Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Štúdia Goldman Sachs: Sú kryptomeny triedou aktív?

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Počas jedného z najhorších týždňov pre kryptomeny za celú ich históriu sa objavilo len niekoľko potešujúcich správ. Patrí medzi ne skutočnosť, že jedna z najväčších svetových bánk Goldaman Sachs naďalej silne naznačuje zmenu svojho postoja voči Bitcoinu, čo podčiarkuje jej štúdia s názvom “Kryptomeny: Nová trieda aktív?”

Na prácu o kryptomenách z dielne Goldman Sachs upozornil na Twitteri Alex Kruger, známy ekonóm a obchodných s kryptomenami, ktorý uverejnil niekoľko jej screenshotov a doplnil, že do niekoľkých dní bude dostupná na stiahnutie aj oficiálnou formou.

Zjavná zmena vnímania BTC

Štúdia je pre Bitcoin zaujímavá obzvlášť z dôvodu, ako sa v nej Goldman Sachs vyjadruje smerom k Bitcoinu pozitívnejšie, než kedykoľvek predtým. Kým tentokrát používa konštatovanie “nová trieda aktív”, ešte pred rokom o Bitcoine tvrdili, že „Bitcoin nie je typ investičného aktíva“ a v roku 2014 uverejnili prácu, v ktorej skonštatovali, že “nemá žiadne praktické využitie, žiadny prínos a že je príliš volatilný“.

Na predošle negatívne závery Goldman Sachs smerom k Bitcoinu ešte z mája 2020 upozornil na Twitteri Zack Voell:

V práci su uvedené viaceré citácie známych predstaviteľov kryptosektora vrátane Michaela Novogratza z Galaxy Digital či Michalea Sonnensheina z Grayscale. Obaja poukazujú na to, že Bitcoin sa stal medzičasom stredobodom pozornosti inštitucionálnych investorov a že si vďaka obmedzenému množstvu buduje povesť digitálneho zlata.

Mr. Doom naďalej kriticky

Priestor v štúdii dostal aj známy kritik Bitcoinu profesor ekonómie Nouriel Roubini, ktorý je populárny aj ako “Mr. Doom”. Roubini opäť zopakoval, že “Bitcoin nevytvára žiadny prínos, nie je užitočný a nemá žiadny vzťah so základnými ekonomickými požiadavkami,“ čiže je podľa neho absurdné ,,myslieť si, aby bol uchovateľom hodnoty alebo aktívom.” Taktiež spochybnil tvrdenie, že väčšina inštitúcii sa zaujíma o Bitcoin poukázaním na jeho obrovskú volatilitu, ktorá inštitúcie od neho odrádza.

Goldman Sachs pomaly smeruje k BTC

Goldman Sachs podniká smerom k Bitcoinu už aj patričné konkrétne kroky. V marci spustil možnosť obchodovania Bitcoin futures kontraktov a od úvodu tohto mesiaca ponúka svojim klientom špeciálne kryptoderiváty. David Solomon, ktorý je súčasným CEO Goldman Sachs, nedávno skonštatoval, že v najbližšom období očakáva veľký pokrok, čo sa týka regulácii kryptomien v USA.

Zdroj decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne