Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (1.8.): Bitcoin, dominancia BTC a kapitalizácia trhu

Článok

analyza-bitcoin-kralovansky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Nexaltic Capital.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi. Dnes sa pozrieme na Bitcoin, dominanciu BTC a kapitalizáciu. Zatiaľ sa deje to, o čom sme hovorili na pondelňajšom Nexaltic streame.

Bitcoin

Ak chceme byť bullish, tak potrebujeme aby sa indikátor BK na 1D grafe odrazil. MA7 (biela čiara) sa musí odraziť od MA77 (modrá čiara). Keď sa jedná o MA, tak vždy keď prídu aspoň 2 MA k sebe a má prísť k dotyku, tak prichádza zaujímavý pohyb.

  1. Buď to trh nezvládne a prepadne dole.
  2. Príde k výraznému odrazu.

BK nás teda zatiaľ drží. Ďalšia vec, ktorú potrebujeme je, aby sme prerazili strednú trendovú čiaru v kanáli. Potrebujeme sa dostať do hornej časti. Predikcia je teda stále platná a aj keď je možností neúrekom, tak za mňa stále najviac pravdepodobný je rast k hornej trendovke. Altcoiny si taktiež zmáhajú a majú podobné štruktúry ako Bitcoin.

Likvidita stále nízka, objemy sú taktiež veľmi nízke a nemôžem sa ubrániť dojmu, že do niekoľko dní príde naozaj zaujímavý pohyb. Ono by to bolo aj celkom logické, pretože čím je nižšie likvidita, nižšie objemy a teda menej objednávok v order booku, tak tým lepšie vedia veľryby vypumpovať cenu. Alebo v opačnom prípade vydumpovať.  Ako hovorím už dlhšie v Nexaltic príspevkoch, tak cieľom celej tejto korekcie je aby hráči dočasne odišli z trhu, čomu napomáha aj fakt, že je leto a veľryby, alebo market makeri, majú čas na to, aby s grafom urobili to, čo zamýšľajú.

Dominancia BTC

Nemyslím si, že je celá korekcia dominancie dokončená, pretože táto korekcia nie je dostatočná. Keď zoberiem do úvahy časový faktor a teda koľko dní sme v korekcii aj percentuálny faktor a teda o aký pokles sa jedná, tak mi to príde zatiaľ veľmi málo. Z tohto dôvodu stále uvažujem o tom, že každý rast je len retracement a stále sme v korekcii, kde máme znova 2 možné scenáre a tými sú ABC korekcia, alebo triangel.

Kapitalizácia

Takmer identická štruktúra ako u bitcoinu a veľkých altcoinov. Tu moc nie je čo nové napísať oproti predchádzajúcim analýzam.

Aj keď je trh pomalý a často krát kvôli výplachom vyzerá neprehľadne, stále môžeme počítať s našim prioritným scenárom, ktorý bol včera podporený rastom.

NEPREHLIADNITE! Od 1.7 do 31.7. sme pre vás pripravili výhodnú zľavu -20% na všetky produkty Trader2.0. Ako bonus dostane každý klient ku kurzu aj 10 mincí so zápalanou šnúrou zdarma.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

nexaltic-90

Ing. Jakub Kraľovanský
V spoločnosti Nexaltic Capital pracujem ako Senior Trader. S kryptomenami a blockchain technológiou mám viac než 4-ročnú prax. V roku 2017 som úspešne promoval na Ekonomickej Univerzite v odbore Medzinárodný obchod. Po ukončení univerzity som získal osvedčenie o vykonaní odbornej skúšky v sekcii Kapitálový trh. Nexaltic Capital je spoločnosť, ktorá si všíma značný potenciál v novovzniknutých trhoch, akými sú napríklad kryptomeny. Naším cieľom je prinášať do tejto oblasti profesionálny a odborný prístup dostupný širokej verejnosti, a to bez ohľadu na finančný status alebo znalosti klienta.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.