Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (7.8.): Ethereum Classic sa darí vďaka Coinbase a Robinhood

Článok

Správy a Ethereum Classic
Správy a Ethereum Classic

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Ethereum Classic zalistované na Robinhoode, čaká sa na Coinbase                       

Populárna americká aplikácia Robinhood, ktorá ponúka trading kryptomien s nulovými poplatkami, zalistovala do svojej ponuky kryptomenu Ethereum Classic (ETC). Po Bitcoine, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin a Dogecoin tak ide o šiestu digitálnu menu v ponuke aplikácie, ktorá aktuálne funguje v 19 amerických štátoch.

ETC bude čoskoro zalistované aj na kryptozmenárni Coinbase. Stať by sa tak mohlo možno už dnes, pričom obchodovanie s touto kryptomenou by mohlo byť dostupné v najbližších dňoch. Ethereum Classic na tieto správy reaguje rastom. Podľa Coinmarketcapu za posledných 24 hodín posilnilo o 10 percent voči USD a 8 percent voči BTC, kým ostatné digitálne meny sú voči BTC zväčša v červených číslach a v USD posilňujú len mierne.

Rýchle správy

BITMAIN: Svetový gigant v oblasti predaja výrobu zariadení na ťažbu kryptomien Bitmain plánuje postaviť v Texase blockchainové dátové centrum v hodnote 500 miliónov dolárov.

VOĽBY A BLOCKCHAIN: Americkí vojaci, ktorí slúžia v zahraničí, sa budú môcť za pomoci smartphone aplikácie založenej na technológii blockchain zúčastniť novembrových volieb v Západnej Virgínii.

USA: Predseda výboru pre súdnictvo v Snemovni reprezentantov USA, kongresman Bob Goodlatte, je prvý člen kongresu, ktorý priznal, že vlastní kryptomeny. Ako uvádza vo svojom výročnom vyhlásení má digitálne aktíva v hodnote medzi 17 až 80 tisíc dolármi. Členovia kongresu musia zverejniť vlastníctvo kryptomien, ak má ich majetok v tejto forme hodnotu vyše 1000 dolárov.

ŤAŽBA BTC: Čínska spoločnosť Canaan Ceative predstavila televízor, ktorý ťaží Bitcoin. Za vyťažené BTC budú môcť užívatelia kúpiť produkty platformy Canaan, napríklad zábavný obsah. Dá sa očakávať, že ide len o jedno z prvých zariadení, ktoré ťažia kryptomeny a že v budúcnosti pôjde o bežný štandard.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.