Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (12.7.): Bitcoin, BTC dominancia a BTC vs. altcoiny

Marek Vaňha

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-vanha

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu, ktoré sú občas doplnené aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel tradične ako každý utorok a piatok trejder Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte tradeři, vítejte u pátečního updatu trhu!

BTCUSD

BTC měl silné zamítnutí z predikované rezistenční zóny a aktuálně sleduji dva scénáře. První je vždy prioritní a to udržet formaci trianglu, která je typická pro vlnu 4 jakéhokoliv stupně. Dump byl hodně silný a hodně impulzní, ale takové pohyby v trianglu bývají velmi časté. Důvodem pro triangl je stav altcoinů, které už pomalinku docházejí do svých support targetů a vzhledem ke stavu marketu je triangl u BTC to nejlepší řešení, protože dovolí altům pomalinku najít svá lokální dna, aniž by kamkoliv vystřelili a BTC mezitím půjde sideways v intenci 10500-12500,-USD.

Všimněte si, že včerejší ostrý dump se zastavili přesně na hodnotě „PIVOTu“, který je zatím předběžnou osou celého trianglu.

Jako alternativní scénář samozřejmě uvažujeme klasickou „(ABC)“ korekci do zóny 9130-8600,-USD. Zatím se jedná pouze o alternativu, protože tato support zóna je ideální pro vstup do trendu. Jakmile je něco ideální a zdánlivé, málokdy se to vyplní, proto ji anotujeme jako alternativní verzi.

Vzhledem ke stavu indikátorů, BTC i velkých altů, nás s největší pravděpodobností čeká zelený víkend, který ale berte spíše jako korektivní před posledním pohybem dolů. Takže ideálně rychlé obchody a nedržet nic nad bullish level. Po těchto impulzních a násilných pohybech se musí trh narovnat a vzpamatovat, ale každý kdo „nestihl“ short, bude aktuálně vstupovat podle Fibonacciho v zóně 0.382-0.618 od místa, kde došlo k breakdownu.

BTC DOMINANCE VS ALTCOIN DOMINANCE

Toto zatím prosím berte s rezervou, ale sleduji zde potenciální shodu v aktuální situaci mezi dominancí BTC a dominancí altcoinů. Oba jsou v impulzní struktuře s tím, že se blížíme velmi silným rezistenčním (BTC) a support (ALTCOIN) zónám. Uvažuji nyní formaci trianglu u obou grafů, po kterém bude následovat poslední leg down u velkých altcoinů, zatímco BTC se bude pohybovat ve velkém trianglu vlny „((4))“.

TOTAL MARKET CAP

TMC má podobnou strukturu jako BTC, kdy uvažuji jako prioritní formaci trianglu. Doporučuji věhem dneška sledovat reakci z typické Fibonacciho hladiny pro triangl = 0.786. Vychází k cca 290,-mld USD. Bullish level = 346,-mld USD. I zde zatím vše krásně odpovídá korekci v rámci trendu, kdy po jejím dokončení otestujeme s největší pravděpodobností hranici 440,-mld USD.

Doporučuji v dalších dnech sledovat malé i velké alty v páru s BTC, protože se blížíme dokončení aktuálních struktur a předtím, než začne pokračování uptrendů v páru s USD, můžeme očekávat postupné odrazy u altů v páru s BTC. Vzhledem k dominanci, mi chybí ještě jeden pohyb down, který odpovídá i stavu grafů malých altů. Jsou velmi blízko, ale ještě nejsou úplně v našich zónách. Zatím ale se vstupy čekám na jasný signál, kterým může právě být ALTCOIN a BTC dominance a jejich otočení trendů.

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

golden-pocket-banner

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend!

Marek Vaňha – GOLDEN POCKET

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

1 komentár

1 komentár

 1. Avatar

  Ondrej

  13.07.2019 at 1:59 pm

  Výborné analýzy od všetkých troch traderov, ktorí tu cez týždeň zdieľajú svoje pohľady na trh. Pre mňa osobne najlepšie články!

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (19.9.): Všetko do seba zapadá!

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

V utorok som hovoril o možnosti bullish a bearish scenáru.  Trading je len hra pravdepodobnosti a štatistiky. Pamätajte na to, že aj ten najlepší trader na svete a najlepší technický analytik sa môže mýliť. Dôležitosť scenárov je absolútne kľúčová v tradingu. Ľudia čo povedia, že je to len hore a dole nemajú ani páru o tom, o čom trading je.  Dosť podrobne sa tejto téme venujem aj v mojom kurze trader2.0 – psychológia, ale poďme späť na analýzu.

