Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (9.3.): Dôvod februárového pádu BTC či problémy Poloniex

Článok

Správy dňa Bitcoin
Správy dňa Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Dôvod februárového pádu BTC?

Včera sme vás informovali, že správca konkurznej podstaty skrachovanej burzy Mt. GOX tokijský právnik Nabouaki Kobayashi predal od septembra 2017 až do februára 2018 bitcoiny v celkovej hodnote 400 miliónov dolárov, pričom tieto peniaze by mali byť určené na uspokojenie pohľadávok poškodených veriteľov. Najnovšie informácie naznačujú, že práve tento proces tiež prispel k februárovému pád hodnoty Bitcoinu. Dôkazom toho má byť predaj 18 tisíc bitcoinov z 5. februára, pričom cena BTC hneď deň na to klesla iba na 5900 dolárov, čo je tohtoročné minimum. Kobayashi podľa všetkého “spanikáril” pri klesajúcej cene BTC a preto sa rozhodol predať veľké množstvo BTC v krátkom časovom úseku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nabouaki Kobayashi má k dispozícii ešte vyše 166 tisíc BTC v hodnote vyše 1,7 miliardy dolárov, ktoré bude predávať v nasledujúcom období, čo spôsobuje obavy z toho, ako na to reagovať trh. (cointelegraph.com)

Coincheck odškodní okradnutých klientov

V januári hacknutá japonská burza Coincheck vráti odcudzené finančné prostriedky poškodeným zákazníkom do konca budúceho týždňa, znie v oficiálnom oznámení tejto spoločnosti. Coincheck bol terčom hackerského útoku, počas ktorého boli odcudzené tokeny kryptomeny NEM v hodnote vyše 530 miliónov dolárov. Burza sa chce z tejto udalosti do budúcnosti poučiť, pričom CEO spoločnosti Koichiro Wada uvádza, že okrem posilnenia „in-house“ zabezpečenia systému proti neoprávnenému útoku zvonku budú vykonávať aj kontrolu bezpečnosti z externých odborných orgánov, ktoré sa týkajú finančného zabezpečenia pred kybernetickými útokmi. (cointelegraph.com)

Patent PayPal pre urýchlenie kryptomenových platieb

Spoločnosť PayPal si dala patentovať svoj vynález pre zrýchlenie transakcií kryptomien, tým že z procesu eliminovala čas potrebný na overenie platieb. Odborník na Bitcoin Peter Todd  však tvrdí, že to je možné už prostredníctvom existujúcich technológii, nakoľko s týmto nápadom už prišla spoločnosť Opendime. Služba PayPal sa snaží optimalizovať proces úhrady platieb kryptomenami medzi obchodníkmi a kupujúcimi na maloobchodných alebo e-komerčných platformách za využitia sekundárnych peňaženiek užívateľov. (cointelegraph.com)

Problémy Poloniex

Kryptoburza Poloniex informovala o plánovanej údržbe systému svojej peňaženky, ktorý bol naplánovaný na 8. marca, no napriek tomu, že údržba nemala trvať viac než pár minút, Poloniex ani takmer 24 hodín po spustení aktualizácie nepotvrdil, že dokončil svoju prácu. Výbery a obchodovanie s niektorými kryptomenami sú preto stále nefunkčné.

Nie sú to jediné problémy Poloniexu v posledných dňoch. Burza má problémy aj s podvodníkom, ktorý na Google Play zverejnil aplikáciu, ktorá sa tvári ako oficiálna aplikácia burzy, no v skutočnosti ide o podvodný program, ktorý mal získať od užívateľov prihlasovacie údaje. Internetom sa začali šíriť preto špekulácie, že Poloniex mohol byť hacknutý, čo však firma odmieta. (cointelegraph.com)

Arizona je blízko k plateniu daní pomocou kryptomien

Zákon SB1091, ktorý má umožniť občanom Arizony platiť dane v kryptomenách, prešiel druhým z troch čítaní, ktoré sa vyžadujú ku schváleniu zákona. Podpora zo strany republikánov zvyšuje pravdepodobnosť, že zákon nadobudne platnosť.

,,Arizona sa v budúcnosti stane dôležitým miestom pre túto technológiu (Blockchain) a digitálne meny,“ povedal navrhovateľ zákona a Jeff Weninger, ktorý si myslí, že tento zákon by mohol do Arizony prilákať nových investorov. (cointelegraph.com)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.