Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Stanú sa fanúšikovské tokeny novým hitom na trhu s kryptomenami? + VIDEO

Článok

Futbal
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Výrazný rast hodnoty tokenov dvoch slávnych futbalových klubov Parížu St. Germain (PSG) a Juventusu Turín (JUVE) naznačil, že kryptomenový sektor by mohol zažiť ďalší “hype” práve vo fanúšikovskom sektore.

Hodnota tokenov PSG a JUV stúpla v priebehu prvého dňa po ich zalistovaní na burze Binance o 80% až 160% (v momente dosiahnutia maximálnej ceny). Binance sa tak popri burze Chiliz, ktorá sa v spolupráci so Socios.com spolupodieľala na ich vytvorení, stala prvou veľkou kryptomenovou burzou, ktorá umožňuje ich kúpu a predaj.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ako vysvetľuje Cointelegraph skrz aplikáciu Socios môžu používatelia vlastniaci tieto tokeny čerpať exkluzívne výhody z ich držania. Tí, ktorí držia token Juventusu Turín, môžu napríklad využiť token pri kúpe lístkov na zápas, ale aj v rámci rôznych hlasovaní o budúcom osude klubu. ,,Držitelia tokenov JUV môžu prostredníctvom smart kontraktu hlasovať v rôznych fanúšikovských anketách. Juventus je zmluve zaviazaný konať podľa výsledkov z týchto ankiet,” informuje emitent tokenov.

Tokeny teda môžu mať v budúcnosti naozaj reálne využitie. Verní fanúšikovia klubu totiž skrz ne môžu ovplyvňovať dôležité  rozhodnutia, alebo získať výhody napríklad pri predpredaji lístkov.

Cointelegraph upozornil, že obrovský záujem o tokeny Juventusu a Parížu St. Germain v prvý deň obchodovania sú dôkazom, že fanúšikovské tokeny môžu zažiť veľký boom. 24-hodinový objem ich obchodovania presiahol 300 miliónov dolárov.

 ,,Ide o kľúčový okamih, začiatok nového trendu, v rámci ktorého popredné svetové športové organizácie budú mať svoje digitálne aktíva uvedené na najväčších globálnych burzách, ktoré generujú viditeľnosť, likviditu a objem. Tento nový trend naberie na obrátkach. V nasledujúcich rokoch doplníme omnoho viac partnerov zo sféry športu aj zábavy, ktorí sa stanú súčasťou digitálnej transformácie,” doplnil generálny riaditeľ Chiliz a Socios.com Alexandre Dryefus.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.