V utorok som napísal bullish a bearish scenár, pretože niekedy jednoduchú sú situácie, keď na základe grafu naozaj nevieme určiť kam to môže ísť. To čo však vieme je to, že keď budeme graf sledovať a budeme vidieť ako sa chová, tak podľa jeho aktuálnych pohybov si graf nakoniec vyberie jednu či druhú cestu. Veľmi dôležité je pritom prekonávanie ,,checkpointov.“  Keď máme nastavené minimálne dva scenáre, tak vždy vieme čo robiť a žiadny pohyb nás nezaskočí. Bitcoin si teda vybral bullish scenár a teraz by som už graf anotoval takto.

Po takto ostrom dumpe očakávam ešte mierne spomalenie a ďalší pohľad do nákupnej zóny. Na konečnom targete to však nič nemení. Už len uhol celého tohto poklesu je radikálne menší ako rast, tak pokles bol pozvolný. V najbližších hodinách by sme mali dokončiť korekčnú štruktúru a začať rásť. Postupne budem sledovať na grafoch divergencie a možnosti obratu. Do 48 hodín by sa malo začať niečo diať.

Kapitalizácia

Kapitalizáciu statočne vytiahli altcoiny a tá by ešte mohla klesnúť do finálneho targetu. Tu si nemyslím, že sme vo finále. Bitcoin by však už moc klesať nemal, ale ešte môžu klesnúť altcoiny. Práve pokles altcoinov, ktoré posledné hodiny výrazne pumpovali donesie kapitalizáciu do targetu. Altcoiny spravili krásne rasty a ich štruktúry vyzerajú výborne. Nič však nerastie do nekonečna. Čo sa týka altcoinov, tak si počkajme na rozvinutie korekcie a nastavme nákupy.

Dominancia

Celému konceptu vyššie krásne napovedá aj dominancia a puzzle nám dokonale zapadajú. Zatiaľ čo Bitcoin by už moc klesnúť nemal, tak altcoiny ešte po tých rastoch priestor na poklesy majú, čo je vidieť aj na celkovej kapitalizácii a aj na kapitalizácii altcoinov. Tým pádom by mala dominancia Bitocinu rásť, čo nám potvrdzuje aj samotný graf. Prerazenie channelu mala na svedomí 3. vlna a teraz by mal nastať menší retracement celého toho dumpu.

Opäť sa potvrdilo základné pravidlo, že vždy treba mať chladnú hlavu a nikdy sa neoplatí skákať do pumpy. Počkajme si na retracementy a nastavme ordery.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Čítať ďalej

Analýzy

VIDEO ANALÝZA: Vydržia highcap altcoinom aktuálne zisky?

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-altcoiny-ck

Kryptonovinky na základe spolupráce s trejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k trhu s kryptomenami. Dnes si trading tím Crypto Kingdom vzal na paškál highcapové altcoiony v čerstvom videu od tradera signálov Michala Majzlíka.

Máme za sebou parádní výstřel highcapových altcoinů, které většinou jsou předzvěstí pohybů lowcapových altcoinů. Dominance bitcoinu se aktuálně pohybuje kolem 70 % na supportu a zároveň kapitalizace altcoinů je na rezistenci 80 mld. USD, kterou jsme predikovali v minulé analýze.

V našich Crypto Kingdom signálech již uzavíráme pomalu zisky a budeme čekat na verdikt nadcházející rezistence altcoinů. U většiny altcoinů jsou stále konsolidační struktury, kde bude prostor pro extrémní zisky, pokud se altcoiny rozjedou na plný plyn. A my budeme u toho!

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením. Na obsahu tohoto článku se podílel student trading školy Crypto Kingdom.

Autor analýzy

crypto-kingdom-tradersTrading tým Crypto Kingdom
Součástí trading týmu Crypto Kingdom jsou studenti – pokročilí tradeři, kteří prošli kurzy a celkovým vzděláním od Honzy Čuraje, nebo Michala Majzlíka. Celý tým se pak stará o veřejné analýzy a plný komfort členům v našich produktech.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (17.9.): Pokles nič nezmenil, mali by sme ísť hore

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Zatiaľ sa nič nemení na tom, že ideme na minimálne 11 000 dolárov. Ono sa ani nemá prečo.  Stále tvoríme vyššie minimá a zbrojíme na rezistenciu. Včerajší dumpík bol okamžite vytiahnutý a na nižších časových rámcoch sa vytvoril bart pattern. Objemy sú stále, hoci je už september, extrémne nízke. Trh stále nie je atraktívny pre bežný retail a traderov. Vyzerá to tak, že kým nepotvrdíme formáciu triangel, alebo channel, tak budeme na trhu bez objemov. To môže byť aj pokojne aj do konca septembra. Napriek tomu si však myslím, že graf sa dá už lepšie analyzovať než tomu bolo počas leta. Pohyby sú pekné swingové a kým neprerazíme aspoň hodnotu 9312 tak je môj prioritný scenár stále na 11 000 dolárov.

