Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ťažiarov BTC zatiaľ pád ceny neznepokojuje – pre silných hráčov môže byť aj príležitosťou

Článok

Bitcoin ťažba
Zdroj: Unsplash.com

Popri tom ako cena BTC klesá na najnižšie úrovne od decembra 2020, oslovila redakcia portálu Cointelegraph zástupcov niekoľkých popredných bitcoinových ťažiarov, aby zistila, ako vnímajú súčasný cenový pokles a či môže byť v jeho dôsledku ohrozené ich podnikanie.

Cointelegraph informoval, že dve veľké verejne obchodované bitcoinové ťažobné spoločnosti a jedná súkromná spoločnosť uviedli, že súčasná situácia na trhu s BTC ich zatiaľ neovplyvňuje a dokonca ju môžu vnímať ako dobrú príležitosť pre získanie väčšieho podielu na trhu.

Spoločnosť Marathon Digital holdings (MARA), ktorá je tretím najväčším držiteľom BTC medzi verejne obchodovanými spoločnosťami, vyhlásila, že jej „stratégia zameraná na aktíva“ ju drží izolovanú takmer o všetkých účinkov medvedieho trhu. Viceprezident korporátnej komunikácie Charlie Schumacher tvrdí, že spoločnosť si udržuje „nákladovú základňu“ okolo ceny 6200 USD za 1 BTC, čo znamená, že súčasná cena BTC je pre firmu stále výhodná.

Schumacher tiež dodal, že ak iní ťažiari budú musieť pre klesajúcu cenu BTC odísť z trhu (minimálne dočasne), pre Marathon sa tým vytvorí príležitosť získať si väčší podiel na trhu a teda vyťažiť viac BTC. ,,Keď sa miera hahshrate zníži, dochádza k úprave obťažnosti ťažby smerom nadol, čo znižuje náklady na energiu pre ťažiarov, ktorí ostanú ťažiť. Tí, ktorí teda zostanú, môžu profitovať z tejto  situácie tým, že získajú viac bitcoinov,“ vysvetlil.

Redakcii Cointelegraph odpovedal aj CEO Riot Blockchain (RIOT), 8. najväčšieho ťažiara BTC, Jason Les, ktorý poznamenal, že majú “silnú súvahu“ a spoločnosť nie je zadlžená, čo znamená, že nemajú obavy o svoju budúcnosť. ,,Zmeny podmienok na trhu s bitcoinami nemajú vplyv na naše plány rozširovania ťažby, takže každý mesiac naďalej zvyšujeme náš hashrate. Plány nasadenia ťažby Riot nie sú ovplyvnené volatilitou BTC, zameriavame sa na vybudovanie udržateľného podnikania, ktoré funguje v podmienkach typických trhu s BTC,“ odpovedal.

Redakcii odpovedal aj Tom Fraizer, CEO spoločnosti Redivider, ktorý podobne ako zástupcovia Marathon a Riot potvrdil, že súčasný pokles ceny BTC spoločnosť výrazne nezasiahol a sú v nej pripravení aj na dlhotrvajúcejší pokles cien. Redivider sa špecializuje na prenájom dátových centier, ktoré využívajú spoločnosti, ktoré chcú ťažiť BTC – uviedol však, že ak dopyt po týchto zariadeniach v určitom čase klesne, môžu ich zapojiť sami a teda ťažiť bitcoiny priamo pre seba. Fraizer odmietol prezradiť, aká je základná cena za BTC, ktorá je pre firmu stále zisková, no ubezpečil, že podnikanie firmy pri súčasných cenách BTC nie je ohrozená, aby doplnil, že súčasné poklesy na trhu „majú malý vplyv na to, čo robíme v rámci nášho 10-ročného plánu.“

Cena BTC sa dnes prepadla pod 28 tisíc dolárov, čo je najmenej od 29. decembra 2020, no hasharate, čiže čistá výpočtová sila vynaložená na ťažbu BTC, je na historických maximách. To znamená, že ťažiari BTC majú naďalej obrovský dopyt po nových BTC. 

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.