Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (14.6.): Podrobná analýza Bitcoinu + Marketcap, ETH a LTC

Avatar

Článok

zo dňa

Marek Vaňha Bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoin, ktoré sú občas doplnené aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel tradične ako každý utorok a piatok trejder Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte tradeři a vítejte u pátečního updatu trhu.

BTCUSD

BTC splnil naši první target zónu = 8204-8333,-USD a nyní se nacházíme v klíčové zóně, která rozhodne, co nás v dalších dnech čeká. Zatím vypadá vše lépe pro Bulls. Dostali jsme s enad trendovou rezistenci a jdeme sideways, což nám značí, že trend by měl s největší pravděpodobností pokračovat. Jako target pro dokončení korekční vlny „B“ stále sledujeme 8657-8832,-USD.

Aktuální predikce:

Predikce z 10.6.2019:

BTC CME FUTURES

Růst BTC je zatím velmi limitovaný, což je krásně vidět na grafu CME Futures. Všimněte si, že se nám vytvořila formace trianglu ve vlně „(b)“, což značí, že se jedná o korektivní uptrende před pokračováním downtrendu. CME splnilo první target = 8390,-USD a druhý target 8583,-USD je stále ve hře. Zatím jsme neviděli decisivní zamítnutí, které by nám ukázalo, že uptrend je u konce a jedeme dolů. Target pro vlnu „((c))“ vlny „((4))“ = 7060-6883,-USD.

Aktuální predikce:

Predikce z 10.6.2019:

BTC DOMINANCE

U BTC dominance sledujeme stále stejný scénář pro vlnu „((c))“ v zóně 59-59,39%, odkud bychom měli pokračovat v aktuálním downtrendu a oslabení dominance Bitcoinu. Target pro dokončení této struktury stále uvažuji v zóně 53-52%.

BTCUSD LONGS vs SHORTS

Zde zatím také jedeme přesně dle predikce a na grafu Longů sledujeme impulzní odraz a dokončení korekční vlny „(2)“. U shortů sledujeme pokračující downtrend, kdy se aktuálně nacházíme v dokončování korekční vlny „(c)“.

Aktuální predikce

Predikce z 12.6.2019:

GRAYSCALE BITCOIN TRUST

GBTC mělo odraz z predikované zóny a sledujeme postupné rozvíjení vlny „((b))“. Aktuálně se nacházíme v dokončené subvlně „(b)“ a čeká nás pokračování subvlny „(c)“ k cca 10,97, odkud bychom měli pokračovat v donwtrendu vlny „((c))“.

GBTC má hodně časté FLAT korekce (viz „příklad“ v grafu), takže vlna „((b))“ může jít klidně až k 11,98 v ostrém manýru, ale stále ji budeme anotovat jako korekční a očekávat dokončení vlny „((c))“ v zóně 9,23-8,70. Invalidation level = 4,97.

Aktuální predikce:

Predikce ze 7.6.2019:

TOTAL MARKET CAP

U TMC sleduji podobnou strukturu jako u Bitcoinu a velkých altů. Korekce z aktuálního high měla sice pouze 3 subvlny, ale nedostala se na rozumný Fibonnacciho Retracement. Z tohoto důvodu sleduji aktuální odraz jako korekční vlnu „((b))“ s targetem cca 257,-mld USD a poté očekávám pokračování downtrendu do zóny 212-202,-mld USD.

TMC vykazuje také známky zdravé korekce, takže po dokončení této komplexní korekce, můžeme očekávat pokračování uptrendu.

Aktuální predikce:

Predikce z 12.6.2019:

ALTCOINY

U velkých altcoinů v páru s USD sleduji aktuálně dokončování korekčních struktur a po dosažení targetů budu čekat na další signály ke vstupu.

ETHUSD

Např. Ethereum (ETH) hitlo první target 263,42,-USD a stále je ve hře target zóna 269-271,88,-USD, kde budu uzavírat zbytek pozice, kterou mám nyní otevřenou. Pokud se dostaneme pod trendový support na kterém jsme teď, ETH půjde s největší pravděpodobností k cca 220-214,-USD. Tento bearish scénář ale zatím není prioritní, protože stav BTC vypadá spíše na poslední leg up, než na ostré zamítnutí a pokračování downtrendu.

LTCUSD

U Litecoinu aktuálně sledujeme rozvíjení potenciální subvlny „(iv)“, která má aktuálně strukturu korekční „(abc)“ Zatím vše nasvědčuje tomu, že uptrend u LTC bude pokračovat up k cca 148,-USD. Invalidation level této predikce = 119,304,-USD.

Nechť Vás síla provází! Marek Vaňha

TRADING A ZÁVODĚNÍ – NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNEK V MAGAZÍNU KSA

Tento rok opět vychází nový magazín Klubu sportovních aut 2019 a jak už to bývá, nemohli jsme u toho chybět. V Golden Pocket nejsme totiž jen vášniví tradeři, ale i milovníci rychlých a silných aut. Důvodem, proč nás obě tyto aktivity baví je, že mají mnohem více společného, než se na první pohled zdá. Více se o této zajímavosti dočtete v článku.

Trading a závodenie - Golden Pocket

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Marek Vaňha

Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Technická analýza pre Bitcoin (13.6.): Rast je limitovaný, dajte si pozor! Toto sú 2 možné scenáre

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Bitcoin a celý trh nás včera potešil svojim rastom. Otázky, ktoré asi momentálne máte v hlave sú:

  1. Ideme už na 10K?
  2. Je toto koniec korekcie?
  3. Čo znamená, že sme prerazili klesajúci channel?
  4. Mám už dokupovať?

Poďme si tieto otázky zodpovedať.

Bitcoin

Kto poctivo číta moje články prípadne navštevuje naše firemné Nexaltic Streamy, tak musel na tomto raste zarobiť. Dajte si však pozor, pretože rast je limitovaný. Znova sa nám vynára viacero scenárov, ktoré by som v tejto chvíli zhrnul do 2 možností.

Vlna B je dokončená a ideme dole.

Prvý scénar je, že korekčná vlna B je dokončená. Sublvna ((c)) došla na 1:1 extension a preto prichádza do úvahy scenár, že vlna B je už dokončená a trh začne vytvárať posledný leg dole a teda vlnu C. V takomto prípade by do pár hodín a možno dní nastal pokles. Pozitívna správa je, že ak by sme už mali dokončenú vlnu B, tak vieme presnejšie zamerať target pre vlnu C. Ako? Úplne jednoducho. Natiahneme si fibonacci extension od nášho topu (9100 dolárov) do bodu A a následne do bodu B. Hranica 1:1 extension je náš target.

Vlna B dokončená nie je.

Ďalšou možnosťou je tá, že rast bude pokračovať, ale bude limitovaný. Prečo? Na grafe sme prerazili klesajúci kanál. Včera som si robil hĺbkovú sentiment analýzu a až 60-70% traderov na Tradingview, Twitteri a telegrame evidovalo klesajúci kanál a čakalo na prieraz. Momentálne keď sme jednoznačne klesajúci kanál prekonali na všetkých burzách (Bitfinex, Bitstamp aj Bitmex) môže nastať pozitívny sentiment a rast nahor.  V tomto momente by sme uvažovali o tom, že vlna B teda ešte dokončená nie je a že bude pokračovať smerom nahor. Ako logická hranica sa nám núka oblasť 8500 – 8600 dolárov, kde je silná rezistencia, vychádza tam golden ratio fibonacci retracement a 1:1,618 fibonacci extension. V tomto scénare teda predpokladáme, že vlna B ešte bude pokračovať do vyšších targetov. V tomto momente bohužiaľ nevieme určiť si je vlna B už definitívne hotová, alebo nie. Vieme však z tejto analýzy urobiť záver –  rast je limitovaný. Osobne som uzavrel niekoľko pozícií na altoch a čakám na uzavretie zvyšných pozícií.

Oplatí sa longovať?

Záleží od RRR. Aj napriek 2 scenárom vieme to, že rast je limitovaný a hrozí nám break dole.  Priestor na long bol niekoľko hodín a dní dozadu. Momentálne je už situácia celkom riskantná a ja osobne sa do takýchto tradov nepúšťam a radšej si počkám.

Je to koniec korekcie?

Od dna cca 3200 dolárov po vrchol 9100 Bitcoin spravil okolo 180% za 170 dní. Momentálna korekcia spravila 13% a trvá 13 dní. Už len z tohto vidíme obrovský nepomer ako v %, tak aj časový. Každopádne či už máme vlnu B dokončenú, alebo nie, tak po vlne B vždy prichádza vlna C, ktorá je vo väčšine prípadov najdlhšia. Gamechanger by bol keby ideme výraznejšia nad aktuálny TOP 9100 dolárov.

My v projekte Trader20 sa momentálne sústredíme na altcoiny a teda ,,Mince so zápalanou šnúrou“, ktoré rast ešte len čaká. Rovnako tento týždeň môžete využiť akciu a pri kúpe akéhokoľvek kurzu získava klient darček 10 mincí so zápalnou šnúrou zdarma!

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (12.6.): Bitcoin pláva z kanálu do kanálu

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin aktuálně stále konsoliduje a nabírá svoji energii. Z klesajícího kanálu jsme se pomalu ale jistě dostali do kanálu rostoucího, kde stále není jisté, zda bitcoin prorazí 8 100 USD rezistentní oblast. Celá kumulační struktura je nabíjení bitcoinu pro nové maximum up-trendu. Vidíš sám, co dělá halving s litecoinem a my nyní máme teprve rok do halvingu bitcoinu. Tato rallye je jenom na začátku, a proto je třeba stále na korekcích bitcoin dokupovat.

Aktuálně máme v Crypto Kingdom nastavený LONG Bitmex příkaz na 8130,5, kde budeme do bitcoinu vstupovat na páku až k fialovému konsolidačnímu profitu.

4hodinový graf bitcoinu

Nejdříve Ethereum pak Litecoin

Graf kapitalizace altcoinů se již pěkně připravuje na svůj výstřel vzhůru. Nyní nabírá sílu a vytváří rotaci. Počítám s tím, že si budeme muset ještě 1-2 týdny počkat, neboť graf potřebuje ještě nabít energii k očekávanému výstřelu. Můžeme tedy čekat spíš klidnější období na altcoinech.

4 hodinový graf kapitlizace altcoinů

Přeléváme kapitál z highcaps do lowcaps

Po tom co jsme vybrali krásné zisky z vysoce kapitalizovaných altcoinů a rozmnožili mince, je čas se připravit bravurně na další altseason a to jak ručně, tak algoritmicky. Bitcoin ukončil svůj medvědí trh a všem je jasné, že jeho spanilá jízda teprve začne. Proto bychom se měli soustředit na rozmnožování mincí bitcoinu. Naším cílem je na altseason znásobit naše mince a následně jen sledovat růst bitcoinu. Celé portfolio pak roste dvojsečně.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu, kapitalizácie a dominancie BTC (11.6.): Čo čakať od včerajšieho rastu?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-kralovansky-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi v dnešnom článku sa pozrieme na Bitcoin, kapitalizáciu a dominanciu BTC.

Bitcoin

Bitcoin napriek včerajšiemu rastu pokračuje stále v korekcii. Netreba zabúdať, že Bitcoin sa odrazil od dna 3100 dolárov a momentálne sa nachádzame na hladine 8000 dolárov. Súčasná korekcia podľa môjho názoru nie je dostačujúca a bude pokračovať. Trh aj graf musia byť v rovnováhe. Krátkodobo môžeme byť svedkami extrémnych situácii, ale koniec koncov si vždy graf vyberie svoju daň. Extrémna situácia bola posledné 2 mesiace kedy Bitcoin prudko stúpal a prekonával jednu rezistenciu za druhou. Po takom silnom a tvrdom raste si graf musí zobrať svoju daň v podobe konsolidácie. V tejto korekcii neočakávam nejaké prudké 1000 dolárové sviečky nadol. Odmietnutie na hodnote 9100 bolo výrazné, ale nie tragické. Bitcoin sa silnom raste ustálil a momentálne môžeme stále čakať pohyb do strany.  Z dlhšieho časového rámca by sme však stále mali ísť na magických 10 000 dolárov.

Na hodinovom grafe vyzerá Bitcoin veľmi dobre. Na grafe mám vyznačený kanál  a môžeme vidieť, že cena sa drží na hrane daného kanálu. Akonáhle sa cena takto blízko drží pri rezistencii, tak tam hrozí break smerom nahor. Keby bola rezistencia silná, tak by cenu okamžite poslala dole. Takáto konsolidácia nám opäť dáva nádej na ďalší rast.

Aby som svoju analýzu upresnil, tak dlhodobý trend je UP s targetom na 10 000 dolárov. Momentálne sa však nachádzame v ABC korekcii. Vlna A a vlna C v našom prípade smerujú nadol zatiaľ čo vlna B smerom nahor. Momentálne sa nachádzame vo vlne B.

Z psychologického hľadiska to krásne dáva význam, pretože trh začne znova klesať do vlny C akonáhle si ľudia začnú myslieť, že korekcia je dokončená. A naopak trh začne potom zase rásť akonáhle nás táto konsolidácia ubije a unudí a ľudia si začnú myslieť, že už rásť nebudeme.

Kapitalizácia

Kapitalizácia vyzerá celkom podobne a očakávam podobný scenár ako pri Bitcoine. Momentálne sa nachádzame vo vlne B, ale rovnako aj kapitalizácia by si mala prejsť väčšou korekciou. Taktiež nepredpokladám nejaký brutálny prepad, ale skôr pozvoľný pohyb do strany a klesanie. Tak ako pri kapitalizácii, tak aj pri Bitcoine akonáhle dokončíme vlnu B, tak budeme môcť presnejšie určiť reverzné zóny, kde by sa grafy mohli začať otáčať smerom nahor. Momentálne je to však zatiaľ zbytočné.

Dominancia BTC

Posledné týždne možno najdôležitejší graf. Stále platí, že dominancia Bitcoinu by mala klesať a vo svojej podstate je graf Bitcoinu, dominancie aj kapitalizácie veľmi podobný.

Čo však teda robiť, keď trh ide do strany? Ako som už spomínal, tak trh býva väčšinou v rovnováhe. Keď je niekde ,,nuda“, tak to znamená, že inde čaká príležitosť. Vďaka klesajúcej dominancii je tá príležitosť momentálne na altcoinoch voči Bitcoinu, ktoré posledný týždeň skvele rastú. V mojom projekte Trader2.0 sa zameriavam na ,,Mince so zápalanou šnúrou“, ktoré majú potenciál spraviť minimálne 10% rastu. Vyberám si to najlepšie čo trh ponúka s vysokou pravdepodobnosťou. Teraz je čas altcoinov, tak využime tento priestor kým Bitcoin konsoliduje aby sme skasírovali zisky na altoch.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (10.6.): Na Bitcoine se akumuluje kapitál

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-curaj-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Aktuální korekční pohyby bitcoinu nemůžeme nazývat ani krátkodobým down-trendem, neboť každý pohyb dolů je ihned vytažen na silném supportu. Tyto supporty jsou akumulační zóny, kde větší hráči nakupují bitcoin, ať už spotově nebo přes futures kontrakty. Narovinu si můžeme říci, že výstřel bitcoinu na minimálně 10 000 – 12 000 USD je jen otázkou času. Pokud dobře sleduješ Crypto Kingdom, měl bys mít nakoupený bitcoin mezi 3 000 – 4 000 USD a nyní při 7 000 USD jenom bitcoin dokoupit, protože medvědí trh na bitcoinu už zcela skončil.

4hodinový graf bitcoinu

Altcoiny se teprve rozehřívají

Na grafu prakticky můžeš vidět, co jsem ukazoval v minulém článku. Celé schéma se potvrzuje a myslím, že jsme nyní na začátku velké altseason. Kapitalizace altcoinů je nyní na supportu, kde jsem perfektně předpověděl korekci na doteku rezistence. Po odrazu od horní hrany kanálu by měla přijít zběsilá jízda altcoinů, protože bitcoin může ještě několik týdnů stagnovat a posílit tak cenu 8 000 USD jako přechod bodu kontroly ze 6 400 USD.

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

Začínají žně na shitcoinech

V každém cyklu dochází k přelévání kapitálu od bitcoinu, vysoce kapitalizovaných altcoinů a následně k shitcoinům. Tento cyklus již dlouhodobě funguje a my se ho nyní držíme naprosto přesně. Vzhledem k tomu, že zde publikuji své myšlenky každý týden, tak asi není potřeba to více rozvíjet. My se nyní nejvíce budeme v Crypto Kingdom soustředit samozřejmě na shitcoiny pomocí našich signálů a robotů, kteří obchodují na binance.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Position trading: Najlepšia forma investície do kryptomien?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Na dosiahnutie ziskov vďaka obchodovaniu s kryptomenami existuje niekoľko taktík – od skalpovania, cez swing trading, breakout trading až po dennodenné aktívne obchodovanie. Aj keď tieto stratégie môžu fungovať, odhaduje sa, že len 6% trejderov dokáže byť pri ich používaní na burze naozaj úspešných.

Portál CCN.com vo svojom článku preto tvrdí, že ak nepatríte medzi malú hŕstku obchodníkov, ktorí sa cítia na burze ako ryba vo vode, je najlepšou stratégiou investovania do kryptomien takzvaný “position trading”.

Pozičný trader je obchodník, ktorý drží svoje pozície mesiace, alebo dokonca roky, až kým nesplní svoju cieľovú cenu, za ktorú obchod uzavrie. Aktívne teda nereaguje na denné ani dokonca niekoľko týždňové výkyvy na trhoch. Podľa CCN ide o najlepšiu stratégiu investovania, ak veríte, že Bitcoin z dlhodobého hľadiska prinesie skutočné bohatstvo.

Historický každý bitcoinový bullrun generoval astronomickú návratnosť investície. Pozrite si zhodnotenie BTC v predchádzajúcich býčích trhoch:

2011-2012: 312 000%
2012-2013: 13 000%
2013: 2200%
2015-2017: 11000%

Ak by sme brali do úvahy tieto čísla, môžeme očakávať, že najbližší bullrun by mohol urobiť skok medzi 2200% až 312 000%. To by znamenalo, že cenový strop nájde Bitcoin niekde medzi 74 745 USD 10 143 250 USD.

Potenciál Bitcoinu generovať masívne zisky v relatívne krátkom časovom období z neho vraj robí ideálneho kandidáta na pozičné obchodovanie. Jednoduchý nákup a držanie Bitcoinu prosto pomáha maximalizovať zisky.

Existujú dve veľké výhody pozičného tradingu kryptomien:

1. Obchodná stratégia znižuje potrebu technickej analýzy

Technická analýza je časovo náročná a vyžaduje odbornosť. Ak teda nemáte čas a ochotu učiť sa, tomuto typu tradingu sa vyhnite. Technickú analýzu však môžete využiť aj ako pozičný obchodník. Stačí, keď budete sledovať signály vyčerpania býkov na dlhodobejšom timeframe. Napríklad, nižšie high na týždennom grafe v kombinácií s medvedími technickými ukazovateľmi a klesajúcimi objemami sú varovnými signálmi. Môže to znamenať končiaci sa bullrun.

2. Pozičné obchodovanie odstraňuje emócie

Ak sa pozeráte len na vyššie spomínané príznaky býčieho vyčerpania, nie je potrebné, aby ste sa  sústredili na dennú volatilitu trhu. Bitcoin je stále nezrelý trh a môžu v ňom prísť nečakané pohyby cien oboma smermi. Väčšina obchodníkov kvôli tomu nezvláda emócie, predávajú a nakupujú v nesprávnych momentoch, čo vedie k ešte väčším stratám.  Pri pozičnom obchodovaní tieto stresové obdobia úplne obchádzate. Čakáte len na dlhodobé signály býčieho vyčerpania alebo na cieľovú cenu, pri ktorej ste ochotný svoju investíciu uzavrieť a tešiť sa zo ziskov.

Zdroj: ccn.com

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (7.6.): Bitcoin vykazuje známky zdravej korekcie + BTC Futures & altcoiny

Marek Vaňha

Článok

zo dňa

analyza-vanha-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoin, ktoré sú občas doplnené aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel tradične ako každý utorok a piatok trejder Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte tradeři a vítejte u dalšího týdenního updatu trhu.

BTC/USD

U BTC jsme dokončili potenciální korekční vlnu „A“ a v dalších hodinách / dnech budeme sledovat rozvíjení vlny „B“. Čeká nás tedy s největší pravděpodobností zelený víkend, ale doporučuji se nenechat strhnout davem a jít po rozumných targetech pro uzavření long pozic. U BTC sleduji dvě alternativní zóny pro dokončení korekční vlny „B“ a pokračování downtrendu. První zóna 8185-8345,-USD, kam nám vychází trendová rezistence. Druhá zóna 8654-8832,-USD.

BTC měl sice korekční strukturu rozloženou do tří subvln „((abc))“, ale dostali jsme se zatím do rozumný support zóny, kterou vidím až v z=oně 6864-6666,-USD, kde se nachází 0.382 Fibonacciho retracement pro vlnu „((3))“. Navíc se aktuálně nacházíme v potenciální vlně „((4))“ nevyššího stupně, takže můžeme očekávat spíše komplexnější korekci, než jednoduchou „((abc))“ a pokračování k 11k,-USD.

BTC tedy vykazuje známky zdravé korekce v rámci trendu, ale budeme muset dát marketu čas na rozvinutí a zatím je mnohem pravděpodobnější, že jsme v komplexní korekční struktuře „ABC“, než že je korekce dokončena a jdeme k novému high.

Jakým stylem se tato predikce obchoduje? Dává nám to signál, že by naše long pozice měli mít pouze intradenní charakter a rozumné targety 8400-880,-USD. Poté musíme dát marketu opět čas, ukázat nám další směr. Výška vlny“((b))“ nám totiž teprve určí přesný target pro vlnu „((c))“, kde budeme vstupovat do větších long pozic s targetem nad aktuální high 9096,-USD.

BTC CME FUTURES vs BTC DOMINANCE

Počítáme tedy s tím, že nás přes víkend čeká menší uptrend vlny „((b))“ do predikovaných targetů. Tuto predikci také podporuje stav BTC Dominance. Zde sledujeme impulzní leg up vlny „((a))“, poté sideways strukturu vlny „((b))“ a nyní nás čeká pohy k cca 59% pro dokončení celé „((abc))“ struktury vlny „((ii))“.

BTCUSD SHORTS vs LONGS

Longy se aktuálně nachází v korekční struktuře „(abc)“ vlny „(2)“ a vše nasvědčuje tomu, že uptrend bude u longů pokračovat, ztímco u shortů nás čeká pokračování downtrendu.

LONGy = LONG TERM BULLISH

SHORTy = LONG TERM BEARISH

GRAYSCALE BITCOIN TRUST

U GBTC sledujeme ostro první vlnu „((a))“, takže můžeme nyní očekávat minimálně 3 vlnnou korekční strukturu. Každý graf má svůj určitý rukopis a GBTC se chová podobně jako indexy „(S&P500, DAX, US100) na Forexu, kdy je ostrý dump vlny „((a))“ a poté všichni očekávají stejně ostrý dump u vlny „((c))“, což se právě většinou nestává. Uvažuji zde ted aktuálně pohyb up ve vlně „((b))“ poté návrat zpět do zóny 9,2363-8,7025, odkud bychom měli pokračovat k novému high vlny „(5)“. Invalidation level = 4,9737.

ALTCOINY

Altcoiny v páru s USD půjdou přes víkend ve stopách BTC. Znamená to tedy, že nás čeká potenciální 8-9% uptrend, který dokončí korekční vlnu „((b))“ a poté budeme pokračovat pro dokončení celé korekce „((abc)“.

Jako příklad zde mám ETHUSD, kde sledujeme v dalších hodinách porkačování do zóny 260-274,-USD, odkud bychom měli pokračovat do targetu pro vlnu „((c))“ = 221-213,-USD.

Jak poznat, že jsem se spletl a nejedná se o korekční vlnu „((b))“, ale pokračování uptrendu?

Pro potvrzení pokračování uptrendu, potřebujete vidět dvě základní věci:

  • Překonání hranice bullish level = 274,32,-USD
  • Rozložení struktury do 5ti subvln

Poté se můžeme bavit o otočení trendu a pokračování k novému high. Zatím je ale na takové úvahy brzy, protože i tato korekce je velmi krátká a rozumná zóna pro retracement je až v zóně 221-213,-USD, odkud bychom měli teprve pokračovat up k novým highs. Toto pravidlo se dá aplikovat na jakýkoliv velký alt v páru s USD.

ETHBTC vypadá ještě lépe než pár s USD, ale potřebuje ještě pár dní na dokončení aktuální korekční struktury. Doporučuji sledovat korelci, kdy ETHUSD narazí na rezistenci 260-274,-USD a přesně v tom momentě bychom měli být v páru s BTC v targetu pro vlnu „((y))“ = 29101-28484 sats.

Využijeme tedy krátký uptrend pro zisk v USD a poté hurá na množení BTC.

Aktuálně se věnujeme množení BTC na malých altcoinech, kdy jsme měli tipy na LINK, ZIL, TFUEL, LOOM, QKC a spoustu dalších a nyní sledujeme LRC, ENJ a spoustu dalších. Vybírejte struktury, které se dají rozebrat co nejjednodušeji a hlavně neskákejte do ničeho jen na základě pocitu.

Nechť Vás síla provází a za celý GP team Vám přejeme hezký víkend!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Marek Vaňha

Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoin & altcoiny (6.6.): Zastavil sa pokles, kam pozornosť sústrediť ďalej?

Avatar

Článok

zo dňa

kralovansky-bitcoin-analyza

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi! V tomto článku by som rád zhrnul 3 základe segmenty. Pozrieme sa na Bitcoin, potom vysoko kapitalizované altcoiny voči doláru a nizko kapitalizované altcoiny voči Btc.

