Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Stellar (XLM) má za sebou úspešnú aktualizáciu siete. Oznámil taktiež novú spoluprácu

Článok

Stellar
Stellar

Hodnota jednej mince kryptomeny Stellar Lumens (XLM) prvýkrát od septembra 2018 prekročila cenu 20 centov. Stalo sa tak krátko potom, ako vývojári tejto kryptomeny oznámili spustenie novej verzie svojho protokolu, ktorý bol implementovaný validátormi siete.

Aktualizácia siete s označením Upgrade 15 bola odhlasovaná 23. novembra o [16:00] UTC a zavádza dve nové funkcie, ktorých cieľom je znížiť úroveň zložitosti používania siete a popri tom priniesť užívateľom nové aplikácie a služby.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kryptomena Stellar sa podrobne ako XRP snaží znížiť náklady na cezhraničné platby prostredníctvom blockchain technológie. Projekt je však na rozdiel od XRP zameraný skôr na nebankový sektor a na oblasti, kde je obmedzený tradičný prístup k bankovým službám, alebo je v nich extrémne nákladný. Projekt zakladal Jed McCaleb, ktorý pôvodne stál práve pri zrode na banky zameranej firmy Ripple, ktorá vydala kryptomenu XRP.

Upgrade 15 zahŕňa dva nové komponenty, ktoré majú zlepšiť užívateľsky komfort. Zároveň však vylepšuje bezpečnosť protokolu voči potenciálnym nekalým praktikám sieťových aktérov, ktorí sa môžu pokúsiť napadnúť jej integritu. Na funkciách nového upgrade sa podľa oficiálneho oznámenia pracovalo viac než rok a posúva celý ekosystém Stellar na nový level. ,,Po aktualizácii môžu užívatelia vytvárať jednoduchšie a lepšie užívateľské prostredie, ktoré odbúrava zložitosť blockchainu a to bez straty akýchkoľvek výhod, ktoré Stellar prináša.

Stellar zároveň odhalil nové partnerstvo v podobe dohody s africkou platobnou platformou pre firmy ClickPesa, ktorá sprostredkováva služby pre šesť východoafrických krajín. ClickPesa chce použiť blockchain Stellar pre výrazne zníženie nákladov na cezhraničné platby v tomto menej rozvinutom regióne.

Lídri projektu okrem toho v októbri oznámili, že v roku 2021 by mal na Stellar blockchaine bežať aj už aj stablecoin USDC, čo posilní ambíciu zjednodušovať cezhraničné prevody. Stellar je v súčasnosti kryptomenou, ktorá dokáže realizovať rýchle transakcie v rozmedzí 4 až 5 sekúnd a za mimoriadne nízke náklady, čím sa v tomto smere radí k špičke.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.