Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (16.7.): Bitcoin má dve možnosti: ABC korekciu alebo triangel

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Dnes máme utorok a to znamená, že sa opäť pozrieme na Bitcoin, jeho dominanciu a trhovú kapitalizáciu.

Bitcoin

Víkend bol celkom divoký, avšak divoký v zmysle poklesov. Bitcoin sa krátkodobo dostal dokonca pod úroveň 10 000 dolárov. Altcoiny to schytali ešte viac a od svojich TOP-ov zaznamenali až 40 – 50% korekciu. Bitcoin sa drží statočnejšie, ale aj on sa jednoznačne nachádza v korekčnej štruktúre, ktorá bude ďalej pokračovať. Bearish scenár je aktívny a momentálne máme dve najviac pravdepodobné možnosti:

1) Možnosť – Klasická ABC korekcia

O nej so hovoril už minulý týždeň ako formu bearish scenáru. Klasická ABC korekcia sa skladá z 3 vĺn. Pri tejto anotácii by sme sa momentálne mali nachádzať už vo vlne C s finálnym targetom okolo 8700 – 9100 dolárov. Takže aj keby prišlo ku ďalším poklesom, tak by to nebolo výsledkom manipulácie či veľrýb, ale klasickej korekcie.

2) Možnosť – triangel

Druhou možnosťou, ktorú môžeme sledovať je formácia vo forme trianglu. Obidve možnosti na grafe by som zhrnul asi takto (pozrite na graf). Ako som to písal už v minulých analýzach, trading je o tzv. ,,checkpointoch.“ My ako traderi musíme ísť vždy krok po kroku a vnímať to, čo nám daný graf ukazuje. V momentálnej situácii môžeme jednoznačne povedať, že sa nachádzame v korekcii. Rovnako môžeme jednoznačne povedať, že korekcia ešte nie je dokončená a bude pár dní a možno aj týždňov pokračovať. To čo však nevieme jednoznačne povedať je to, či je to korekcia v rámci trianglu, alebo ABC korekcia. O tom práve rozhodne najbližší checkpoint. A ten je práve to či sa dokážeme dostať nad pivot potenciálneho trianglu. Ak sa Bitcoin dokáže dostať znova do horných štruktúr, tak sa jedná jednoznačne o triangel. Momentálne musíme len počkať.

Kapitalizácia

Pri kapitalizácii je situácia jasnejšia a tam uvažujem nad klasickou ABC korekciou. Zachytil nás silný support, ktorý som avizoval už pred začatím korekcie. V danej zóne sa nachádza niekoľko support zón, ako napríklad volume gap, pivot trianglu, či supportová hladina samotná. Rovnako v danej zóne vychádza aj 0.786 fibo extension AB. Daný support nás teda zatiaľ drží a zaznamenali sme odraz. Aby sme mohli uvažovať o dokončení korekcie, tak potrebujeme zamietnutie a vlnkovanie smerom nahor. Graf musí začať tvoriť vyššie minimá a vyššie maximá.  Zatiaľ je ešte príliš skoro na to, aby sme mohli potvrdiť otočenie trendu.

Dominancia Bitcoinu

Momentálne sa blížime k mojej finálnej zóne 69,55%, kde by mohol nastať pokles. Ako som na túto zónu prišiel? Jednoznačne sa nachádzame vo vlne č.3, ktorá vždy musí dôjsť na minimálne 1:1 extension projekcie vlny 1 a 2 a to je práve na tejto hladine. Ako bonus je v týchto hladinách silná rezistencia ešte z roku 2018.Takže toto je zóna, kde by dominancia mohla začať stagnovať. Avšak prítomnosť týchto 2 faktorov nám nezaručuje otočenie dominancie. Dáva nám však zvýšenú pravdepodobnosť.

Zhrnutie

Keď zhrniem tieto 3 základné grafy, tak kapitalizácia vyzerá najlepšie z dôvodu, že jej korekcia by už pokojne mohla byť dokončená. Dominancia je v silnej rezistencii a z toho teda môžem urobiť menší záver. Kapitál sa začne pomaly presúvať do altcoinov, ktoré sú totálne zničené, kapitalizácia začne rásť, dominancia klesať a Bitcoin sa zatiaľ rozhodne, akú formu korekcie vytvorí. Toto tvrdenie je zatiaľ veľmi odvážne, pretože si musíme počkať na potvrdenia a hlavne odmietnutie dominancie na daných hodnotách.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.