Bitcoin

Na Bitcoine sme došli do prvého targetu celého poklesu a tou bola hodnota 7533 dolárov na Bitfinexe. Korekcia sa nám rozvinula do peknej ABC korekcie.  Aj keď od topu sa Bitcoin prepadol takmer o 18%, tak si nemyslím, že korekcia je dokončená a ešte nás bude čakať ďalší pokles. Momentálne však máme prvú fázu za sebou. Podľa môjho názoru sme na vyššom časovom rámci dokončili vlnu A a momentálne by mal prísť retracement čiže vlna B. Opäť pripomínam – ak Bitcoin začne rásť, tak sa nenechajte pomýliť rastom. Zrejme to bude len korekčná vlna B! To isté sa nám stalo už pred pár dňami kedy Bitcoin vytiahol takmer celý dump smerom nadol, ale to bola práve len korekcia celého dumpu.

Momentálne si musíme počkať na dokončenie vlny B. Prečo? Akonáhle sa nám dokončí vlna B, tak natiahneme extension a budeme si vedieť zadať zaujímavé nákupy na LONG. Na vyššom časovom rámci by sme totiž mali ísť stále smerom nahor! V tejto situácii by som nešiel zatiaľ ani do shortu ani do longu. Je to veľmi riskatnné a musíme počkať na väčšie rozvinutie celej korekcie, aby sme s čo najvyššou pravdepodobnosťou vedeli určiť potencial reverze zone, takže potenciálnu zónu obratu.

Vysoko kapitalizované altcoiny

Vyzerajú dosť podobne ako Bitcoin. Momentálne je to veľmi riskatnné. Táto skupina altcoinov zažila pekný rast a momentálne by som do nich radšej nevstupoval. Ak sa už aj na týchto altoch nachádza pekný graf, tak treba brať do úvahy, že pohyb Bitcoinu stiahne so sebou aj tieto alty. Netlačil by som sa do nich úplne zbytočne, ale radšej by som im dal čas na rozvinutie korekcie a prípadne na zadanie čo najlepších vstupných hodnôt do ďalšieho longu.

Za zmienku by stál možno EOS, ktorý vyzerá celkom dobre a mohol by mať retracement. Osobne však do neho vstupovať nebudem, ale z altcoinov vyzerá asi najlepšie.

Nízko kapitalizované coiny

Toto je momentálne skupinka coinov, kde by sme mali sústrediť svoju pozornosť. Ako som už písal aj v utorňajšom článku, tak dominancia Bitcoinu je na ústupe a pomalý pokles Bitcoinu dáva šancu tejto skupinke. Navyše keď sa pozrieme na Tradingview, tak vidíme že množstvo altcoinov pumpuje. V mojom projekte Trader2.0 sa zameriavam práve na takéto tipy ,,mincí so zápalnou šnúrou“, ktoré sú pripravené na rast.

Z týchto coinov by možno za zmienku stál ENJ, alebo aj NEBL či ELF. Grafy týchto mincí si však už nechám pre našich klientov. Pekný zvyšok dňa.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Čítať ďalej

Analýzy

Začala sa korekcia Bitcoinu? 30-40% prepad bol v minulom bullrune bežnou vecou

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin korekcia

Prudký rast hodnoty Bitcoinu v posledných týždňoch núkal čoraz častejšie otázku, kedy príde jeho korekcia. Bitcoin od 15. decembra 2018, kedy klesol k 3200 dolárom, totiž posilnil o 190 percent prakticky bez toho, aby zažil výraznejšie oslabenie.

Teraz v čase, kedy sa Bitcoin obchoduje pod 8000 dolármi, čo je o vyše 1000 USD menej, než bol jeho doterajší tohtoročný strop, mnohých zaujíma, či bude klesajúci trend nejakú dobu ešte pokračovať, alebo Bitcoin bude opäť rásť  vytvorí vyššie high.

V komunite zatiaľ prevláda zhoda najmä v tom, že  Bitcoin na cene 3200 dolárov už pravdepodobne našiel svoje nove dno. Potvrdil to napríklad aj prieskum rešpektovaného trejdera Willyho Wooa, ktorý sa na názor spýtal mnohých významných predstaviteľov blockchain priemyslu. Drvivá väčšina z nich uviedla, že pravdepodobnosť, že Bitcoin už neklesne pod 3200 dolárov, je viac než 90%.

Veľký prieskum na Twitteri: Našiel už Bitcoin svoje nové dno?

Je na rade očakávaná korekcia?

O tom, že by mohol Bitcoin hľadať nové dno, sa zatiaľ určite baviť nemusíme. Mnohých však zaujíma, či sa naskytne ešte príležitosť kúpiť Bitcoin výhodnejšie, než je jeho súčasná cena. Krátkodobé korekcie Bitcoinu sú pritom celkom bežné. Nastávajú vtedy, keď Bitcoin dosiahne úroveň významnej rezistencie. Korekcie môžu krátkodobo uškodiť portfóliu investora, ale sú nevyhnutné pre zdravé pokračovanie býčieho trhu. Napríklad aj tým, že poskytne oneskorencom novú nákupnú príležitosť.

Predpovedať kedy dôjde ku korekcii, je veľmi ťažké. Dajú sa síce pozorovať rôzne ukazovatele, ale presný okamih, kedy nastane korekcia, je prakticky neuhádnuteľný. Pri pohľade na historické grafy Bitcoinu však možno predpokladať, že korekcia môže viesť až k 40% prepadu ceny BTC.

