Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (8.8.): Dôvod pádu Bitcoinu je jednoznačný

Článok

Správy dňa - SEC a ETF
Správy dňa - SEC a ETF

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin padá, dôvod je tentokrát jednoznačný

Rozmýšľate nad tým, prečo Bitcoin opäť výrazne oslabuje? Dôvod je tentokrát na rozdiel od predchádzajúcich dumpov pomerne jednoznačný. Ide o rozhodnutie Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá odložila verdikt v prípade schválenia Bitcoin ETF firiem VanEck a SolidX na 30. september. Trh na to reagoval prakticky okamžite a Bitcoin klesol až pod 6400 dolárov, pričom následne posilnil (možno len krátkodobo) na približne 6500 USD.

Bitcoin však zároveň posilnil voči ostatným kryptomenám (má už takmer 49% dominanciu na trhu), čo znamená, že altcoiny si pohoršili ešte výraznejšie. Najviac utrpeli voči BTC kryptomeny IOTA (-10%) a XRP (-7%). V prípade IOTA to však má aj dôvod, ktorý spomíname v ďalšom článku.

Pokiaľ ide o Bitcoin ETF, skutočnosť, že SEC rozhodne v tejto veci najskôr až v septembri, poskytuje priestor pre ďalšie manipulácie na trhu. Vylúčený teda rozhodne nie je ani ďalší pokles, no ako to už býva zvykom “whales” manipulujú obomi smermi, buďte preto veľmi opatrní. Treba tiež brať na vedomie skutočnosť, že SEC nemusí rozhodnúť ani 30. septembra. Svoj verdikt totiž môže odložiť ešte dvakrát a najneskorší možný termín rozhodnutia je až v marci 2019. (cointelegraph)

IOTA ukončila spoluprácu so Sirin Labs

Ako sme spomínali v článku vyššie, kryptomena IOTA za posledných 24 hodín oslabila voči Bitcoinu o vyše 10%. Dôvodom je okrem toho, že Bitcoin padá a oslabuje tým altcoiny, aj negatívna informácia o ukončení spolupráce medzi IOTOU a Sirin Labs, ktorá vyvíja blockchain smartphone. Sirin Labs sa totiž rozhodol prejsť z IOTY na konkurenčný Blockchain Ethereum, no aj to by malo byť len dočasné riešenie. Sirin Labs vyvíja dlho očakávaný smartphone Finney, ktorý bude mať okrem iného aj prístup na cold wallet. Že nejde len tak o nejaký telefón, ale o produkt, ktorý si získa veľké publikum, svedčí aj fakt, že tvárou kampane je samotný Lionel Messi. Pokiaľ ide o IOTU, tá sa po tejto správe prepadla na svoje 9-mesačné minimum voči Bitcoinu. (cryptovest)

Opera spúšťa desktop prehliadač s kryptopeňaženkou

Nie je tajomstvom, že spoločnosť Opera sa zamerala na užívateľov, ktorých fascinujú kryptomeny. Už od júla začala ponúkať svoju vlastnú mobilnú peňaženku ako súčasť beta verzie Opery pre Android a najnovšie spúšťa obdobný produkt pre svoju desktopovou verziu. Opera to odôvodňuje tým, že cíti silný záujem a ohromne pozitívnu odpoveď od krypto-komunity.  (cointelegraph)

Kriminálne aktivity s Bitcoinom percentuálne výrazne klesli

Lilita Infante z Úradu pre kontrolu drog v USA (DEA) informovala o vzťahu Bitcoinu s nezákonnými činnosťami. Hoci uviedla, že objem transakcií Bitcoinu, ktore boli urobené na nezákonnú alebo trestnú činnosť od roku 2013 stúpol (čo je pochopiteľné, keďže trh je aktuálne omnoho väčší), priznala, že pomer jeho využívania v oblasti trestných činov klesol z 90% na 10%, pričom jeho dominantnou aktivitou zostal špekulatívny trh. Pokiaľ ide o drogy, DEA uvádza, že Bitcoin je obľúbeným platidlom na dark weboch a slúži ako vhodný nástroj pre pranie špinavých peňazí. Zistenie, že využitie Bitcoinu ako prostriedku na nezákonnú činnosť výrazne klesá je však dobrou správou. Znamená to, že najpopulárnejšiu krypotmenu vlastní omnoho viac ľudí, ktorí ju vnímajú ako investičný či platobný nástroj a nie len prostriedok na oklamanie zákona. Inak povedané kým kedysi ho vlastnili hlavne kriminálnici, aktuálne je využívaný predovšetkým bežnými ľuďmi. (ambcrypto)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.