Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technická analýza (1.5.): Pohľad na mesačný a týždenný graf Bitcoinu + Litecoin a NEO

Článok

Jakub Kraľovanský Bitcoin analýza
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Dnes máme 1.5 a na Slovensku oslavujeme sviatok práce. Začiatok nového mesiaca by som využil aj na analýzu mesačných a týždenných sviečok na Bitcoine.

Z hľadiska najbližšieho pohybu a targetu stále platí to isté. Cieľ je niekde na úrovni 5800 – 6000 dolárov. Dôležité je si uvedomiť, že ani FUD, ktorý tu bol v posledných dňoch ohľadom Tetheru, Bitfinexu či banu kryptomien v Indii neposlal cenu nižšie. V minulosti často trh reagoval veľkou červenou sviečkou na správy okolo Tetheru, no tento krát sme ceny udržali a pokus o dump nebol úspešný. Navyše veľké alty už začali reagovať na silné supporty a vydali sa smerom nahor. To napriek všetkým správam potvrdzujú stále chuť ísť vyššie do nášho targetu.

Monthly graf

Mesačný graf pozerám len zriedkavo, ale apríl bol z hľadiska ceny Bitcoinu extrémne dôležitý. Môžeme si všimnúť hneď niekoľko dôležitých míľnikov. Prvý krát v medveďom trhu máme 3 zelené sviečky za sebou. Dostávame sa k veľmi silnej rezistencii 6000 dolárov. Vymazali sme takmer celý pohyb dumpu ešte z októbra 2018.

Weekly graf

Na weekli grafe už môžeme vidieť niekoľko odlišností medzi grafom na Bitfinexe a grafom na ostatných burzách. Pre porovnanie som si vybral burzu Bitstamp. Formácie, ktoré sa momentálne tvoria na bitcoine sú jemne odlišné. Rovnako cena na Bitfinexe je zhruba o 300 dolárov vyššie. Rozdiel ceny medzi burzami nie je nič netradičné, avšak väčšinou sme sa hýbali v koridore okolo 100 dolárov. V posledných dňoch aj vďaka kauze Tether je cena na Bitfinexe oveľa vyššie. Napriek menším rozdielom je target stále rovnaký.

Veľkým altcoinom sa posledné dni darí

Avizoval som to už niekoľko krát, že veľké altcoiny sú na extrémne silných supportoch a je len otázka času kedy nastane odraz. Aj keď si alty dali celkom na čas, tak nakoniec potvrdili technickú analýzu a urobili pohyb na ktorý sme čakali.

NEO/USD

Typickým zástupcom veľkých altov je NEO. Po 22 dňoch konsolidácie došlo NEO na svoje dočasné dno v danom trende. Vidíme pekný odraz od fibonacciho hladiny. Momentálne nás na 4H zráža dole rezistencia v podobne trendline, ktorú takmer identicky kopíruje aj MA77. Očakávam menší retracement a potom prieraz a následný rast.

LTC/USD

Litecoin klesol celkovo cez 25%. Musíme povedať, že graf si tento pokles zaslúžil. 100 dolárová hranica momentálne vystavila na Bitfinexe stopku. LTC je však oproti NEO trochu napred, pretože LTC už prerazilo trendovku aj MA77. Rovnako očakávam ďalší rast. V posledných týždňoch a mesiacoch to bol často krát Litecoin, ktorý ako prvý zavelil a nasledoval bitcoin a alty. Aj momentálne môžeme vidieť, že je trochu popredu a myslím si, že ostatné alty ho budú nasledovať. Netreba zabúdať, že LTC má v lete tohto roku halving čo je veľmi silný býčí fundament.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.