Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (8.11.): CFTC, Square, Rusko, Južná Kórea či Bitstamp

Článok

Správy dňa zo sveta kryptomien
Správy dňa zo sveta kryptomien

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Rýchle správy

BITSTAMP: Populárna kryptoburza Bitstamp vďaka spolupráci so spoločnosťou Cinnober a aplikovaní obchodného systému TRADExpress dosiahne 1250-krát nárast rýchlosti párovania orderov. Bitstamp sa týmto krokom pripravuje na zvýšený dopyt pri obchodovaní s kryptomenami v prípade príchodu ďalšieho bullrunu. Väčšina veľkých búrz mala koncom roka 2017 počas „kryptoboomu“ problém so včasným spracovávaním objednávok. (koinalert)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

SQUARE: Americká finančná spoločnosť Square, ktorá v úvode tohto roka predstavila podporu bitcoinu vo svojej platobnej aplikácii Square Cash payment, oznámila, že v treťom štvrťroku dosiahla príjmy z Bitcoinu v hodnote 43 miliónov dolárov, čo je o 6 miliónov dolárov viac, než v druhom štvrťroku 2018. ,,Celkové príjmy dosiahli v treťom štvrťroku 882 miliónov dolárov, čo predstavuje 51% medziročný nárast. To zahŕňa aj 43 miliónov z Bitconu,” pochválila sa firma prevádzkujúca úspešnú platobnú aplikáciu. (cointelegraph)

RUSKO: Predstaviteľ ruskej štátnej dumy Anatoly Aksakov je zástancom vytvorenia ruského stablecoinu, ktorý by bol krytý v pomere 1:1 k ruskému rubľu. Tvrdí, že by išlo o rovnakú hodnotu ako fiat mena, len fungujúcu v kyperpriestore. ,,Napríklad prinesiete 100 tisíc rubľov do banky a dostanete 100 tisíc kryptomenových rubľov, jeden k jednému za fiatové peniaze. Potom tieto prostriedky využijete na kúpu tovaru fixovaného v blokovom reťazci,” vysvetlil svoju predstavu. Kryptorubeľ by podľa neho mohol uzrieť svetlo sveta po tom, ako budú v Rusku prijate zákony upravujúce odvetvie kryptomien. (cointelegraph)

JUŽNA KÓREA: Polícia v Južnej Kórei zatkla štyroch mladých hackerov, ktorí sa pokúšali o cryptojacking, v rámci ktorého napadli približne 6000 počítačov. Cryptojacking je prax používaná na využitie výpočtovej kapacity napadnutého zariadenia za účelom ťažby kryptomien bez súhlasu ich majiteľa. (cointelegraph)

CFTC: Predseda komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFDT)  J. Christoper Giancarlo si myslí, že technológia distribuovanej účtovnej knihy (distributed ledger technology – DLT) pomôže k regulácii v oblasti trhov s derivátmi.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.