Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

spravy-bitcoin

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Hoci ide len o „prvý detský krôčik“, azda najväčší kritik Bitcoinu Nouriel Roubini prvýkrát v histórii priznal, že Bitcoin má nejakú hodnotu. Počas svojho vyjadrenia na adresu najznámejšej kryptomeny však samozrejme nezabudol ani na kritiku.

Mení Roubini názor na Bitcoin? Popri kritike aj mierne prekvapil

V úvode týždňa sa zaujímavým spôsobom na adresu Bitcoinu vyjadril jeho známy propagátor miliardár Tim Draper, ktorý povedal, že ide o nástroj, ktorý postupne ukončí vládu diktátorov. Taktiež naznačil, akými rôznymi spôsobmi môže Bitcoin zmeniť život, na ktorý sme zvyknutí dnes. Spomenul dôchodky, či poistenie.

Analytik Brian Kelly po zamietnutí žiadosti Bitwise Asset Management o schválenie Bitcoin ETF povedal, že v súčasnosti už nie je tento produkt pre Bitcoin taký dôležitý, ako bolo v minulosti. Ktovie však, ako by sa vyjadril, keby SEC náhodou historický prvé Bitcoin ETF schválila. Viac sa dočítate tu.

300x250

Veľkú užitočnosť Bitcoinu naznačila transakcia miliardy dolárov, ktorej náklady boli len necelé štyri doláre. Podľa predstaviteľov Bitstampu, ktorý zadávali tento transfer, ide o jasnú demonštráciu jeho výnimočnosti.

Hoci tretí kvartál nedopadol pre Bitcoin z pohľadu vývoja ceny dobre, americká burza CME informovala, že záujem inštitúcii o obchodovanie Bitcoin Futures neustále rastie. Denne bolo na CME otvorených viac ako 4600 kontraktov, čo je nárast o 61% oproti tretiemu kvartálu 2018.

Rastúci záujem inštitúcii o potvrdila aj firma Grayscale, ktorá uviedla,  že v treťom kvartáli 2019 bolo celovo investovaných do jej produktov súvisiacich s Bitcoinom 254 miliónov dolárov. Ide o najväčšie množstvo investovaných peňazí do digitálnych mien cez túto platformu a medzikvartálny nárast až o takmer 85 miliónov dolárov. ,,Je smiešne, keď sa v médiách píše o tom, kedy začnú inštitúcie konečne investovať (do bitcoinu). Vidíme, že inštitúcie neustále investujú a deje sa to už dlhú dobu,” uviedol k týmto štatistikám riaditeľ Grayscale pre oblasť predaja a rozvoja obchodu Rayhanes Sharif-Askary.

Bitcoin je žiaľ aj naďalej obľúbeným nástrojom kriminálnikov. Pomocou sledovania jeho transakcií sa podarilo odhaliť a zrušiť jednu z najväčších stránok s detskou pornografiou. Viac sa dočítate tu.

Altcoiny

Aj tento týždeň sa vo veľkom hovorilo o kryptomene Libra. Asociáciu, ktorá má zastrešovať kryptomenu Facebooku Libra Association, opustilo až sedem z celkového počtu 28 členov. Po PayPale sa tak rozhodli aj firmy Stripe, eBay, Mastercard, Visa, Mercado Pago a Booking. Šéf projektu David Marcus napriek tomu tvrdí, že to budúcnosť Libry neohrozí. V rozhovore pre reláciu Squawk Box na CNBC taktiež porovnával Libru s Bitcoinom. Viac sa dočítate tu.

Zaujímavú poznámku k Libre povedal republikánsky politik Warren Davidson. Ten Facebooku odporučil, aby namiesto Libry skôr zvážil použitie Bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ako jeden z mála predstaviteľov regulátorov a bánk sa zastal Libry guvernér Bank of England Mark Carney, ktorý vyhlásil, že Libra poukázala na nedostatky tradičného finančného systému, za čo jej patrí vďaka.

Stablecoiny a kryptomeny rôznych veľkých spoločnosti (typu Libra od Facebooku), môžu byť v budúcnosti devastačné pre americký dolár ako hlavný výmenný prostriedok v medzinárodnom obchode. Zabrániť poklesu jeho dôležitosti by podľa bývalého šéfa CFTC Christophera GIancarla mohlo to, že sa stane do určitej miery decentralizovaným. Viac sa dočítate v tomto článku.

Posledné mesiace sa nedarí kryptomene Binance Coin a to napriek tomu, že burza Binance dosahuje neustále pokroky a prichádza s novými službami. Pokles hodnoty BNB oproti letu o približne 50% si nevie vysvetliť ani šéf Binance Chanpgneg Zhao. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto texte.

