Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (9.11.): Čína Bitcoin nelegalizovala, Ripple, SWIFT či Cardano

Článok

Čína a Bitcoin - správy dňa
Čína a Bitcoin - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Čína NEzrušila ban na Bitcoin

Bitcoin je v Číne opäť legálny. Takéto a podobné titulky dnes zaplavili internet, no nie sú žiaľ pravdivé. Správy, ktoré sa odvolávali na udalosti z ešte 25. októbra 2018, kedy čínsky súd medzinárodnej arbitráže v Shenzene (Šen-Čen) uznal, že Bitcoin je považovaný za majetok, ktorý môže byť vlastnený, prevedený a využívaný ako platobný prostriedok na tovary a služby, boli mylne interpretované tak, že Čína zrušila zákaz obchodovania (tradingu) s bitcoinom. Vznikla z toho dezinformácia, že nariadenie z roku 2017, kedy bolo v Číne zakázané obchodovanie s Bitcoinom a kryptomenami čínskou vládou, je na základe tohto verdiktu súdu zrušené. Aplikácia vtedajšieho „banu na Bitcoin“ sa prejavila zánikom alebo odchodom čínskych kryptozmenárni z krajiny. V dôsledku tohto rozhodnutia vtedy padla hodnota Bitcoinu po masívnom výpredaji až o približne 20%.  (cryptoslate)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Trezor podporuje ďalšie kryptomeny

Populárna hardware peňaženka po najnovšej aktualizácii oznámila, že jej najnovší produkt Trezor Model T podporuje už aj kryptomeny Monero, Cardano, Stellar, XRP, Tezos, Decred, Groenstlcoin, Lisk, Zencash a ZCash SPaling hardfork. Tí čo vlastnia starší model Trezor One sa môžu tešiť z podpory pre Lisk a Stellar. (.trezor.io)

Spolupráca Ripple a SWIFT?

Po tom ako SWIFT naznačil, že bude upgradovať svoj systém pre medzinárodné platby, začalo sa vo veľkom špekulovať o tom, že by to mohlo byť na základe spolupráce s Ripple. Spoločnosť stojaca za kryptomenou XRP však súčasťou upgrade SWIFT-u určite nebude. SWIFT to poprel vo svojom oficiálnom vyhlásení. (ethereumworldnews)

SEC obvinila zakladateľa EtherDelta

Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) obvinila Zacharyho Coburna, zakladateľa obchodnej platformy s kryptomenami EtherDelta, že prevádzkoval neregistrovanú burzu s cennými papiermi. Podľa SEC mala spoločnosť EtherDelta možnosť zaregistrovať sa v USA, alebo požiadať o výnimku, no neurobila ani jedno. Coburn tieto obvinenia neodmietol a súhlasil s tým, že bude so SEC spolupracovať. (cointelegraph)

Bezpečnostná schránka pre kryptomeny od kanadskej banky

Dcérska spoločnosť finančnej inštitúcie VersaBank potvrdila, že dokončila beta testovanie “digitálneho trezoru” pre úschovu kryptomien. Cieľom tejto služby je prilákať klientov, aby si bezpečne uložili svoje kryptomeny vytvorením takzvanej digitálnej bezpečnostnej schránky. Podľa generálneho riaditeľa VersaBank a VersaVault ide o prvú službu tohto druhu na svete. Banka poskytuje bezpečnú úschovu kryptomien bez toho, aby mala sama o sebe možnosť pracovať s nimi. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.