Ako to bolo v minulom bullrune?

Posledný bitcoinový bullrun trval viac ako dva roky a urobil približne 10000% zisk. Od 25. augusta 2015, keď sa Bitcoin obchodoval za 198 dolárov, dosiahla jeho cena 17. decembra 2018 rekordných 19 760 dolárov (niektoré burzy prekročili až 20 tisíc USD).

Počas tohto dvojročného rastu však nájdete na grafe Bitcoinu až 8 významných korekcií  ceny medzi rokmi 2015 až 2017. Po 3. novembri 2015 napríklad Bitcoion klesol z 501 dolárov o 40,39%. Po 17. júni 2016 zas padol o 38,37% z ceny 784 USD. 4. januára 2017, keď Bitcoin stál 1180 USD, nasledoval pokles o 36,50%.  Po tom ako 8. marca, keď vytvoril vtedajšie nové maximum 1320 dolárov, zas klesol o 32,57%.

Od tohoto momentu Bitcoin pokračoval vo vytváraní nových cenových maxím každých pár mesiacov. 25. mája sa dostal na cenu 2746 USD, no potom prišla korekcia o 31,38%. 12. júna zas vystúpil na takmer 3000 dolárov a následne padol o 39.2%. Podobný pattern sme sledovali aj 1. septembra a 6. novembra, kedy klesol po dosiahnutí nového maxima o 40 respektíve 30 percent. je teda nepochybné, že Bitcoin v rámci bullrunu dokáže opakovane klesať na svojej hodnote aj o 30 či 40 percent a stále pritom môžeme hovoriť o tom, že sme v býčom trhu.

Graf so znázornením všetkých veľkých korekcií počas bullrunu Bitcoinu medzi rokmi 2015 až 2017:

Samozrejme hovoríme o číslach z minulosti a nikto nemôže garantovať, že rovnaký scenár sa zopakuje aj tentokrát. Nedokážeme vám zaručiť, že Bitcoin teraz klesne maximálne o 40% a potom bude pokračovať v raste. Nevieme ani to, či ten spomínaný prepad príde teraz, alebo omnoho neskôr. Je však dobre tieto historické údaje poznať a byť na ne pripravený.

Čo na to technická analýza?

1-týždňový graf, ktorý publikoval na Twitteri rešpektovaný veterán Peter Brandt, by mohol naznačovať začiatok korekcie.

Na základe TD Sequential indikátoru je aktuálna sviečka zelená deviata v rade, čo je taktiež predajný signál. Tento technický index predikuje, že korekcia by mohla mať jeden alebo štyri týždne, kým začne opäť rast.

Aby bol signál validovaný, Bitcoin by mal padnúť pod 50-týždňové moving average, ktorá predstavuje pokles o 37,20%, avšak najskôr musí prekonať support, ktorý mu tvorí 100-týždňová moving average (pozrite si graf nižšie).

Nick Cote, ktorý je CIO Redacted Capital, verí, že pád na support z roku 2018, ktorý je medzi 6100 USD a 5880 USD, môže byť významným bodom, ktorý by v prípade úspechu, teda udržania tejto hladiny a následného odrazu, mohol byť signálom pre niekoľkoročný bullrun.

Príležitosť pre dokupovanie BTC?

Hoci príležitosť nakúpiť Bitcoin za 3000 dolárov už podľa väčšiny odborníkov mať nebudeme, korekcia by mohla vytvoriť novú príležitosť nakupovať BTC o čosi lacnejšie a naskočiť tak do vlaku včas. Väčšina technických ukazovateľov hovorí, že pravdepodobnosť ďalšieho pádu na 300 USD je nízka, ale nedávny rast cien by mohol byť predzvesťou spomínanej 30-40% korekcie. Otázkou je len to, či súčasný pullback bude vytvárať potrebný predajný tlak na to, aby sa Bitcoin dostal k úrovniam okolo 6000 dolárov. A samozrejme nemožno vylúčiť ani scenár, že korekcia príde až neskôr, keď cena bitcoinu prekoná päťcifernú hodnotu.

Zdroj: cryptoslate.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (5.6.): Bitcoin klesá, ale altcoiny ukazujú silu

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomena pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin se začátkem týdne pustil do korekce dvěmi prudkými pohyby, které spustila některá velryba s vyšším kapitálem. Cena se ovšem poměrně rychle zastavila na supportu 7 500 USD a několikrát tuto cenu otestavala. Stáli mi přijde, že se jedná jen o kumulaci bitcoinu. Férovou cenu posledního swingu máme na 8 000 USD, proto je pravděpodobnost, že tuto cenu bude bitcoin nyní znova testovat. Osobně bych chtěl při vytvoření patternu 123 high vidět bitcoin někde v prostoru 7 000 – 7 200 USD, kde by měl opět nabrat dech na další výstřel k 10 000 USD. Pohybové indikátory velmi rychle spadly a bitcoin se dostal již z hranic překoupenosti na vyšších časových rámcích.

15minutový graf bitcoinu

Altcoiny bravurně zvládly pád bitcoinu

Už je to velmi dlouho, kdy jsem viděl altcoiny tak silné jako nyní. Pravděpodobně již dochází k přelévání kapitálu, ačkoliv dnešní den patří spíše shitcoinům. Altcoiny se nyní pohybují s malými objemy a vypadá to jako ticho před bouří. Čím delší konsolidace u altcoinů bude, tím větší momentum můžeme očekávat.

4hodinový graf kapitalizace mimo bitcoin

Padne dominance bitcoinu zpět na 54 %?

Graf dominance bitcoinu mi upřímně přijde jako jeden z nejvíce nevyzpytatelných grafů z kryptoměnového světa. Je zde několik scénářů, které jsou silně spjaté s cenou bitcoinu. Pokud budeme znova testovat nejsilnější kumulační zónu bitcoinu na 6 400 USD, pak dominance spadne zpět pod 54 %, protože aktuální altcoiny jsou velmi silné. Pak je tu varianta, že bitcoin bude stagnovat a altcoiny vystřelí nahoru, abychom se podívali na 54% dominanci. Bohužel ani jedné z variant moc nevěřím. Support dominance na 57 % se již dva krát udržel a osobně to vidím spíše na stagnaci dominance kolem 58 %.

4hodinový graf dominance bitcoinu

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (4.6.): Korekcia bude pokračovať! Bitcoin, kapitalizácia a dominancia

Avatar

Článok

zo dňa

kralovansky-analyza-bitcoin

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na trh pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Dnes sa bližšie pozrieme na Bitcoin, kapitalizáciu a dominanciu, pretože momentálne sa láme chlieb.

Bitcoin

Na 4H som si nakreslil rising wedge, ktorý je asolutne typický reverzný pattern. Čo znamená reverzný pattern? Je to pattern, ktorý otáča trend a väčšinou sa nachádza v 5-tej vlne, alebo na konci určitého cyklu. Keď sa však bližšie pozrieme na graf, tak vidíme, že rising wedge mal ešte priestor na dovyplnenie akurát na 10 000 dolárov. O tejto situácii som písal ešte v sobotu, že stále musíme počítať aj s bullish scenárom, kedy by sme sa vo wedgi udržali. To sa však nestalo a my sme ho prerazili smerom nadol.

Keď sa pozrieme na 1H graf, tak vidíme krásnu ABC korekciu, ktorá došla takmer presne na 1 to 1 extension, čo je typický target pre vlnu C. Rovnako ako som spomínal už v sobotňajšej analýze, tak toto bola jedna z možností. Nemyslím si, že toto by bol koniec celej korekcie. Práve naopak myslím si, že dnes v noci dal graf definitívu a ukázal, že pôjdeme do miernej korekcie, ktorá práve dnes v noci odštartovala svojim potvrdením a breakom z rising wedgu.

2 možné scenáre

Korekcia môže mať buď štruktúru 5-3-5 /Zig-Zag/, alebo štruktúru 3-3-5 /FLAT/. Žltou farbou som vyznačil na grafe možnosť FLAT 3-3-5. Zatiaľ mi to príde ako reálnejšia možnosť, pretože vlna č.3 musí mať minimálne 1:1 extension. My sme sa dostali veľmi blízko, ale nie na dotyk. Preto skôr vychádzam z toho, že by to mohla byť štruktúra 3-3-5. V takomto prípade by sme teraz opäť rástli, čo by väčšinu ľudí mohlo zmiasť. Avšak urobili by sme len re-test hrany wedgu a šli by sme znova dole.

Treba si uvedomiť, že daná korekcia nie je žiadne katastrofické riešenie a nehovoríme tu o novom dne. Jednoducho po brutálnom raste nastáva čas konsolidácia a mierneho spomalenia.

TRIANGEL – možeme ako typ konsolidácia momentálne vylúčiť.
Ďalší rast – vzhľadom na break rising wedgu môžeme taktiež vylúčiť.

V sobotu sme mali teda ešte 3 možnosti, ktoré by mohli nastať. Jednu bulish a to vyplnenie wedgu. Dve bearish a to je korekcia buď vo forme ABC, alebo trianglu. Momentálne to s obrovskou pravdepodobnosťou vyzerá na korekciu ABC. Všetko by sa zmenilo ak by Bitcoin dokázal na grafe vytvoriť vyššie high.

Kapitalizácia

Tu to až na tak okatý rising wedge nevyzeralo, ale rovnako sme preťali silnú trendovku smerom nadol a môžeme počítať s rovnakým scenárom. Ono niekedy keď je daná zóna veľmi očividná ako to napríklad bolo aj v prípade Bitcoinu, kde naozaj takmer každý videl target medzi 9500 – 10 000 dolárov, tak sa môže stať, že obchodníci si svoje predaje radšej nastavia pod túto zónu a graf sa tam ani nedostane. To si myslím, že je aj nás prípad.

Dominancia Bitcoinu

Momentálne konsolidácia v triangli, ale to nič nemení na tom, že očakávam finálny pokles medzi 54 – 55%. Uvidíme ako sa budú chovať altcoiny pri korekcii celého trhu a či budú klesať rovnako ako Bitcoin, aleb budú znova ničené Bitcoinom. Je jasné, že ak Bitcoin bude klesať, bude klesať všetko a otázka je ako veľmi. Z hľadiska grafu by dominancia mala klesať, takže altcoiny budú rovnako klesať, ale nemalo by to byť také drastické.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-