Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Štatistika, ktorú sa oplatí vidieť – ako sa darí kryptomenám podľa ich kategórie?

Článok

štatistika
Zdroj: Unsplash.com

Americká kryptomenová burza Kraken zverejnila publikáciu, ktorá informuje, ako sa darilo kryptomenám z pohľadu vývoja ich cien za posledný rok podľa ich kategórii. Vyplýva z nej, že v pluse skončili len dve – natívne tokeny spojené s burzami a tokeny metaverse.

Kraken Intelligence rozdelil kryptomeny do ôsmych kategórii – prvé dve patria dvom najväčším kryptomenám BitcoinEthereum, nasledujú iné kryptomeny stojace na Layer-1 riešeniach (smartchain platformy, ktoré chcú rýchlo škálovať priamo na prvej vrstve), DeFi tokeny, tokeny kryptomenových zmenárni, Metaverse tokeny, meme coinyprivátne kryptomeny.

Z následnej analýzy vyplýva, že v pluse skončili len dve – tokeny zmenárni, ktoré sú za posledný rok v pluse 6% – sem radíme napríklad Binance Coin, Huobi Coin či token burzy FTX a tokeny Metaverse, ktorých hodnota medziročne stúpla podľa tabuľky od Kraken Intelligence o takmer 400%.

Propagácii témy metaverse pomohol Facebook

V prípade obrovského nárastu záujmu o metaverse tokeny zohrala svoju nemalú úlohu spoločnosť Meta Platforms, teda bývalý Facebook, ktorá prešla rebrandingom na Meta popri tom ako oznámila, že prechod na metaverse – teda digitálny virtuálny svet – sa stáva pre nasledujúcu dekádu novou hlavnou prioritou tejto sociálnej platformy, ktorá vlastní okrem Facebooku aj Instagram či WhatsApp.

Posolstvo od bývalého Facebooku následne prešlo aj na ďalšie BigTech firmy, ktoré začali intenzívne sledovať sektor metaverse a samozrejme neobišlo ani záujem o už budované decentralizované virtuálne svety. Dôkazom toho je rast hodnoty tokenu Decentraland (MANA) za posledný rok o 40%, či v prípade kryptomien Sandbox (SAND), Axie Infinity Shards (AXS) a Stepn (GMT) až o 470%, 511% resp. 746%.

Nutné je však uviesť, že hoci tieto čísla vyzerajú na prvý pohľad fantasticky, ani tieto kryptomeny sa nevyhli po prepade kryptomenových trhov výraznej korekcii, keďže za posledných 30 dní sú v mínuse zhruba 42%. Ich výrazné zisky za posledný rok v porovnaní s ostatnými kategóriami sú totiž skreslené tým, že najväčší ošiaľ okolo nich začal až v druhej polovici roka 2021, kým u ostatných kryptomien sa v druhom polroku 2021 už začalo schyľovať k hľadaniu ich doterajších cenových historických maxím.

Z reportu tiež vyplýva, že pokiaľ ide o stálosť projektov tak BitcoinEthereum sa naďalej javia ako dlhodobo najbezpečnejšie kryptoaktíva v bearmarkete, čiže medveďom trhu. Za posledný rok je BTC v strate len 13%, kým ostatné kategórie, ktoré sa prepadali, strácali výrazne viac.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.