Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ťažiar Core Scientific predáva bitcoiny, aby rástol. Hut 8 naopak stavil na HODL

Článok

bitcoin tazba
Zdroj: Unsplash.com

Hospodárske výsledky za predošlý mesiac zverejnili viacerí významní bitcoinoví ťažiari – okrem iných aj firmy Core Scientific či Hut 8.

Z dát Core Scientific vyplýva, že v júli predala 1 975 bitcoinov za 44 miliónov dolárov, pričom v rovnakom čase ich vyťažila 1 221, čo znamená, že opäť čerpala aj zo svojich rezerv. K 31. júlu tak zostalo na súvahe Core Scientific už len 1 205 BTC za približne 83 miliónov dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Výnosy z predaja bitcoinov v júli boli primárne použité na zaplatenie kapitálových investícii súvisiacich so zvýšením kapacity dátových centier,“ vysvetlila spoločnosť Core Scientific v oznámení, z ktorého vyplýva, že aktuálne uprednostňuje budovanie novej infraštruktúry na ťažbu BTC pred jeho samotným držaním.

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1555588393974829056

Predaj 1 975 BTC v júli nasledoval po ešte výraznejšom výpredaji v júni, kedy sa ťažobný gigant zbavil až 7 202 BTC za 165 miliónov dolárov. Vtedajšie predaje boli vysvetlené snahou spoločnosti zlepšiť jej likviditu a zabezpečiť financovanie pre zdravý chod firmy v očakávanom období medvedieho trhu.

Skutočnosť, že Core Scientific neláme nad Bitcoinom palicu ale naozaj investuje najmä do budúcej infraštruktúry potvrdili dáta, podľa ktorých v júli zapojila do prevádzky ďalších 14 000 ASIC minerov, čím zvýšila svoju hashovaciu kapacitu na 19,3 exahashov za sekundu (EH/s), čo je najvyšší výkon zo všetkých verejne obchodovaných ťažiarov v Severnej Amerike. Výkon Core Scientific pri plnej prevádzke predstavuje pri zohľadnení dát blockchain.com približne 10% celkového súčasného hashrate, čiže celkovej výpočtovej sily vynaloženej na ťažbu BTC.

Odlišnú stratégiu zvolila v júli ťažobná spoločnosť Hut 8, najväčší bitcoinový ťažiar v Kanade, ktorý stavil na „HODL“. Inak povedané firma sídliaca v Alberte sa rozhodla 330 bitcoinov, ktoré minulý mesiac vyťažila, držať a nepredávať. Celkové rezervy Hut 8 tak stúpli už na 7 736 BTC.

Podobne ako Core Scientific však konal napríklad Argo Blockchain, ktorý v júli predal 887 BTC, aby skrz nadobudnutý kapitál splatil svoje podlžnosti voči Galaxy Digital.

K predaju bitcoinov tretí mesiac v rade pristúpila aj spoločnosť Riot Boockchain, ktorá tentokrát predala 275 bitcoinov (vyťažila 318 BTC, stále drží 6 696 BTC). Jej produkcia v júli bola obmedzená pre výpadky elektriny v Texase a požiadavku štátu, aby z tohto dôvodu dočasne vypla svoje stroje. Štát jej to však kompenzoval energetick7mi kreditmi v hodnote 9,5 milióna dolárov, čo je dokonca viac, než získala samotným predajom BTC (5,6 mil. USD).

Zdroje: cointelegraph.comdecrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.