Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (7.6.): Veľké plány Coinbase, Bitcoin nie je cenný papier

Článok

Správy dňa Bitcoin
Správy dňa Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Coinbase má ďalšie veľké plány

Najvýznamnejšia obchodná platforma pre kryptomeny v USA kryptozmenáreň Coinbase rozbehla proces, v rámci ktorého sa chce stať plne regulovaným obchodníkom s cennými papiermi z pohľadu Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Ak sa podarí Coinbase dosiahnuť tento cieľ, bude môcť rozšíriť svoju ponuku aj na finančné produkty mimo kryptomien. Coinbase uviedla, že chce spolupracovať s regulátormi na tokenizácií existujúcich typov cenných papierov, čím sa domnieva, že tým demokratizuje prístup na kapitálové trhy. (cointelegraph)

Veľká finančná firma vstupuje do kryptomien

Americká globálna obchodná a technologická firma Susquehanna international Group otvára pre svojich klientov obchodovanie s kryptomenami a to na začiatok vo forme Bitcoin Futures. Spoločnosť, ktorá sídli v Bala Cynwyd v Pensylvánií, je jednou z najväčších finančných firiem na svete. Obchoduje s tradičnými investíciami ako sú akcie, opcie a fondy obchodovane na burze (ETF). ,,Veríme, že táto technológia a táto trieda aktív zmení niektoré aspekty finančných služieb a myslíme si, že bude existovať navždy,” uviedol k novinke Bart Smith, šéf odvetvia digitálnych aktív. (cointelegraph)

Bitcoin cenný papier nie je, väčšina ICO áno

Jay Clayton, predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), si myslí, že Bitcoin nie je cenným papierom, pretože pôsobí ako náhrada za štátne meny. V prípade väčšiny ICO si však myslí, že cennými papiermi sú. Taktiež uviedol, že SEC neplánuje robiť len kvôli ICO zmeny v zákone, ktorý funguje už dlhé roky. (cointelegraph)

Rýchle správy:

  • Malware Prowli infikoval cez 40000 zariadení, ktoré boli použité na ťažbu kryptomien
  • Banka Hypothekarbank Lenzburg sa stala prvou vo Švajčiarsku, ktorá poskytne firemné obchodné účty spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú kryptomenám a blockchain technológiou

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.