Prečo padol Binance Coin o 50%? Zhaovi to nedáva zmysel

Nie práve najlepšie obdobie prežívajú v Telegrame, ktorý sa chystal koncom mesiaca spustiť svoj dlho očakávaný blockchain Telegram Open Network (TON) s kryptomenou GRAM. Ako sme vás informovali už koncom minulého týždňa, SEC vyhlásila, že predaj tokenov GRAM kvalifikovaným inštitucionálnym investorom nebol v rámci zákona a išlo o neregistrovanú ponuku cenných papierov a následne na základe toho podala súdny príkaz na pozastavenie uvedenia GRAM na trh. Telegram to však striktne odmieta a kritizuje SEC, že mala 18 mesiacov čas, aby ich upozornila na pochybnosti, čo sa nikdy nestalo. K právnym krokom sa naopak rozhodla až v hodine dvanástej, čo môže mať veľmi negatívne dôsledky na celý projekt vrátane investorov. Telegram pritom tvrdí, že kryptomena Gram je komoditou.

Kryptomena Litecoin oslavovala tento týždeň ôsme “narodeniny“. Jej zakladateľ Tom Lee sa však popri tom nevyhol ani nepríjemnej diskusii o údajnom ohrození celého projektu. Musel vysvetľovať, že fámy o finančných problémoch Litecoin Foundation sú nepravdivé. ,,Litecoin Foundation nie je blízko bankrotu. Nepočúvajte hlúpe klamstvá a FUD. Máme dostatok peňazí na to, aby sme fungovali ďalšie 2 roky,” uviedol.

Veľmi zaujímavú spoluprácu oznámila spoločnosť Ripple stojaca za kryptomenou XRP. Jej produkt RippleNet sa začne používať v rámci služieb tretej najväčšej spoločnosti v oblasti finančných služieb Finstra. Podrobnosti sa dozviete tu.

Ripple oznámila ďalšiu obrovskú spoluprácu. Cena XRP nevystrelila

Stablecoiny sú podľa svetových veľmocí G7 veľkou hrozbou pre finančný systém. ,Skupina G7 je presvedčená, že žiadny projekt so stablecoinom by nemal začať fungovať skôr, než sa vyriešia právne a regulačné problémy a riziká spojené s dohľadom a kontrolou. Riešenie týchto rizík nie je nevyhnutnou zárukou regulačného schválenia,” uviedli vo svojom vyhlásení.

Mali by ste vedieť…

  • Holandská centrálna banka uviedla, že svet bude potrebovať zlato, ak sa zrúti súčasný finančný systém. Taktiež skonštatovala, že zlato je bezpečnejším uschovateľom hodnoty než fiatové meny
  • Populárna bitcoinová softvérová peňaženka Electrum bude podporovať od ďalšieho update-u technológiu Lightning Network
  • Centrálne banky majú vraj 3 možnosti, ako môžu regulovať kryptomeny. Zhrnul ich Denis Beau z Banque de France.
  • Takmer 77 miliónov dolárov, o čosi menej než 10 000 BTC, je v súčasnosti nedostupných na mainnete Bitcoinu – nachádzajú sa totiž na takzvaných sidechainoch. Sidechainy sú samostatné blockchainy viazané na hlavný blockchain.

Odporúčame:

Pravidelný nákup bitcoinu – najlepší spôsob, ako byť v pluse

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (28.1.): Tri scenáre v hre, rast potvrdí prekonanie tejto úrovne!

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-kralovansky

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Na Bitcoine máme momentálne 3 základné scenáre. Prvý scenár je bullish a ten je vyznačený zelenou. V takomto prípade by bola ABC korekcia už dokončená a išli by sme UP. Pre mňa by bolo potvrdením rastu prekonanie 9 426 USD na Bitstampe, pretože sa tam nachádza 1.238 retracecement. Prvý bearish scenár je taký, že sme stále v korekcii a to konkrétne vo vlne /b/, kde vytvoríme triangel a potom príde break dole. Tretí a zároveň posledný scenár je taktiež bearish a ten je vyznačený červenou a teda klasickou abc korekciou.

Momentálne je to 50 na 50 aj keď ja by som si prial viac pokles. Svoju úlohu môže zahrať aj Donald Trump a indexy. Indexy včera dumpli a zlato vystrelilo. Dnes by indexy mohli urobiť retracement a jemne podrásť. Zároveň zlato potvrdiť pokračovanie korekcie a pohyb down.

300x250

Na dennom grafe sme stále pod MA200 a včera sme tam aj uzavreli. To, že sme v dnešnej dennej sviečke už nad zatiaľ nič neznamená, pretože stále môže prísť dump a uzavrieme pod. Ak však dnešná denná sviečka uzavrie nad MA200 je to silný bullish signál.

O Bitcoine a celom trhu by sa teraz hovoriť hodne, ale viac si môžete pozrieť zo záznamu včerajšieho streamu.

Dominancia

Dominancia má eštepriestor na pokles. Teraz vidíme celkom zaujímavú situáciu, pretože veľké alty voči USD rastú rýchlejšie ako Bitcoin, ale malé alty voči BTC rastú pomalšie a sú v červenom a tým pádom dominancia stagnuje. Očakávam však pokračovanie do targetu.

Kapitalizácia altcoinov

Pri kapitalizácii altcoinov riešime podobnú vec ako pri bitcoine. Je už korekcia dokončená, alebo nie? Najbližšie hodiny môžu rozhodnúť. Ja osobne by som sa priklonil asi 51% short a 49% long. Momentálne nemám otvorenú žiadnu pozíciu /okrem mincí so zápalnou šnúrou/ a čakám. Viac o Money managemente a o tom ako tento stav odtradovať v našej VIP skupine Trader 2.0.

Záznam STREAMu

Ak vás zaujímajú podrobnejšie analýzy altcoinov, alebo viaceré scenáre na Bitcoin, tak si pozrite záznam včerajšieho streamu:

Trader2.0

Viac informácií na Telegrame.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Čítať ďalej

Bitcoin

Tim Draper: Ak ste mileniál, mali by ste investovať do Bitcoinu

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tim Draper

Miliardár Tim Draper povedal počas rozhovoru pre FOX Business, že radí každému mileniálovi, aby investoval do Bitcoinu.

Milenáli, ktorí sú tiež označovaní ako Generácia Y, sú ľudia, ktorí sa narodili medzi rokmi 1980 až 1995. Ide teda prevažne o ľudí, ktorí patria medzi mladú generáciu pracujúcich.

Draper, ktorý je rešpektovaným obchodníkom s rizikovým kapitálom, sa domnieva, že pre mileniálov má Bitcoin osobitný význam. Považuje ich totiž za  generáciu, ktorí musí dopredu myslieť na svoj dôchodok, pričom pri súčasnom nastavení systému sa nemôžu spoliehať na štát.

Podľa Drapera tradičný systém milienálov zadlžuje. Ide o desiatky až stovky tisíc dolárov. ,,Je to pre nich ťažké, pretože sa stávajú skôr nájomníkmi ako kupujúcimi… sú k tomu donútení.”

Cestou pre milenálov je podľa Drapera budovanie novej “ríše založenej na novom modeli”, ktorý na rozdiel od dolára neukladá rôzne poplatky a predpisy za transakcie. Hovorí o bitcoine.

300x250

,,Keď sa pozriete na Bitcoin poviete si: ,,Hej, toto je skvelé, pretože to nie je môj otcov starý Oldsmobile (staré auto v USA). Náš bankový systém je Oldsmobile, je to starý Oldsmobile,” uviedol prirovnanie.

Draper preto radí mileniálom: ,,Začnite budovať svoju novú ríšu na novom modeli, ktorý nevyžaduje, aby ste platili 2,5 až štyri percenta zakaždým, keď prídete so svojou kreditnou kartou do niektorej banky… vyžadujú od vás ťažké a prísne predpisy a všetko je popri tom viazané na dolár. Myslím si, že ak naozaj chcete pracovať, myslím si, e by ste mali ísť do bitcoinu.”

Zdroj: foxbusiness.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Deutsche bank: Kryptomeny hotovosť tak skoro nenahradia…

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Nemecko

Najväčšia nemecká banka Deutshe Bank pochybuje o pravdepodobnosti, že by v dohľadnej dobe kleslo používanie hotovosti na úkor digitálnych mien. Uvádza to napriek tomu, že vo svojej minuloročnej správe pre budúcu dekádu tvrdila v jednom z možných scenárov, že kryptomeny môžu do konca roka 2030 nahradiť fiatové meny (pre úplnosť – hotovosť sú fyzické papierové bankovky, kým fiatové meny sú doláre, eurá, české koruny a podob. pozn.red.)

Deutshe bank vydala v priebehu týždňa tri správy o budúcnosti platieb. Prvá z nich publikovaná 21. januára mala názov “Hotovosť: Dinosaurus prežije… zatiaľ”. Druhá s názvom “Prechod na digitálne peňaženky a zánik plastových kariet” bola publikovaná o dva dni neskôr a tretia pojednávajúca aj o kryptomenách “Digitálne meny: Ultimátny silný nástroj” bola zverejnená len včera.

Najstaršia nemecká banka v rámci týchto správ vyjadruje presvedčenie, že v blízkej budúcnosti zostane hotovosť obľúbenou platobnou metódou, hoci pripúšťa, že rastúcu úlohu v prebiehajúcej finančne revolúcii zohrajú aj digitálne platby.

,,V tejto správe uvádzame, že je nepravdepodobné, aby hotovosť v dohľadnej dobe zmizla. Za posledných 10 rokov však prebehla skutočná revolúcia v oblasti digitálnych platieb. Hotovosť stráca pôdu pod nohami ako spôsob platby. Niektoré krajiny odstránili veľké bankovky v hodnote 100 dolárov a viac a implementovali politiky na nahradenie tradičných spôsobov platby digitálnymi riešeniami. Uprostred týchto zmien nepredstavujú suverénne kryptomeny hrozbu pre politickú a finančnú stabilitu,” píše sa v správe.

Deutshe Bank realizovala aj interný prieskum. Jeho záverom je, že budúcnosť hotovosti bude závisieť najmä o ďalšieho vývoja v dvoch najľudnatejších krajinách sveta v Číne a Indii. Obe krajiny podporujú väčšie využívanie digitálnych mien a orientujú sa na blockchain. Kým v Číne vyzval na adopciu blockchainu priamo čínsky prezident, v Indii 23. januára naliehal indický regulátor cenných papierov, aby sa čím skôr preskúmalo najlepšie využitie blockchainu na trhoch s cennými papiermi.

300x250

Nemecká banka sa zároveň domnieva, že plánovaná čínska kryptomena digitálneho juanu by mohla ohroziť aj suverenitu amerického dolára. ,,Ak budú spoločnosti, ktoré podnikajú v Číne, nútené prijímať digitálny juan, môže to narušiť nadradenosť dolára na globálnom finančnom trhu,” upozornila.

Deutsche Bank: Do roku 2030 nahradia kryptomeny fiatove meny

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Čínsky focus je na Blockchain, nie Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Čína Bitcoin

Objemy obchodovania s Bitcoinom dosiahli na čínskej peer-to-peer zmenárni LocalBitcoins najnižšie hodnoty za posledné dva roky. Uvádzajú to štatistiek údaje portálu Coin Dance, podľa ktorých od záveru roka 2019 až dodnes objemy obchodovania s bitcoinom neustále klesajú.

Počas uplynulého týždňa, ktorý sa skončil 25. januára, obchodovali Číňania cez LocalBitcoins bitcoiny iba v objeme 4,5 milióna juanov (648 000 dolárov), čo je o 90% menej, než minuloročný rekord 45 miliónov juanov (6.4 milióna dolárov). Ešte extrémnejšie pôsobí porovnanie s doterajším rekordom, ktorý padol v januári 2018. Vtedy bolo zobchodovaných za týždeň až 168,6 milióna juanov (24,3 milióna USD).

Graf: Týždenné objemy obchodovania na LocalBitcoin s čínskym juanom

Nízke objemy obchodovania bitcoinu cez LocalBitcoins naznačujú, že v Číne sa robí razantný rozdiel medzi tým, čo je blockchain a čo je Bitcoin. V skutočnosti sa však niet čomu diviť. Kým pred 3 mesiacmi čínsky prezident Xi Jinping vyzval krajinu, aby urýchlila proces zavedenia blockchainových riešení do národného hospodárstva, čínske úrady medzitým prijali opatrenia, ktorými ešte viac obmedzili možnosti obchodovania kryptomien v  tejto krajine.

300x250

Nízky záujem Číňanov o Bitcoin naznačujú aj údaje z vyhľadávača Baidu. Podľa údajov Longhash.com záujem o vyhľadávanie Bitcoinu dosiahol 25. januára 2020 najnižšie čísla za posledný mesiac a to napriek tomu, že cena Bitcoinu v priebehu mesiaca rástla.

Čína tak naďalej pokračuje v trende kontroverzného prístupu ku kryptomenám. Snaží sa orientovať na blockchain, jej centrálna banka PBoC v tomto roku podľa všetkého spustí národnú digitálnu menu, čínske mining pooly majú dominantné postavenie pri ťažbe Bitcoinu, no zároveň popri tom všetkom stále viac a viac obmedzuje možnosti obchodovania s nimi.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Je veľká šanca, že Bitcoin pod $5000 už nespadne, tvrdí Digitalik.Net

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-graf

V druhej polovica roka 2019, kedy Bitcoin začal klesať postupne z minuloročného maxima 14 tisíc dolárov až k hodnote 6 800 USD, mnoho analytikov naznačovalo, že korekcia rastu by mohla ísť ešte nižšie.

Dlhoročný bitcoinový skeptik a propagátor investovania do zlata Peter Schiff dokonca tvrdil, že cena najznámejšej kryptomeny by sa mohla prepadnúť k úrovni 1000 dolárov a napriek tomu, že Bitcoin koncom roka začal posilňovať, aj viacerí analytici naznačovali, že prepad k cenám okolo 3000 USD je stále reálny. V jednej zo svojich koncoročných analýz to naznačoval aj portál Cointelegraph ako jednu z možností.

Autor štatistického portálu Digitalik.Net zameraného na Bitcoin, na ktorého zistenia upozornil portál CryptoSlate, vo svojej čerstvej analýze však tvrdí, že Bitcoin pravdepodobne už nikdy neklesne pod cenu 5000 dolárov. Vyplýva to z pohľadu na štvorročný jednoduchý kĺzavý priemer (SMA) Bitcoinu, ktorý 24. januára 2019 prvýkrát prekročil úroveň 5000 dolárov.

4-ročné SMA Bitcoin

Zdroj: Digitalik.net

300x250

Tento dôležitý graf ukazuje, ako sa Bitcoin v minulosti vždy odrazil od štvorročnej SMA a ak ju náhodou prerazil smerom (dole), vždy sa prakticky okamžite odrazil nad ňu. Po bubline v roku 2013, na nej našiel kľúčový support na niekoľko mesiacov a v roku 2018 sa od nej odrazil po brutálnom prepade ceny z 20 tisíc dolárov na niečo vyše 3 000 USD.

S ohľadom na historické štatistiky štvorročného jednoduchého kĺzavého priemeru Bitcoinu Digitalik.net tvrdí, že šanca na to, že Bitcoin sa už nikdy nepozrie pod cenu 5000 dolárov je naozaj veľká.

Nejde pritom o jediný dlhodobý graf bitcoinu, ktorý vyzerá pre najznámejšiu kryptomenu aktuálne veľmi pozitívne. V decembri upozornil rešpektovaný cryptotrader Filb Filb na riziko, že Bitcoin môže vypadnúť zo svojho logaritmického rastového kanála, ktorý je platný už vyše 8 rokov (graf nižšie), ak sa prepadne pod cenu  6 400 dolárov. To sa napokon nestalo, pretože Bitcoin sa opäť úspešne odrazil od spodnej hranice kanála, ktorý tak zostal v platnosti.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

LIVE STREAM (27.1.): Kam mieri Bitcoin? Analýza naživo od Jakuba Kraľovanského

Avatar

Článok

zo dňa

od

live-j-kralovansky

Live stream začne dnes, tj. v pondelok 27.1.2020 o 21.00h. 

Slovenský trader Jakub Kraľovanský z projektu Trader 2.0, ktorého poznáte okrem iného aj prostredníctvom technických analýz Bitcoinu písaných pre náš portál Kryptonovinky, sa vo svojom dnešnom večernom Live streame vysielanom o deviatej večer bude venovať predovšetkým trhu s kryptomenami. Dočkáte sa teda aktuálneho pohľadu nielen na Bitcoin, ale aj mnohé zaujímavé altcoiny, ktoré aktuálne stoja za pozornosť z pohľadu technickej analýzy.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (27.1.): Bitcoin je zrelý na korekciu

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Poslední měsíc vidíme na denním grafu bitcoinu spíše zelené svíce, které táhnout cenu vzhůru. Kvůli tomu, že tento růst je pomalý, tak jsou pohybové indikátory poměrně vysoko a chtělo by to jejich srovnání a pozastavení růstu. Ideální by byl pohyb zpět do akumulační zóny. To by pravděpodobně pomohlo velmi altcoinům, protože highcaps vypadají na další zajímavé rallye před halvingem.

Denní graf bitcoinu

Denní graf bitcoinu

Když se na graf podíváš pečlivě, tak vidíš, že se pokusí znova na útok rezistence mezi 8 800 – 9 000 USD, kterou podle mě nezvládne a půjde se zchladit zpět do akumulační zóny kolem 8 000 USD. I bitcoin potřebuje čas na svoje další rallye. Na druhou stranu v každém bullrunu jsme byli svědky toho, že technická analýza přestala fungovat a trh převzaly emoce. Zatím se ovšem trh přes FOMO nerozjel, tudíž očekávám spíše korekci.

300x250

Dominance bitcoinu

Dominance bitcoinu je stále stejná jako v minulé pondělní analýze. Půjdeme o malinko ještě níže a odraz vzhůru očekávám pod 66 %.

Celková kapitalizace

Stejně jako u bitcoinu očekávám stažení směrem dolů na support kolem 200 mld USD, aby se graf vyčistil a připravil na silný push vzhůru.

4hodinový graf celkové kapitalizace

Kapitalizace altcoinů

Po tom, co se altcoiny navrátily na svou akumulační nejsilnější zónu, tak věřím, že několik měsíců budou altcoiny na této úrovni stagnovat. Od 80 mld. USD směr dolů, naopak od 75 mld. USD směrem vzhůru. Až zásadní daily své přes support/rezistenci ukáže jasný směr altcoinů. Nyní nelze pohyb altcoinů moc dobře predikovat, protože jsme na průměru cen.

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

4hodinový graf kapitalizace altcoinů

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Posledných sedem dní prinieslo tradične veľa správ o bitcoine, no našu pozornosť upútali aj altcoiny na čele s Bitcoin Cash, Cardano a EOS. Prinášame vám nový diel nedeľňajšieho súhrnu top správ týždňa zo sveta kryptomien.

Bitcoin

Jeden z najrešpektovanejších kryptotraderov, 72-ročný burzový veterán Peter Brand, si myslí, že Bitcoin podľa všetkého už našiel svoje lokálne dno a „slabé ruky“ sú z trhu von. ,,Mnohí chceli len sedieť a čakať, kým nakúpia opäť na šiestich lebo piatich tisícoch a premeškali dno – a myslím si, že medzitým veľa ľudí so silnými rukami akumulovalo bitcoin,” uviedol na Twitteri. Viac sa dočítate v tomto článku.

Podľa populárneho Stock-To-Flow modelu, ktorého autorom je známy kryptoanalytik PlanB, mieri Bitcoin do roku 2022 k cene 100 tisíc dolárov. Model, ktorý zohľadňuje efekt halvingu a dostupnosť novovznikajúcich bitcoinov na trhu, zatiaľ veľmi presne kopíruje reálny vývoj ceny najznámejšej kryptomeny. Viac sa dozviete tu.

Americký deficit bude podľa odhadu Kongresového rozpočtového úradu USA (CBO) v najbližších 10 rokoch každý rok 6x väčší než súčasná trhová kapitalizácia Bitcoinu. Viac o porovnaní súčasného amerického dlhu s Bitcoinom sme písali tu.

Kryptomenové burzy držia významnú časť bitcoinov, ktoré sú v obehu. Z 11 až 15 miliónov dostupných BTC (odhaduje sa, že 3 až 7 miliónov vyťažených bitcoinov z celkového počtu vyše 18 miliónov môže byť “stratených”), drží len americká burza Coinbase takmer milión z nich. Ktoré ďalšie burzy v tomto smere dominujú? Otvorte si tento článok a dozviete sa.

300x250

Veľa sa v priebehu posledného týždňa hovorilo o propagátorovi investícii do zlata a zároveň kritikovi Bitcoinu Petrovi Schiffovi, ktorý začal kritizovať BTC z dôvodu, že stratil prístup k bitcoinom, ktoré mu kedysi venoval Erik Voorhees. My sme k tejto téme napísali niekoľko článkov, no najzaujímavejšiu diskusiu vyvolalo vyjadrenie šéfa Binance Changpenga Zhaa, ktorý na príklade nevedomosti Schiffa o bezpečnom držaní kryptomien odporučil väčšine ľudí, aby si radšej svoje kryptomeny nechali na bezpečných burzách a vyhli sa tak ich prípadnej strate. My odporúčame lepšie riešenie – využiť Shamir Backup v rámci hardvérovej peňaženky Trezor. Celý článok si môžete prečítať tu.

Témou roka 2020 bude nepochybne schvaľovanie amerického zákona o kryptomenách známeho pod pojmom The Cryptocurrency Bil 2020. Cal Evans zo spoločnosti Gresham Interational publikoval na webe CryptoSlate zaujímavý komentár na túto tému, z ktorého sme vybrali najzaujímavejšie pasáže. Okrem iného tvrdí, že tento zákon definitívne zničí premisu, že kryptomeny sú nelegálne. Viac i

Kontroverzný podnikateľ a vedec Craig Wright stále tvrdí, že získa prístup k tzv. „Tulip Trust”, prostredníctvom ktorého získa prístup k približne miliónu bitcoinov a výrazne tým podporí svoje tvrdenie, že práve on je záhadný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Jeho kritici si myslia, že týmto spôsobom len “hajpuje” cenu Bitcoin SV, teda kryptomeny o ktorej tvrdí, že je pravým Bitcoinom. Tejto téme sme sa venovali tu.

Zaujímavú funkcionalitu testujú vývojári v infláciou zdemolovanej Venezuele. Miestna BTC komunita pracuje na produktoch, ktoré umožnia realizáciu bitcoinovych transakcii aj v miestach, kde nie je prístup na internet a to za pomoci rádiových vĺn. Viac sa dozviete tu.

Altcoiny

Významnou aktualizáciou v podobe hardforku prejde vo februári kryptomena Cardano. Oznámil to šéf Cardano Charles Hoskinson, ktorý v rámci pravidelnej rubriky Ask me anything informoval aj o tom, že Cardano uzatvára nové zaujímavé spolupráce. Špekuluje sa o partnerstve s IBM a finančné rameno projektu Emurgo už podpísalo zmluvu s vládou v Uzbekistane. Viac sa dočítate tu.

Spoločnosť Block.one stojaca za vývojom kryptomeny EOS informovala, že už 14. februára spustí testovaciu verziu dlhoočakávanej sociálnej siete Voice, ktorej cieľom je stať sa konkurenciou pre Facebook či Twitter. Sklamaním je však to, že na rozdiel od pôvodného plánu spustiť Voice priamo na blockchaine EOS-u, bude na začiatku fungovať len cez softvér EOSIO. Viac sa dozviete tu.

Centrálne banky Kanady, Veľkej Británie, Japonska, Európskej únie a Švajčiarska spojili sily, aby vytvorili skupinu, ktorá sa bude zaoberať potenciálom národných kryptomien, takzvaných CBDC. Podrobnosti nájdete tu.

Ak by ste sa chceli dozvedieť základné veci o kryptomenách Ethereum a Litecoin, pozrite si výborné videá, ktoré o nich spracoval český YouTuber Kicom v rámci svojho Bitcoinoveho kanálu. Nájdete ich tu.

S kontroverzným rozhodnutím prišli veľkí ťažiari kryptomeny Bitcoin Cash. Líder mining poolu BTC.TOP, ktorý má na ťažbu štvrtej najhodnotnejšej kryptomeny súčasnosti najväčší vplyv, Jiang Zhuoer, oznámil, že od 15. mája 2020 sa začne ťažba BCH “daniť” 12,5%. Táto hodnota pôjde automaticky vývojárom, aby mohli pokračovať vo svojej práci na BCH. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Spoločnosť Tether stojaca za najznámejším stablecoinom USDT oznámila, že spúšťa stablecoin s názvom Tether Gold, ktorý je viazaný na fyzické zlato. Jeden XAU₮ by mal predstavovať vlastníctvo jednej trojskej unce fyzického zlata, ktoré je bezpečne uložené v trezore vo Švajčiarsku.

Ostatné

  • Spoločnosť Square podala patent na svoju technológiu, ktorá umožňuje prevody medzi kryptomenami a fiatovými menami v reálnom čase. Napísali sme o tom tu.
  • Populárna peňaženka pre ETH a ERC20 tokeny MyEtherWallet umožňuje zjednodušenie adries peňaženiek v tvare “.crypto”. Viac sa dočítate tu.
  • Južná Kórea zvažuje zavedenie 20% dane z kryptomenových transakcií
  • Čínske investície do blockchainu v roku 2019 v porovnaní s rokom 2018 klesli o približne 40%
  • Prezident Venezuely Nicolas Maduro nariadil, aby krajina predala 4,5 milióna barelov ropy z certifikovanej národnej rezervy 30 miliónov barelov, za kryptomenu Petro. Taktiež chce, aby bol národný stablecoin využívaný ako platidlo pri predaji paliva pre medzinárodné lety.
  • Hodnota blockchanových firiem sídliacich vo švajčiarskom “Crypto Valley” v meste Zug, klesla v minulom roku o takmer polovicu. Dôvodom je cenový vývoj kryptomeny Ethereum, na ktorú sú výrazne naviazané.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Coinbase má pod kontrolou takmer milión bitcoinov. Ktoré burzy dominujú?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Bitcoin existuje len niečo vyše 11 rokov a hoci posledné “satoshis“ sa vyťažia až v roku 2140, už dnes je v obehu vyše 18 miliónov z celkového počtu 21 miliónov, ktoré kedy budú existovať.

Problémom je, že mnohé z týchto bitcoinov sa podľa všetkého už nikdy “nepohnú”. Odhaduje sa, že v dôsledku stratených prístupových údajov najmä v prvých rokoch jeho existencie, kedy ľudia netušili, že raz môže byť naozaj vzácny, by mohlo ísť o 3 až 7 miliónov BTC. Tri až štyri milióny BTC odhaduje štúdia Chainalysis. John McAfee tvrdí, že ide až o sedem miliónov.

