Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (8.10.): Token BIT10 úspešnejší než Bitcoin? Zamestnanci Binance veria v BNB

Článok

správy dňa - Binance Coin a BIT10
správy dňa - Binance Coin a BIT10

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Zamestnanci Binance veria v Binance Coin (BNB)

Kryptoburza Binance je z pohľadu objemu realizovaných obchodov za 24 hodín najväčšou na svete, hoci vznikla len minulý rok. Reklamu jej robí nepochybne aj token Binance Coin (BNB), ktorý okrem investičnej príležitosti slúži aj ako prostriedok na zabezpečenie lacnejších transakčných poplatkov priamo na tejto burze (25% zľava z poplatkov).

Známy je aj tým, že každý kvartál CEO Binance Changpeng Zhao realizuje takzvaný coin burn, čo je nenávratné pálenie/ničenie mincí Binance Coin v hodnote 20% ziskov burzy za toto obdobie. Predpokladom pri pálení je to, že celkový objem dostupných mincí na trhu sa znižuje, čím by mala stúpať ich hodnota. Nuž a hodnota Binance Coin voči Bitcoinu naozaj stále posilňuje, čoho dôkazom je, že je už štrnástou najhodnotnejšou kryptomenou na svete.

Binance Coin má veľkú dôveru aj u samotných zamestnancov burzy, keďže až 90% z nich si necháva vyplatiť mzdu práve v tejto kryptomene, ktorú uprednostnili pred fiatovou menou. (medium)

Po nevýraznom týždne trochu zelenej

Trh s kryptomenami má za sebou jeden z najnudnejších týždňov za posledné mesiace. Bitcoin sa držal na hodnote 6600 dolárov len s nevýraznými výkyvmi a podobne sa správala aj väčšina altcoinov. Za posledných 24 hodín sú však takmer všetky v zelených číslach, pričom najviac sa darilo Tronu (TRX), ktorý posilnil o takmer 13%, Makeru (MKR), ktorý vzrástol o 13,5% a Ox (ZRX), ktorý posilnil až o 17 percent. Maker (MKR) je zároveň top skokanom, ktorý je už 22 najhodnotnejšou kryptomenou súčasnosti. Vďačí za to rastu 46% za uplynulý týždeň. Dominancia BTC na trhu sa stále drží na hodnote 52%.

Bit10 by bol od 1/2017 ziskovejší než priama investícia do BTC

Október je mesiacom, kedy sme sa dočkali prvého dostupného kryptomenového indexového tokenu, jeho názov je BIT10. Ten umožňuje užívateľom mobilnej aplikácie Abra investovať naraz do 10 TOP kryptomien prostredníctvom jedného jednoduchého obchodu. Indexové investovanie bolo vo svete kryptomien doteraz ponúkané len akreditovaným investorom s masívnym kapitálom. Abra však vytvorila token BIT10 založený na Bitwise 10 indexe, do ktorého je možné investovať jedine na aplikácii Abra a to už od 5 dolárov a dokonca za nulové poplatky.

Investíciou do BIT10 pokrývate aktuálne vyše 80% celej trhovej kapitalizácie kryptomien, ktorá sa sústredí v 10 popredných kryptomenách. Abra taktiež v čase spustenia produktu ukázala, že z historického hľadiska by od začiatku roku 2017 do septembra 2018 priniesla investícia do tohto tokenu vyššie zisky, než priama investícia do Bitcoinu. Viac sa dočítate v našej recenzii: Recenzia: ABRA – aplikácia a peňaženka s prevratnou novinkou – kryptomenovým indexom

Graf: Token BIT10 vs. Bitcoin od januára 2017 do konca septembra 2018

Bitwise 10 Crypto Index (BIT10) - banner

Rýchle správy

GEMINI: Kryptoburza Gemini, za ktorou stoja bratia Winklevossovci, dosiahla významný miľník, keďže sa jej podarilo uzavrieť dohodu o poistení jej kryptoaktív. Poisťovne sa tejto oblasti vyhýbajú, nakoľko burzy s kryptomenami sú neustále terčom hackerských útokov.

MALTA: Podľa ministra financií Malty Edwarda Scicluna čaká bežných finančných sprostredkovateľov kvôli kryptomenám podobný osud ako výrobcov tradičných fotografii po nástupe digitálnych fotoaparátov. Kryptomeny a technológiu s tým spojenú označil za revolučnú.

VENEZUELA: Kontroverzná národná kryptomena Venezuely s názvom Petro bude domácemu obyvateľstvu zjavne nanútená. Viceprezident krajiny Delcy Rodriguez informoval, že Petro bude jediným nástrojom, ako budú môcť Venezuelčania zaplatiť cestovné poplatky za všetky pasové žiadosti. Prezident Maduro medzitým vyhlásil, že Petro bude zalistované na 6 veľkých svetových burzách. Neuviedol však ktorých a vzhľadom na kontroverznú povahu tejto kryptomeny je otázne akých.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.