Kapitalizácia

Kapitalizácia trhu je na tom dosť podobne ako bitcoin. Momentálne v podstate len hráme o to, či je už korekcia dokončená a sme v novej štruktúre, alebo nie. Na kapitalizácii nakraslím dva možné scenáre, ktoré platia rovnako pre kapitalizáciu ako pre Bitcoin.

 1. Bullish scenár

Už sme dokončili ABC korekciu a teraz už začíname tretiu vlnu vo vlne C a to znamená, že by sme mali breakovať rezistenciu.

 1. Bearish scenár

Je taký, že sme stále v ABC korekcii. A ABC korekcia, ktorá prišla bola len súčasťou celej vlny A. V takomto prípade by nás ešte čakal pohyb smerom dole.

Čo však majú obidva scenáre spoločné? Konečnú stanicu. Aj v jednom aj v druhom prípade by sme mali končiť vyššie. Pri Bitcoine zhruba na 11 200 dolároch a pri kapitalizácii na 275 miliardách. Otázkou je či tam pôjdeme hneď, alebo si ešte spravíme zástavku nižšie. V ani jednom prípade by sme však nemali preraziť low čo je v prípade Bitcoinu 9312 dolárov a v prípade kapitalizácie 233 miliárd.

Dominancia

Point of control, pivot trianglu a fibonacci extension. Pomaly sa dostávame do veľmi silnej zóny, kde by mal nastať obrat. V prípade, že by dominancia už bola fakt na konci, tak by mal prísť veľmi ostrý break channelu a prerazenie tejto silnej úrovne. Ak sa tak nestane, tak stále trackujeme tento pokles len ako dočasnú korekciu pred ďalším rastom.

👍 Bavia ťa kryptomeny?
👍 Rád si o nich čítaš a zisťuješ novinky?
👍 Stále sleduješ grafy a cenu Bitcoinu?

Autor tejto analýzy Jakub Kraľovanský hľadá nových členov do svojho tímu. Kontaktovať ho môžete na stránke trader20.sk.

Záznam včerajšieho webináru

Včera sme na webinári rozoberali najväčšie príležitosti na trhoch. Prešli sme si postupne tématiku Brexitu, znižovanie úrokov od ECB, indexy a možnú reakciu Bitcoinu na tieto všetky udalosti. Viac už vo videu:

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (17.9.): Ethereum, Litecoin a Ripple (XRP)

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Po téměř měsíci konsolidace, kdy upozorňuju na blížící se bullish období, se Ethereum konečně pořádně odrazilo a  dosáhlo první rezistenci mezi 198 a 202 USD. Ethereum bude pravděpodobně setrvávat dále v bullish náladě, jen je otázka, jak zareaguje na aktuální rezistenci. V případě, že ji prorazíme, tak může pohodlně růst dále až dalšímu targetu 235 USD.

Spíš se ale přikláním k menšímu retracementu z aktuálních úrovní. V takovém případě bude ale jakýkoliv pokles až k hodnotě 185 příležitostí pro dokup před další pravděpodobnou vlnou nahoru.

LTC/USDT

Narozdíl od Etherea, Litecoin zatím nezvládl překonat žádnou zásadní rezistenci a pohyb nahoru je spíše slabší a vypadá to na formující se rising wedge.

