Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zosveta kryptomien (26.4.): Bitcoin je vraj podvod, PayPal či NASDAQ

Článok

Správy dňa a Bitcoin
Správy dňa a Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin je podvod, tvrdí spoluzakladateľ PayPal

Bill Harris, spoluzakladateľ spoločnosti  PayPal, ktorý krátku dobu pôsobil vo funkcii generálneho riaditeľa, tvrdí, že kryptomeny sú podvod. Podľa neho ide o kolosálnu pump-and-dump schému, ktorej podobu svet ešte nikdy nevidel.

Harris svoje tvrdenie podpiera o argumenty, že Bitcoin je zbytočný ako platobný prostriedok, je mimoriadne nestály a nemá žiadnu vnútornú hodnotu. Taktiež zdôrazňuje jeho kriminálne využívanie, históriu podvodných ICO a obľúbenosť u hackerov.

Harris pôsobil vo funkcii generálneho riaditeľa spoločnosť PayPal len mesiac. V apríli 2000 skončil po tom ako sa firma slúžila so spoločnosťou X.com. Dôvodom malo byť to, že nebol schopný zvládnuť problémy spojené so zmenami, ktoré vyžadoval rast spoločnosti PayPal.

Peter Thiel, ktorý sa po ňom stal generálnym riaditeľom PayPal naopak porovnával Bitcoin so zlatom a pripísal mu potenciál vo finančnej sfére. (cointelegraph.com)

NASDAQ zvažuje kryptomeny

Druhá najväčšia burza cenných papierov na svete NASDAQ so 47-ročnou históriou, ktorá má kapitál vo výške 9 biliónov dolárov, priznala, že zvažuje vytvorenie vlastnej kryptoburzy. Viac sa o tom dočítate v tomto našom článku.

Žaloba na Facebook

Anglický finančný novinár Martin Lewis podal žalobu na Facebook z dôvodu, že jeho tvár bola použitá na Facebooku vo viac než 50 reklamách, ktoré propagovali finančné produkty vrátane tých s kryptomenami. Lewis uviedol, že jeho fotografia bola v týchto kampaniach použitá bez jeho súhlasu a Facebook pochybil v tom, že vôbec neoveril, či s tým súhlasí. Facebook napriek tomu, že bol samotným Lewisom upozorňovaný na toto nelegálne zneužitie jeho osoby, častokrát nereagoval a reklamy nestiahol. (cointelegraph)

Prvá pôžička vďaka technológii Blockchain

Španielska banka Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) sa stala prvou globálnou bankou na svete, ktorá vydala pôžičku pomocou technológie Blockchain. Banka uviedla, že uskutočnila proces pôžičiek, od rokovaní o podmienkach až po podpis na vzájomne distribuovanej knihe, ktorá informovala banku aj dlžníka o pokroku úveru. Používanie funkcie Blockchain údajne skráti čas vyjednávania na pôžičku vo výške 75 miliónov eur z rozsahu niekoľkých dní len na hodiny. BBVA označila tento proces za významný pokrok vo využívaní technológie Blockchain. (cointelegraph.com)

Prvá nemecká banka pre inštitucionálnych investorov do kryptomien

VPE WertpapierhandelsBank AG (VPE), nemecká obchodná banka pre obchodovanie s cennými papiermi v spolupráci s technologickou spoločnosťou SolarisBank z Berlína pracujú na spustení služby obchodovania s kryptomenami pre inštitucionálnych investorov. VPE je regulovaný Spolkovým úradom pre pohľad nad finančným trhom a je údajne prvou bankou v Nemecku, ktorá ponúka službu obchodovania s kryptomenami. Táto služba je určená výhradne pre inštitucionálnych a profesionálnych klientov, hoci súkromný klient môže tiež písomne požiadať o to, aby bol považovaný za profesionálneho klienta.

,,Bitcoin, Litecoin, Ethereum a ďalšie kryptomeny sa stali sľubnou triedou aktív. Sme radi, že môžeme byť prvou nemeckou bankou, ktorá ponúka zákazníkom služby obchodovania s týmito špekuláciami,” uviedla riaditeľka pre vzťahy s verejnosťou Katharina Strenski. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.