Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Staking na Ethereum zatiaľ zjavne nie je pre každého

Článok

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Po prechode kryptomeny Ethereum (ETH) na Proof of Stake konsenzus môžu držitelia týchto kryptomien svoje Ethery takpovediac “stakovať” a tým pádom ich úročiť.

Optimálny spôsob stakingu krypotmeny Ethereum (ETH), pri ktorom nie je nutné spoliehať sa na tretiu stranu, však rozhodne nie je pre každého. Prvá podmienka, ktorú je nutné splniť, je totiž vlastniť až 32 ETH (cca 42 000 dolárov). Bez toho totiž nie je možné stáť sa nezávislým validátorom siete a získavať za to odmeny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pri splnení podmienky mať 32 ETH však komplikácie nekončia. Na subreddite Ethereum sa tomu cez víkend venovala zaujímavá diskusia, v rámci ktorej viacerí užívatelia upozornili na to, že stať sa validátorom a získavať z toho odmeny, nie je technicky vôbec jednoduché. Upozornil na to portál Cointelegraph.

,,Komunita Ethereum rada používa cukor (pekné slová), ale je zdravšie priznať si, že toto nie je pre každého,” uviedol jeden z prispievajúcich, ktorého doplnil ďalší podporovateľ ETH, ktorý upozornil, že interakcia s blockchainom ETH ešte keď bol na Proof of Work konsenze bola v minulosti tiež ťažká, až kým  sa neobjavili užívateľský prívetivejšie možnosti. Inak povedané naznačil, že súčasný stav nemusí byť finálny.

Iný užívateľ uviedol, že sa snažil stať validátorom celý víkend, kým sa mu podarilo tento cieľ dosiahnuť, pričom doplnil, že menej technicky zdatní to pravdepodobne nedokážu. ,,Nastavenie uzla si vyžaduje viac úsilia, než môžeme očakávať od priemerného človeka,” uviedol.

Okrem ťažkosti pri nastavovaní bola otvorená aj otázka spotreby šírky pásma. Údajne hrozí, že poskytovateľ internetových služieb môže službu vypnúť, ak bude presiahnuté, čo by mohlo viesť k strate akýchkoľvek ziskov zo stakingu.

,,Ľudia stále považujú staking ako získanie bezplatnej odmeny, ale tak to nie je. Ide o skutočnú odmenu za prácu a to si vyžaduje vedomosti a úsilie,” reagoval na tieto tvrdenia iný člen ETH komunity, ktorý tým poskytol iný pohľad na vec.

Pre tých, ktorí nevlastnia 32 ETH alebo nie sú dostatočne technicky zdatní, zostáva alternatívnou možnosťou riešiť staking Ethereum cez centralizované entity, ako sú burzy alebo napríklad služba Lido, ktorym je však nutné dôverovať. Tento spôsob zároveň výrazne znižuje decentralizáciu Ethereum, pretože väčšinu stakovaných ETH validuje pár silných entít.

Ak by ste mali záujem o informácie ako stakovať kryptomeny na burze Binance, napísali sme o tom článok tu.

NÁVOD | Binance staking – Čo je staking, ako funguje a prečo využiť práve ten od Binance

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.