Sentiment u velkých altů je ale vesměs pozitivní, takže ikdyž zde pravděpodobně uvidíme menší korekci, stále se dívám na dosažení min. vyznačené rezistence na 83-87 USD 

XRP/USDT

U XRP se tále nic zásadního nestalo. Vidíme zde dokončování trianglu a zvyšující se objemy. Typicky po takovémto setupu přijde výbuch nahoru. Nad aktuální cenou je ale extrémně silná rezistence na ceně 0,29 USD. Vzhledem k tomu, že byla ze spodu testovaná zatím pouze jednou, dával bych větší šance tomu, že ji nyní ještě nedokážeme prorazit.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE STREAM (16.9.): Zhrnutie obchodných príležitosti na finančných trhoch

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-video-jakub

Live stream začína o 21.00h

Trader Jakub Kraľovanský, ktorý pravidelne v utorky a štvrtky prináša pre kryptonovinky analýzy bitcoinu, vysiela dnes od 21.00 svoj webinár, v ktorom sa bude venovať okrem bitcoinu aj téme ECB a Bexitu, Libre, obchodnému páru EUR/USD, Nasdaq či S&P 500. Live stream začína o 21.00h a pozrieť si ho môžete aj na videu vyššie.

Upozornenie: Obsah videa je čisto informačný a nemožno ho považovať za investičnú radu. Urobte si vlastný prieskum a ak sa rozhodnete investovať do kryptomien (alebo iného druhú aktív), investujte vždy len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť. 

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (16.9.): Bitcoin a ďalšie alter-špekulácie v trendu

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Od minulého pondělí se na bitcoinu neudálo nic nového a prakticky pokračujeme vývoje z minulé mojí analýzy. Bitcoin hitnul support kolem 10 000 USD a podle bullish scénáře tuto cenu udržel. Nyní jsem spíše zastáncem krátkodobého medvědího pohybu zpět na 10 000 USD a ostestování supportu.

4hodinový graf BTC/USDT

Dominance  bitcoinu

Dominance bitcoinu jede stále stejně a drží natvrdo hranu kanálu z minulého článku. Aktuálně nedošlo k prasknutí 70% úrovně zpět do kanálu.

Celková kapitalizace

Díky vysoké dominance vypadá graf celkové kapitalizace dost podobně jako graf bitcoinu a tím pádem beze změny z minulého týdne a scénáře stejné.

Kapitalizace altcoinů

Ačkoliv to vypadá s altcoiny, že se skoro nehýbou, tak kapitalizace malými kroky směřuje vzhůru do rezistence kolem 80 mld. USD. Ovšem tento pohyb vzhůru je absolutně bez impulsivních pohybů, které bychom chtěli vidět. Počítám s tím, že dokud bude bitcoin stagnovat, tak kapitalizace altcoinů doleze do cílených 80 mld. USD. Pak pravděpodobně dojde k silnému dumpu pod 60 mld. USD.

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

Aktuální strategie na kryptoměnách

Nyní mám stále 10 % kapitálu na HODL v našem alternativním fondu na kryptoměny a navýšil jsem razantně počet miningových strojů, neboť jsem je skupoval po opětovné nerentabilitě konkurence ze směšné ceny. Mám návratnost strojů maximálně do jednoho roku. Altcoiny vůbec neřeším zatím a na bitcoinu jsem bullish. Při krátkodobém dumpu budu natvrdo vstupovat na limitkách, při pohybu vzhůru aplikovat swingové trady včetně robotů na bitmexu.

Kromě kryptoměn aktuálně řeším alternativní investice jako byl prvotřídní nákup zemního plynu, nebo monitoruji nyní korekci na zlatě a stříbře, které se jeví zajímavě, neboť se řítíme opět do silné QE a trendu snižování úrokových sazeb. Na celou analýzu s videem se můžeš podívat ZDE.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE STREAM (15.9.): Analýza bitcoinu a altcoinov tradermi Crypto Kingdom

Avatar

Článok

zo dňa

od

live stream ck

Live stream začína v nedeľu 15.9. od 20.00h

Bitcoin má za sebou jeden z najnudnejších týždňov za poriadne dlhú dobu. Veď jeho cena sa v čase písania tohto textu oproti minulej nedeli prakticky vôbec nezmenila. Podobné je to aj s dominanciou bitcoinu na trhu, ktorá je stále na úrovni 70 percent. Traderi Crypto Kingdom Jan Čuraj a Michal Majzlík sa vyjadria k súčasnemu stavu na trhu s kryptomenami vo večernom live streame, ktorý začína o 20.00h.

TIP: Vyskúšajte na trading skvelý pomocný nástroj 3commas, ktorý prepojíte s vašou burzou. Recenziu si môžete prečítať tu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto videu sú výhradne informačného chaterkateru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. 

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (13.9.): Ethereum, Litecoin a Cardano (ADA)

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Zde se drží vše při starém – Ethereum se stále pohybuje v rangi mezi 176 a 182 USD. Pokud je nějaký pohyb mimo toto území, skončí knotem a cena uzavře opět uvnitř. Stále považuju za nejpravděpodobnější, že stagnace je pouze korekcí, takže časem uvidíme pokračování vstříc 200 USD. 

