Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (9.11.): Čína Bitcoin nelegalizovala, Ripple, SWIFT či Cardano

Článok

Čína a Bitcoin - správy dňa
Čína a Bitcoin - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Čína NEzrušila ban na Bitcoin

Bitcoin je v Číne opäť legálny. Takéto a podobné titulky dnes zaplavili internet, no nie sú žiaľ pravdivé. Správy, ktoré sa odvolávali na udalosti z ešte 25. októbra 2018, kedy čínsky súd medzinárodnej arbitráže v Shenzene (Šen-Čen) uznal, že Bitcoin je považovaný za majetok, ktorý môže byť vlastnený, prevedený a využívaný ako platobný prostriedok na tovary a služby, boli mylne interpretované tak, že Čína zrušila zákaz obchodovania (tradingu) s bitcoinom. Vznikla z toho dezinformácia, že nariadenie z roku 2017, kedy bolo v Číne zakázané obchodovanie s Bitcoinom a kryptomenami čínskou vládou, je na základe tohto verdiktu súdu zrušené. Aplikácia vtedajšieho „banu na Bitcoin“ sa prejavila zánikom alebo odchodom čínskych kryptozmenárni z krajiny. V dôsledku tohto rozhodnutia vtedy padla hodnota Bitcoinu po masívnom výpredaji až o približne 20%.  (cryptoslate)

Trezor podporuje ďalšie kryptomeny

Populárna hardware peňaženka po najnovšej aktualizácii oznámila, že jej najnovší produkt Trezor Model T podporuje už aj kryptomeny Monero, Cardano, Stellar, XRP, Tezos, Decred, Groenstlcoin, Lisk, Zencash a ZCash SPaling hardfork. Tí čo vlastnia starší model Trezor One sa môžu tešiť z podpory pre Lisk a Stellar. (.trezor.io)

Spolupráca Ripple a SWIFT?

Po tom ako SWIFT naznačil, že bude upgradovať svoj systém pre medzinárodné platby, začalo sa vo veľkom špekulovať o tom, že by to mohlo byť na základe spolupráce s Ripple. Spoločnosť stojaca za kryptomenou XRP však súčasťou upgrade SWIFT-u určite nebude. SWIFT to poprel vo svojom oficiálnom vyhlásení. (ethereumworldnews)

SEC obvinila zakladateľa EtherDelta

Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) obvinila Zacharyho Coburna, zakladateľa obchodnej platformy s kryptomenami EtherDelta, že prevádzkoval neregistrovanú burzu s cennými papiermi. Podľa SEC mala spoločnosť EtherDelta možnosť zaregistrovať sa v USA, alebo požiadať o výnimku, no neurobila ani jedno. Coburn tieto obvinenia neodmietol a súhlasil s tým, že bude so SEC spolupracovať. (cointelegraph)

Bezpečnostná schránka pre kryptomeny od kanadskej banky

Dcérska spoločnosť finančnej inštitúcie VersaBank potvrdila, že dokončila beta testovanie “digitálneho trezoru” pre úschovu kryptomien. Cieľom tejto služby je prilákať klientov, aby si bezpečne uložili svoje kryptomeny vytvorením takzvanej digitálnej bezpečnostnej schránky. Podľa generálneho riaditeľa VersaBank a VersaVault ide o prvú službu tohto druhu na svete. Banka poskytuje bezpečnú úschovu kryptomien bez toho, aby mala sama o sebe možnosť pracovať s nimi. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne