Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Spencer Bogart zo spoločnosti Blockchain Capital uviedol, že z dlhodobého hľadiska je bitcoin bezpečným prístavom pred výkyvmi na finančných trhoch. Má však triezvejší pohľad na to, ako sa bude cena bitcoinu chovať v súvislosti s rôznymi vážnymi ekonomickými udalosťami. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CEO spoločnosti Circle Jeremy Allaire sa počas týždňa postaral o viacero zaujímavých výrokov. Okrem toho, že podľa neho sa pomaly blíži éra tokenizovaných fiatových peňazí uviedol aj to, že do bitcoinu budú investovať najmä tí ľudia, ktorí chcú  mať kontrolu nad svojim kapitálom.

Bitcoin core develoler Pieter Wuille, ktorý  má na svedomí aj významný upgrate bitcoinovej siete SegWit, predstavil svoj nový programovací jazyk Miniscript určený na programovanie bitcoinových smart kontraktov. Viac o tejto téme sme napísali v tomto článku.

Bitcoin sa mení zo špekulatívneho nástroja na solídnu investíciu. Konštatuje to vo svojom stĺpčeku pre Financial Times hlavný korešpondent Henry Sander. Myslí si, že k tomu prispievajú najmä kroky centrálnych bánk. Podrobnosti sme napísali tu.

Financial Times: Centrálne banky prispievajú k rastu bitcoinu

Altcoiny

Cardano a Fantom – to sú dve kryptomeny, ktoré sú podľa štúdie Weiss Ratings, ktorá je dostupná len pre platiacich členov tejto agentúry, po technologickej stránke na tom lepšie, než samotný bitcoin. Weiss v rámci štúdie našiel takéto kryptomeny tri, no pre verejnosť zverejnil názvy len týchto dvoch. Agentúra hodnotí kryptomeny podľa štyroch základných faktorov  – technológie, adopcie, rizika a odmeny.

Zaujímavú skutočnosť o Ethereum priznal v úvode týždňa hlavný predstaviteľ tejto kryptomeny Vitalik Buterin. Otvorene totiž vyhlásil, že blockchain Ethereum je v súčasnosti takmer plný a skonštatoval, že prekážkou, ktorej musia veľké organizácie zaujímajúce sa o Ethereum čeliť,  je problematická škálovateľnosť tejto siete. Popri tom samozrejme poznamenal, že vývojári na riešení tohto problému pracujú.

Ethereum medzitým podľa investora a partnera spoločnosti Placehodler Chrisa Burniskeho prežíva svoj prvý mainstreamový bearmarket, ktorý prirovnal k tomu, ktorý zažil bitcoin v rokoch 2014 až 2015. ,,Pre objektívnych pozorovateľov bola dynamika siete (bitcoinu) jasná napriek medvedej cenovej akcií. Tí, ktorí mali predispozíciu na základe vnímaných oprávnených záujmov, boli oslepení predsudkami a zmeškali autobus. To čo sa stalo s cenou bitcoinu sa teraz deje s cenou Ethereum,” uviedol.

Produkt RippleNet a tokeny XRP od spoločnosti Ripple bude používať na svoje medzinárodné transakcie spoločnosť Xendpay. CEO tejto firmy Bhavin Vaghela skonštatoval, že je to omnoho jednoduchšie, rýchlejšie a lacnejšie riešenie pri transakciách menších národných mien, než súčasné zabehnuté spôsoby.

Xendpay využije technológiu RippleNet: Je to rýchlejšie a lacnejšie

Bratia Winklevossovci, ktorí stoja za americkou kryptoburzou Gemini a v minulosti boli autormi pôvodnej myšlienky založenia Facebooku (vďaka čomu vysúdili od Marka Zuckerberga desiatky miliónov dolárov) nevylučujú, že v budúcnosti budú spolupracovať s kryptomenou Facebooku Libra. Podľa Camerona Winklevossa totiž Libra znamená krok vpred pre adopciu všetkých kryptomien a tak nemôžu túto príležitosť ignorovať.

Spoločnosť Tether plánuje vydať nový stablecoin, ktorý by mal byť viazaný na hodnotu čínskeho juanu. Označenie by mal CNHT.

Mali by ste tiež vedieť…

  • Burza Binance spustila projekt s označením Venus, ktorého cieľom by malo byť vytvorenie celosvetovo používaných stablecoinov, čiže akéhosi ekosystému postaveného na blockchainovom reťazci. Hovorí sa dokonca o tom, že tento projekt by mohol byť priamou konkurenciou Libry od Facebooku. Ak chcete vedieť o projekte viac, pozrite si toto video.
  • CEO spoločnosti Booking.com si myslí, že kryptomeny majú veľký potenciál a ich rozmach bude cítiť najmä na trhoch mimo USA: ,,Verím, že kryptomeny založená na blockchaine sa budú naďalej vynárať a môžu sa stať všeobecne akceptované na celom svete, najmä mimo USA, kde je dobre zabehnutý systém kreditných kariet.”
  • Existencia súkromných decentralizovaných kryptomien na čele s bitcoinom má zdravý vplyv na fiškálnu a regulačnú politiku vlád. Uvádza sa to v štúdii, ktorú vypracovali Max Raskin (NYU School of Law), Fahad Saleh (McGill University) a David Yermack (NYU Stern)
  • Projekt Square Crypto, ktorý financuje šéf Twitteru a spoločnosti Square Jack Dorsey, získal do svojho tímu cennú posilu. Na vývoji dlho očakávanej aplikácie sa bude podieľať známy bitcoinový developer Matt Corallo.
  • Minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo tvrdí, že kryptomeny ako bitcoin by sa mali regulovať rovnako ako iné elektronické finančné transakcie. Upozornil taktiež na ich rizikovosť v súvislosti s terorizmom
  • Centrálna banka Rwandy skúma možnosti, ako by spustila vlastnú digitálnu menu
  • Zmenáreň Coinbase oznámila, že odteraz môžu jej zákazníci prostredníctvom peňaženky Coinbase Wallet používať decentralizované aplikácie (Dapps) v ľubovoľnom desktopovom prehliadači za pomoci služby WalletLink.
  • Mark Carney, guvernér Bank of England (britská centrálna banka), navrhuje transformáciu globálneho finančného systému nahradením amerického dolára ako rezervnej meny digitálnou menou, ktorá bude podobná tej, ktorú pripravuje Facebook, čiže Libre.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.