Reálne v obehu, keď odrátame tie, ktoré sú “stratené”, je teda 11 až 15 miliónov bitcoinov. Značnú časť z nich majú pod kontrolou zmenárne a burzy.

Portál CryptoSlate informoval, že najväčšia americká zmenáreň Coinbase má aktuálne pod kontrolou na svojich studených peňaženkách až 983 706.78 BTC (v čase písania článku), čo predstavuje pri súčasnom kurze okolo 8,4 miliardy amerických dolárov. Coinbase je zároveň aj najväčším poskytovateľom inštitucionálneho custody riešenia bezpečnej úschovy kryptomien prostredníctvom platformy Coinbase Custody.

Na druhom mieste skončila burza Huobi, ktorá kontroluje 360 000 BTC a tretia je podľa Chain.info burza Binance, ktorá bola minulý rok druhá (počet držaných BTC nebol uvedený). Na štvrtom mieste je Bitfinex s vyše 192 000 BTC. Nasledujú burzy Bitstamp, Kraken a Bittrex.

300x250

Kontroverznú úlohu pri držbe bitcoinov zohrala v poslednom roku najmä burza Huobi. Viaceré analýzy naznačovali, že práve prostredníctvom nej mohla byť negatívne ovplyvňovaná cena Bitcoinu v druhej polovici roka 2019, pretože Huobi údajne sprostredkovávala predaj bitcoinov obrovskej čínskej ponzi schéme Plus Token. Viac o tejto téme sme písali tu.

Nedávna štúdia Chainanalysis zas tvrdí, že cez Binance a Houbi sa realizovalo v roku 2019 až 52% všetkých nelegálnych transakcií. Viac sa dočítate v tomto článku.

Binance a Huobi prijali vyše 52% všetkých nelegálnych BTC transakcií

Čítať ďalej

Bitcoin

Deficit USA bude každý rok 6x väčší než súčasná kapitalizácia Bitcoinu

Avatar

Článok

zo dňa

od

Dlh Bitcoin

Znepokojivé údaje, ktoré zverejnil Kongresový rozpočtový úrad USA (CBO) a upozornil na ne aj manažér kryptomenových hedžových fondov Travis Kling, uvádzajú, že priemerný rozpočtový deficit USA nebude v budúcnosti nižší ako 1 bilión dolárov ročne, respektíve 4,5% HDP.

,,Tento deficit je výrazne vyšší ako 2,9% HDP, ktorý bol priemerom v posledných 50 rokoch,” upozornila vo svojej správe CBO.  Ako môžete vidieť aj na grafe, medzi rokmi 1969 až 2018 bol priemerný deficit USA spomínaných 2,9% HDP. Aktuálne CBO predpokladá, že medzi rokmi 2020 až 2029 bude 4,7% HDP, teda 12,2 bilióna dolárov. Ročne teda neklesne pod jeden bilión USD.

Jeden bilión dolárov predstavuje aktuálne viac ako 6-násobok celkovej trhovej kapitalizácie Bitcoinu a štvornásobok trhovej kapitalizácie všetkých kryptomien dokopy.

Podľa portálu Cointelehraph americký deficit nie je jediným znepokojujúcim aspektom hospodárskej politiky USA. Koncom minulého roka sa ukázalo, že celkový dlh krajiny je aktuálne vyšší ako kedykoľvek predtým a predstavuje 23 biliónov dolárov (celkový svetový dlh je 255 biliónov).

300x250

Rozpočtové deficity sa vyskytujú, keď hodnota výdavkov daného štátu presahuje hodnotu jeho príjmov. Kling poznamenal, že vlády riešia tento problém tým, že umožňujú vytváranie nových peňazí, ktoré môžu následne nasmerovať tam, kde je to potrebné.

Proces tlačenia nových peňazí ma korene v keynesiánskej ekonómii, ktorá vyzýva štáty a centrálne banky, aby riadili peňažnú zásobu namiesto toho, aby umožnili trhu rozhodovať o cenách tovarov a služieb.

Takéto nastavenie vytvára problém známy ako “nemožná trojica”, čo je pokus o dosiahnutie voľných kapitálových tokov, pevný výmenný kurz medzi menami a nezávislosť menovej politiky.

Mnohí odporcovia neustáleho “tlačenia” nových fiatových peňazí a odporcovia zásahov štátu a centrálnych bánk do trhu, veria, že decentralizovaný Bitcoin, ktorý má deflačný model (bitcoinov nebude nikdy viac ako 21 miliónov), je alternatívou pre súčasný systém. Porovnanie jeho kapitalizácie s ročným deficitom USA jasne vykresľuje, aký je v súčasnosti stále malý.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-