Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ťažba bitcoinu je opäť zelenšia – tvrdí severoamerický Bitcoin Mining Council

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Najnovšia správa Bitcoin Mining Council (BMC), ktorý zastrešuje predovšetkým popredných severoamerických ťažiarov bitcoinu, tvrdí, že firmy ťažiace BTC rýchlo prechádzajú na udržateľné obnoviteľné zdroje energie, čím robia ťažbu BTC zelenšou.

Rada ťažiarov, ktorá vznikla vďaka iniciatíve Michaela Saylora z Microstrategy po tom ako Tesla minulý rok dočasne prestala akceptovať BTC ako platidlo pre neekologickú ťažbu tejto kryptomeny, tvrdí, že v porovnaní s prvým kvartálom 2021 stúplo pri ťažbe BTC využívanie obnoviteľných zdrojov o 36,8%.

Poznámka: Bitcoin Mining Council vznikol až v lete 2021, takže je otázne, ako sa k tomu údaju dopracoval.

Skupina 44 spoločnosti, ktoré podľa reportu generujú približne polovicu celosvetového bitcoinového hashrate, resp. 100,9 exahashov (EH), taktiež odhaduje, že bitcoin je skrz udržateľný energetický mix ťažený v súčasnosti z približne 58,4%, čo je o 0,1% menej než v poslednom kvartáli 2021. Pokiaľ ide o firmy, ktoré sú členmi asociácie, tie majú ťažiť bitcoin zeleným spôsobom z 64,6%.

Správa BMC tiež upozornila, že pri ťažbe bitcoinu sa spotrebuje približne 247 terawatthodín (TWh), čo je menej než polovica toho, čo sa spotrebuje pri ťažbe zlata a len 0,16% v porovnaní s celkovou spotrebou energie vo svete.

Azda najzaujímavejším konštatovaním je však odhad, podľa ktorého za posledných 12 mesiacov spotreba elektriny pri ťažbe bitcoinu klesla o 25%, zatiaľ čo hashrate, ktorý vypovedá o zabezpečení siete, sa zvýšil o 23%. BMC na základe toho tvrdí, že medziročne od Q1 2021 stúpla efektivita ťažby bitcoinu o 63% a v porovnaní so situáciou spred 8 rokov až o 5814%.

Na záver dopĺňame, že údaje, ktoré priniesla BMC, sú v rozpore s februárovou štúdiou vedeckého časopisu Joules, ktorý upozornil, že ťažba PoW kryptomien prispela až k 17% zvýšeniu emisii CO2.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.