Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Štúdia tvrdí, že do roku 2030 sa do styku s kryptomenami dostane miliarda ľudí

Článok

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

V čase, kedy sú ceny kryptomien výrazne vzdialené svojich historických maxím vlieva určitú dávku optimizmu do trh s digitálnymi aktívami nová spoločná správa spoločností Boston Consulting Group, Bitget a Foresight Ventures.

Štúdia, ktorú publikovali koncom tohto týždňa, totiž tvrdí, že prijatie kryptomien je v porovnaní s tradičnými investičnými aktívami stále výrazne nízke, čo de facto znamená, že kryptomeny majú stále obrovský „upside“ potenciál. Podľa BCG sa do kryptomien investuje len 0,3% individuálneho bohatstva, čo je neporovnateľné s 25%, ktoré sú vložené do akcii.

Správa dospela k záveru, že plytká aktuálna penetrácia investícii do kryptomien znamená, že existuje stále obrovský priestor pre výrazný rast a adopciu. Okrem toho prirovnáva krivku prijatia internetu a jeho osvojenie prvou 1 miliardou ľudí na planéte sú súčasnými držiteľmi kryptomien a adresami Ethereum s nenulovými zostatkami (Ethereum radí k lídrovi adopcie Web 3.0), pričom konštatuje, že ak bude trendová čiara pokračovať v nastolenom kurze, do roku 2030 môže počet ľudí, ktorí sa dostali do priameho styku s kryptomenami dosiahnuť 1 miliardu.

Poznámka: Web3 je pojem používaný pre decentralizovaný internet postavený na blockchainových riešeniach. Projekty spojené s Web 3.0 vznikajú najmä na blockchaine Ethereum. Kritici (najmä z radov bitcoinerov) však Web3.0 vyčítajú, že ide o projekty, ktoré majú silne centralizované riadenie skrz tokenomiku, pri ktorej značné množstvo mincí vlastnia VC firmy (prvotní investori špecializujúci sa na rizikové investície).

Pokiaľ ide o ďalšie nové štúdie spojené s kryptomenami, firma Verified Market Research predpovedá, že do 10 rokov sa trh s NFT môže vyšplhať ku kapitalizácii 230 miliárd dolárov a firma McKinsey & Company zas uviedla, že samotný trh s metaverse by mohol byť do roku 2030 ocenený na 5 biliónov dolárov.

My dopĺňame, že hoci tieto štúdie sú zaujímavé, skutočné ohodnotenie kryptomien v budúcnosti nepozná nikto. Súhlasiť sa ale dá s prostým konštatovaním, že adopcia kryptomien je stále veľmi nízka a ak uspejú, potenciál ich rastu (aj cenového) je výrazný.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.