ak by sme prekonali 70 bodov smerom nadol, tak pravdepodobne by cena konsolidovala okolo hodnoty 650$. Na Identifikáciu maxima rastu budeme využívať 123 top formation a teda kombináciu nižších maxím pričom sa predáva ak sa neudrží hladina minima medzi spomínanými maximami. Vtedy reálne započne korekcia.

Analytici KryptoTrejder budú dnes vysielať aj naživo. Ak vás teda zaujíma ich súčasný setup pre obchodovanie kryptomien, live stream si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz.

Kryptotrejder online stream

Ak by ste chceli využiť vianočný akciový balíček Kryptotrejder.sk, podrobnosti nájdete tu:

Kryptotrejder akcia

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.