Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Súd uzavrel kauzu s nebohým McAfeem za propagáciu ICO. Jeho komplic dostal pokutu

Článok

Súd
Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) uzavrela kauzu, do ktorej bol zapojený dnes už nebohý John McAfee, ktorý v predchádzajúcom býčom trhu kryptomien zarobil nemalé peniaze propagáciou rôznych dnes už prakticky neexistujúcich kryptomien.

V  žalobe SEC tvrdila, že John McAfee a jeho komplic Jimmy Gale Watson propagoval ICO investície skrz Twitter bez toho, aby investorov upozornili, že za propagáciu daných projektov boli platení.  Watson mal zohrať významnú úlohu tým, že pomáhal McAffemu vyjednať lukratívne propagačné výhody s vydavateľmi týchto ICO.

Poznámka: ICO – Initial Coin Offering, je spôsob financovania začínajúcich kryptomenových projektov, ktoré vznikali v danom období najmä na blockchaine kryptomeny Ethereum. V bullrune 2016-2017 zažili veľký ošiaľ a ľudia do nich preliali stovky miliónov dolárov, no po spľasnutí bubliny drvivá väčšina z týchto kryptomien prišla prakticky o celú hodnotu.  

Súdny spor, ktorý začal 5. októbra 2020 sa uzavrel minulý týždeň rozhodnutím Okresného súdu južného okrsku v New Yorku, ktorý rozhodol, že Watson je vinný z porušenia zákona a uložil mu za to pokutu 375 934 dolárov. Okrem toho dostal zákaz spolupodieľať sa na vydávaní, nákupe, ponuke alebo predaji akýchkoľvek ďalších ICO. Vo vlastnej réžii však môže nakupovať alebo predávať cenné papiere na osobné účely.

Voči Johnovi McAffeemu boli napokon nároky SEC zamietnuté, čo sa očakávalo, keďže Komisia podala súdu oznámenie o jeho úmrtí. Zakladateľ známeho antivírusu McAfee, ktorý však od roku 1994 už vo firme s rovnakým názvom nepôsobil, spáchal v júni 2021 v barcelonskej väznici samovraždu. Stalo sa tak len pár hodín po tom, ako španielsky súd rozhodol, že ho vydá do USA, kde bol stíhaný pre daňové úniky. McAfee, ktorý chcel svojho času kandidovať aj za prezidenta USA, tieto obvinenia dlhodobo odmietal a tvrdil, že boli politicky motivované.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.