Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (8.6.): Aká je budúcnosť decentralizovaných búrz?

Článok

Správy dňa - Binance Labs
Správy dňa - Binance Labs

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Putin sa vyjadril ku kryptomenám

Ruský prezident Vladimir Putin vydal dvojznačný, ale prevažne negatívny komentár k myšlienke vytvorenia ruskej národnej kryptomeny. Putin vyhlásil, že Rusko nemôže mať vlastnú kryptomenu, pretože kryptomeny sú podľa svojej podstaty decentralizované, číže prekračujú hranice jedného štátu. Pokiaľ ide o zapojenie sa Ruska do sveta kryptomien, odpovedal v zmysle, že je povinnosťou jeho krajiny sledovať tento rozvíjajúci sa fenomén a na základe budúcich výsledkov určiť, či sa Rusko zapojí do procesu, alebo nie. (cointelegraph)

Krádeže kryptomien sú v plnom prúde

Podľa štúdie spoločnosti Cybersecurity Carbon Black boli v prvej polovici roka 2018 odcudzené kryptomeny v celkovej výške okolo 1,1 miliardy dolárov. Podľa údajov tejto spoločnosti existuje okolo 12 tisíc trhov a 34 tisíc ponúk, ktoré sú spojené s kryptomenami a hackeri ich môžu využiť na potenciálny útok. Podľa Ricka McElroya, ktorý hovoril o tejto téme pre CNBC, môžu byť hackeri organizovanou zločineckou skupinou, ale aj v anonymite žijúci kvalifikovaní inžinieri, ktorí pracujú sami a hľadajú prostriedky doplnkového príjmu. (cointelegraph)

Aká je budúcnosť decentralizovaných búrz?

Spoločnosť Binance Labs sa zúčastnila rubriky “Ask me anything” (AMA) na sociálnej sieti Reddit, ktorej sa v minulosti zúčastnil napríklad aj Bill Gates. Jej zástupcom bol riaditeľ Binance Labs Benjamin Rameuau a jednou z hlavných tém rozhovoru medzi nim a disktujúcimi bola otázka možnosti existencie plne decentralizovaných búrz. Rameau uviedol, že vidí túto oblasť pozitívne a verí, že v budúcnosti takéto burzy budú naozaj plnohodnotne a efektívne existovať, pričom poznamenal, že Binance Labs rozbehla v tejto oblasti viacero projektov.

Decentralizované burzy podľa neho musia byť rýchle, škálovateľné a schopné vyhnúť sa akýmkoľvek problémom. Väčšina v súčasnosti už existujúcich decentralizovaných búrz má však problémy aspoň v jednej z týchto oblastí. (cointelegraph)

Rodman tvárou kryptomeny na marihuanu

PotCoin, čo je kryptomena vytvorená na uľahčenie transakcií v rámci legalizovaného priemyslu s cannabisom, rokuje s bývalým slávnym basketbalistom Denisom Rodmanom, ktorý by sa mohol stať jej tvárou počas summitu medzi USA a Severnou Kóreou, ktorý je naplánovaný na budúci týždeň. Kanadská kryptomena sponzorovala v roku 2017 Rodmanovu cestu do Severnej Kórei, v rámci ktorej nosil tričko s logom spoločnosti. Hovorca ministerstva zahraničných vecí USA zdôraznil, že Denis Rodman nie je súčasťou oficiálnej delegácie Američanov počas summitu a teda nereprezentuje záujmy USA. (cointelegraph)

Rýchle správy

  • Thajská centrálna banka uvažuje nad vytvorením vlastnej kryptomeny
  • Poľský úrad finančného dozoru uviedol, že kryptomeny v Poľsku sú úplne legálne
  • John McAfee je rozhorčený z vyhlásenia Jaya Claytona zo SEC, ktorý povedal, že väčšina ICO sú cenné papiere. McAfee vyzýva Claytona k live diskusií na CCN, pričom použil viacero vulgárnych vyjadrení na jeho adresu

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne