Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Stakuje sa už 10% všetkých mincí kryptomeny Ethereum – Beacon Chain dosiahol ďalší míľnik

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Depozitný kontrakt, ktorý umožňuje staking kryptomeny Ethereum (ETH) na tzv. Beacon chaine, až do momentu, kedy dôjde ku kompletnému prechodu Ethereum na Proof of Stake konsenzus (PoS), dosiahol ďalší zaujímavý míľnik.

Ako informoval portál Cointelegraph na depozitnom kontrakte Ethereum na Beacon Chain bola dosiahnutá významná hranica – počet ETH v ňom uzamknutých presiahol 12 miliónov ETH, čo je približne 10% v súčasnosti existujúcich ETH. V prepočte zároveň ide o približne 33 miliárd dolárov.

Depozitný kontrakt bol spustený v novembri 2020 – je určený pre dlhodobých držiteľov kryptomeny Ethereum, ktorí sa chceli zapojiť do stakingu mincí ETH ešte pred finálnym prechodom tejto kryptomeny z PoW konsenzu na Proof of Stake. Uzamknutie ETH v tomto kontrakte má však svoje nevýhody – investor musí vlastniť aspoň 32 ETH, aby tak mohol spraviť a čo je ešte podstatnejšie, svoje ETH z tohto kontraktu nemôže vybrať až do momentu finálneho prechodu Ethereum na nový konsenzus. Dátum kedy sa tak stane pritom ani dnes ešte nikto nepozná, hoci sa predpokladá, že sa tak udeje niekedy v treťom alebo štvrtom kvartáli 2022.

Prechod Ethereum na Proof of Stake je v komunite ETH roky očakávanou vecou. Cieľ bol stanovený dokonca už v roku 2015, no ani po siedmich rokoch nie sú práce stále dokončené.

Prechodom na PoS sa Ethereum stane energeticky omnoho menej náročnou kryptomenou a Bitcoin tak zostane viac-menej jedinou veľkou Proof of Work kryptomenou na trhu. Kritici však upozorňujú, že Proof of Stake konsenzus prispeje k väčšej centralizácii moci nad Ethereum, nakoľko súčasní veľkí hráči budú po novom bez väčšieho úsilia ďalej bezstarostne množiť svoje ETH, kým noví účastníci budú v oveľa nevýhodnejšej pozícii. U Proof of Work je naopak odmena pre ťažiara úmerná jeho aktuálnej snahe o ťaženie BTC a nie tomu, koľko BTC vlastní.

Ak vás zaujíma, aké sú rozdiely medzi Proof of Work a Proof of Stake kryptomenami, prečítajte si tento náš článok:

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.