Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (9.7.): CBOE pokračuje v snahe o schválenie Bitcoin ETF

Článok

Správy dňa a Bitcoin
Správy dňa a Bitcoin

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

CBOE pokračuje v snahe o schválenie Bitcoin ETF

Mnohí investori do kryptomien, ktorí dúfajú, že býky opäť prevezmú kontrolu nad trhom a Bitcoin porastie k novým maximám, predpokladajú, že tento rast by mohlo spustiť obchodovanie s Bitcoin ETF’s. To však musí schváliť Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC), pričom novú žiadosť o schválenie podala Chicagská burza CBOE v spolupráci so spoločnosťami Van Eyck Investment and SolidX.

S Bitcoin ETF sa bude obchodovať na mimoburzových trhoch bez toho, aby sa využil pákový efekt alebo prekročili príslušné stanovené limity. Klienti by boli zároveň poistení až do výšky 25 miliónov dolárov proti akejľkoľvek potenciálnej strate alebo krádeži BTC. To sú všetko kroky, ktoré by mohli prispieť k záujmu veľkých hráčov o Bitcoin.

Pri obchodovaní s Bitcoin ETF nemusia investori dané aktívum vôbec vlastniť a obchodujú s ním podobne ako s akciami. V minulosti už boli podané žiadosti o schválenie Bitcoin ETF, tie však boli zamietnuté. Tentokrát sa však vzhľadom na vyhlásenia SEC, ktoré nepovažuje Bitcoin a Ethereum za cenné papiere, predpokladá, že schvaľovacia komisia by mohla zmeniť názor. Ak sa tak stane, obchodovania s Bitcoin ETF by sa mohli investori dočkať už začiatkom roku 2019. (bitcoinist)

Južná Kórea: Kryptomeny nepredstavujú riziko

Centrálna banka Južnej Kórei (BOK) vo svojej správe uviedla, že kryptomeny nepredstavujú hrozbu pre tradičné miestne finančné trhy. ,,V porovnaní s inými akciovými trhmi nie je objem investícii do kryptomien príliš veľký a riziko pre miestne finančné inštitúcie je zanedbateľné. V tomto kontexte očakávame, že kryptoaktíva budú mať obmedzený vplyv na juhokórejsky finančný trh,” znie v správe. (cointelegraph)

Facebook vníma Blockchain veľmi vážne

Evan Cheng, riaditeľ divízie inžinierstva Facebooku, odchádza zo svojej pozície, aby sa pridal k tímu, ktorý sa zaoberá blockchain technológiou a jej možným využitím na tejto sociálnej sieti. Cheng je nielen významným programátorom Facebooku, no pracoval aj desať rokov pre Apple. Jeho odchod na pozíciu týkajúcu sa blockchain technológie len podčiarkuje to, ako vážne vníma Facebook túto tému. (cointelegraph)

Buterin o centralizovaných burzách: Dúfam, že zhoria v pekle

Spoluzakladateľ Ethereum Vitalik Buterin v rozhovore s TechCrunch ostro kritizoval centralizované kryptozmenárne a vyhlásil, že dúfa, že zhoria v pekle. Buterin je veľkým fanúšikom decentralizovaných búrz (DEX), u ktorých na rozdiel od tých centralizovaných majú užívatelia stále prístup k svojim kryptomenám a privátnym kľúčom.

Rýchle správy

  • Čínsky Bitman, ktorého hlavným zdrojom príjmov je ťažba kryptomien, chce investovať do IPO, teda počiatočnej ponuky akcií internetového prehliadača Opera. Špekuluje sa, že Bitman aj týmto krokom poškuľuje po investíciách mimo oblasť kryptomien, nakoľko samotná ťažba digitálnych mien nemusí byť v budúcnosti už taká lukratívna
  • Changpeng Zhao, zakladateľ a CEO populárnej burzy Binance očakáva, že čistý zisk spoločnosti by mohol byť v roku 2018 medzi 500 miliónmi USD až jednou miliardou dolárov.
  • Binance venovala jeden milión dolárov na pomoc obetiam záplav v Číne
  • Filipínska centrálna banka schválila dve nové kryptoburzy

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.