Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Starosta Miami naďalej verí bitcoinu – myslí si, že by na ňom mali byť založené menové systémy

Článok

miami
Zdroj: Unsplash.com

Starosta slnečného Miami Francis Suarez počas rozhovoru pre portál Cointelegraph, ktorý bol natočený počas nedávneho Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose, potvrdil, že je naďalej veľkým bitcoinovým „býkom“.

Francis Suarez, ktorý nedávno otváral najväčšiu bitcoinovú konferenciu Bitcoin 2022, ktorá si už druhy rok v rade našla svoj domov v „jeho“ Miami, potvrdil, že väčšinu bitocinov, ktoré prijal ako výplatu za jeho prácu pre metropolu Floridy si necháva v úschove a verí, že jedného dňa by by ich mohol venovať svojim deťom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Starosta Miami tiež skonštatoval, že BTC vníma ako nástroj, ktorý má príležitosť podporiť demokratizáciu a narušiť socialistické režimy. ,,Vytvára dôveru, na ktorej by mali byť založené menové systémy,“ vyhlásil bez okolkov a doplnil, že jeho cieľom je prispieť k edukácii o Bitcoine a technológii kryptomien, ktoré podľa jeho názoru ovplyvnia v budúcnosti životy množstva ľudí.

Francis Suarez taktiež reagoval na vyjadrenie generálneho manažéra MasterCard Micahela Miebacha, ktorý v Davose vyhlásil, že SWIFT – medzinárodný systém pre vysporiadanie cezhraničných transakcii, nebude do 5 rokov existovať. Suarez skonštatoval, že s týmto názorom súhlasí a naznačil, že úlohu SWIFT môžu prevziať práve systémy postavené na kryptomenách. Popri tom firmu Mastercard pochválil, že si uvedomuje ich potenciál a zdôraznil, že pre kryptopriemysel priemysel sú takéto uvedomelé firmy veľmi dôležité.

Suarez, ktorý je starostom Miami už druhé volebné obdobie, nie je jediným americkým starostom fandiacim bitcoinu. Podobné ho vníma aj starosta New York City Eric Adams, ktorý si podobne ako on nechal vyplatiť prvé tri mzdy v bitcoinoch a vyhlásil, že chce z metropoly východného pobrežia USA spraviť hlavné mesto bitcoinu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.