LTC/USDT

Litecoin je na tom prakticky úplně stejně – chycený mezi 68,5 a 71,5 USD. Také jsem zde spíš bullish, ale podobně jako u ETH – bude záležet až na konečném breaku tohoto range, sledoval bych tedy support 68,5 dolaru. 

ADA/USDT

Jak jsem zmínil v předchozích analýzách, Cardano se delší dobu pohybovalo ve formaci falling wedge, začátkem tohoto týdne jsme viděli breakout a aktuálně máme na grafu pullback zpět k původně rezistenční trendovce. Typicky bychom v několika následujících dnech měli vidět silné zrychlení nahoru k 0,05 USD, kde bude silná rezistence. První target wedge by ale měl ležet až na ceně kolem 0,056 USD. Co naopak nechceme vidět, je nudná price action a plácání se na jednom místě, případně další padání dolů pod invalidační level.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (12.9.): Bitcoin pohľadom troch rôznych indikátorov

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Ahojte traderi, dnes sa pozrieme na Bitcoin viacerými spôsôbmi.  Ak by som mal Bitcoin analyzovať rovnakým štýlom ako v utorok, tak by som nenakreslil nič nové. Od utorka sme došli do mojej predikovanej zóny, kde aj nastal zatiaľ slabší odraz. Zatiaľ je tento odraz pre mňa ešte celkom slabý. Preto sa dnes na Bitcoin pozrieme skrz Friedrichs indikátor, Pivoty a BK indikátor.

Friedrichs

Tento jednoduchý indikátor nám na 1D ukazuje stále nákup a na 12H predaj. Takže ani on nieje rozhodnutý, na aký smer. Friedrichs indikátor je vždy trochu spomalený, ale na 12H a 1D je dosť spoľahlivý. Sme v zóne, kde by mal nastať odraz a kým neuvidím na 1D sell signál, tak je to stále v norme.

Pivoty

Takmer na knot hitnutý support. Momentálne však na 4H bojujeme z MA77, ktorá je súčasťou BK stratégie. Očakávam však menší retracement dole a potom prerazenie. Najbližšia rezistencia z hľadiska pivotov je až na POC čiže niekde na 10 397 dolárov.

BK indikátor

Takýto nejaký priebeh je pri BK úplne bežný. MA77 sa pomaly zastaví. Najprv ju otestujeme, ale neprerazíme. Potom sa graf vráti mierne nadol a prerazíme ju až na druhý, alebo niekedy aj tretí krát. Keď sa pozriete aj do histórie 4H grafu, tak vidíte ako skvelo nám MA77 robí support a rezistenciu. Odraz zatiaľ nastal a sme na prvej prekážke, ktorú by sme mali dnes prekonať.

Zhrnutie

Aj keď som použil úplne iné stratégie a štýly, tak sme sa v podstate dozvedeli niekoľko vecí. Graf sa knotom takmer na dotyk odrazil od pivotu a začal rásť. Momentálne prišiel na prvú silnejšiu rezistenciu v podobe MA77 na 4H grafe a mal by pokračovať smerom nahor. Friedrich nám na 1D odporúča buy a kým sa to nezmení, tak nemusíme byť bearish. Na 12H to zatiaľ na nákup nie je, pretože sme stále pod rezistenciou. Myslím si, že na 12H začne friedrich ukazovať buy až vtedy, keď prekonáme MA77. Celkovo teda stále platí analýza z utorka, ale dnes som chcel zapojiť aj trochu iné indikátory a analýzy ako doplnok pre naše spestrenie. Stále teda platí, že by sme mali ísť UP až niekde ku 11 000 dolárom.

Mince so zápalnou šnúrou

V našom produkte mince so zápalanou šnúrou sme perfektne identifikovali pohyb jednej mince a nakúpili na limitke. S ostatnými mincami zatiaľ čakáme. Dosť nám pomohlo aj NEO, ktoré včera urobilo knotom prudký 114% rast a mali sme ho nakúpené. Bola to obrovská náhoda, ktorá sa často neopakuje, ale pri tradingu treba mať aj kus šťastia.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (11.9.): Altcoiny, ktoré teraz sledujú traderi Crypto Kingdom + BONUS

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-altcoiny-ck

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k situácii na trhu s kryptomenami. Dnes si trading tím z Crypto Kingdom pripravil pre našich čitateľov rozbor altcoinov MFT, KNC, CELR a bonusové analytické video z platenej sekcie signálov.  

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. Na obsahu tohto článku sa podieľal študent trading školy Crypto Kingdom. 

Kapitalizace altcoinů

Jelikož od kapitalizace altcoinů nyní očekáváme konsolidaci a znova otestování supportu a následný odraz až k rezistenci, altcoiny by mohly mít šanci vygenerovat desítky procent. To se nám již částečně daří, neboť skvěle vyšla predikce FUEL se ziskem přes 90 % a signál na DLT se ziskem 25 %. Rezistence na kapitalizaci je přibližně 80 mld. USD.

MFT/BTC

Mainframe mědíc konsoliduje mezi 9 a 14 sats. Graf by mohl předvést něco podobného jako FUEL/BTC, který zničehonic vyletěl o 90 %, struktura MFT je podobná. MA77 se pomaličku přibližuje k ceně a nákupní objemy rostou a nyní se lehce zvedají, může přijít brzy větší pohyb. Bearish scénář nezaznačuji, jelikož pod sebou už nemá moc místa, přesněji 12 satoshi. Stejně jako FUEL je to satoshi coin a stoploss zde bude přes 30%, proto je potřeba tomu přizpůsobit velikost pozice.

Denní graf MFT/BTC

KNC/BTC

KNC vyformoval H&S pattern. Před pár dny, když se dokončilo pravé rameno došlo k rapidnímu nárůstu objemů a nyní šly objemy opět dolů. Pravděpodobně během několika hodin/dní přijde větší pohyb se zvýšenými objemy. BK indikátor na 4h grafu srovnaný bullish Doporučuji sledovat pokročilejším break-out rezistenční trendové linky (neckline) se stopkou v půlce pravého ramene a targety směřovat do červených zón, případně konzerva okolo 1900 sats.

4hodinový graf KNC/BTC

Na 343min grafu bychom měli nyní přejít do nového cyklu. Nastartuje break-out H&S patternu menší bullrun?

343minutový graf cykůlů KNC/BTC

CELR/BTC

Celer je aktuálně v PRZ obřího Butterfly patternu a proráží lokální rezistenční trendovou linku falling wedge. PRZ zelená a tvoří ji konvergence následujících fibo hladin:

 • 1.272XA projekce
 • 1.618BC projekce
 • alternativní 1.272AB=CD pattern

Cena nyní testuje MA77 na 4h grafu. Jakmile prorazí, půjde pravděpodobně na test MA231 a poté lokální PoC 78 sats. Target zóny pro obří pattern jsou zaznačeny červenými zónami. Pokud někdo uvažuje o delším tradu, tak se zde nabízí slušné RRR, ale menší pravděpodobnost. Stoploss pro tento pattern musí být pod 40 sats.

4hodinový graf CELR/BTC

Podívej se na kompletní rozbor altcoinů

Každý den pro naše členy Crypto Kingdom připravujeme i ranní video tzv. kryptosnídaně, kde Mike projíždí otevřené obchody a pomáhá členů s jich řízením. Pak následně přes den probíhají signály, predikce a vzdělávací materiály do našich kanálů. Jako bonus zasíláme celé video na ukázku. Večer nás čeká komunitní zoom, kde budeme řešit další vychytávky tradingu kryptoměn.

Jak nyní obchodujeme altcoiny?

V Crypto Kingdom signálech používáme dva profity do maximálně 10-12 %, protože máme vypozorováno, že tyto korekční struktury tuto ziskovost udělají. Pak máme posuvný profit na zbylé pozici, kdybychom narazili na dno altcoinů.

Mnoho našich členů využívá 3Commas platformu pro snadné ovládání posuvného profitu, který je třeba ideální namísto dvou dalekých profitů. Aktuálně je tedy naším cílem rychlý profit do 10 % na signál a konzervovat zisky, zbytek pozice nechat trailingem na obrovská procenta, kdyby přišla altseason.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním. Na obsahu tohto článku sa podieľal študent trading školy Crypto Kingdom. 

Autor analýzy

crypto-kingdom-tradersTrading tým Crypto Kingdom
Součástí trading týmu Crypto Kingdom jsou studenti – pokročilí tradeři, kteří prošli kurzy a celkovým vzděláním od Honzy Čuraje, nebo Michala Majzlíka. Celý tým se pak stará o veřejné analýzy a plný komfort členům v našich produktech.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-