Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (7.5.): Bitcoin oslabil, čaká sa na rozhodnutie SEC?

Článok

Správy dňa a SEC
Správy dňa a SEC

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin oslabil, čaká sa na rozhodnutie SEC?

Trhová kapitalizácia kryptomien stratila v priebehu posledného dňa zhruba 20 miliárd dolárov, pričom v čase písania tohto článku sa pohybuje okolo 430 miliárd USD. V dôsledku tohto poklesu pochopiteľne oslabil aj Bitcoin, ktorý sa aktuálne pohybuje medzi 9200 – 9400 USD. Špekuluje sa, že toto oslabenie súvisí s neistotou ohľadne rozhodnutia SEC (Americká komisia pre cenné papiere a burzy), ktorá dnes rokuje o tom, či je Etheruem (EHT) cenný papier, alebo nie.

Pokiaľ padne rozhodnutie, že áno, Ethereum v roku 2014 v rámci svojho predpredaja porušilo zákon. Takýto verdikt by mohol otriasť s celým trhom s kryptomenami. Zatiaľ však vôbec nie je isté, či SEC s nejakým verdiktom dnes vôbec príde. Viac o tejto téme píšeme v tomto článku.

Európske kryptozmenárne chcú regulácie. Pre EÚ však nie sú prioritou

Európske kryptozmenárne a obchodné platformy obchodujúce s kryptomenami opäť vyzývajú k tomu, aby boli čím skôr prijaté medzinárodné regulácie. V rozhovore pre Bloomberg britská obchodná platforma eToro a rakúska burza Bitpanda vyjadrili obavy, že nedostatočné regulácie umožňujú pranie špinavých peňazí a ohrozujú tým tento trh.

Regulačné orgány EÚ vrátane Európskej centrálnej banky podporili medzinárodné úsilie o štandardizáciu pravidiel, no niektorí predstavitelia uviedli, že tento trh je príliš malý na to, aby boli nevyhnutné okamžité kroky. Vo februári prezidentka dozornej rady EÚ Daniele Nouy uviedla, že regulácia kryptomien nie je príliš vysoko na zozname ich úloh. (cointelegraph.com)

Kryptomeny majú niekoľko pozitívnych aspektov, tvrdí nový šéf FSS

Novozvolený guvernér finančnej dozornej rady Južnej Kórei (FSS) Yoon Suk-Heun uviedol, že u kryptomien odpozoroval “niekoľko pozitívnych aspektov“. Zároveň si myslí, že ich lepšia regulácia vytvorí bezpečný finančný systém, ktorý sprístupni produkty súvisiace s kryptomenami. (cointelegraph.com)

Novogratz sa vyjadril k sporu Bitcoin vs. Bitcoin Cash

Miliardár Michale Novogratz vo svojom Twitteri ostro vystúpil voči tvrdeniam, že Bitcoin Cash je najstaršia kryptomena a Bitcoin Core (BTC) je len experimentálna mena. Novogratz tým reagoval na “tweet” od @Bitcoin, v ktorom stálo:

,,Bitcoin Cash je najstaršia kryptomena. Jej white paper bol zverejnený v roku 2008 a prvý blok bol vyťažený v januári 2009. Bitcoin Core (BTC) je experimentálna mena, ktorá nemá white paper a pod súčasným modelom funguje len 2 roky”.

Novogratz reagoval: ,,Už dosť. Bitcoin core je BTC. Je to držiteľ hodnoty. Je to digitálne zlato.”

Bitcoin Cash (BCH) vznikol v auguste 2017 po hard-forku Bitcoinu. Jeho podporovatelia tvrdia, že ide o skutočný Bitcoin. Dôvodom oddelenia bolo uľahčenie škálovateľnosti s cieľom dosiahnuť rýchlejšie a lacnejšie transakcie.

Na stránke Bitcoin.com, ktorá patrí Rogerovi Verovi (Bitcoin Cash), dokonca zašli tak ďaleko, že Bitcoin Cash začali pred čitateľmi označovať za Bitcoin a Bitcoin premenovali na “Bitcoin Core”.(cointelegraph.com)

Južná Kórea zvažuje povolenie ICO

Koncom minulého roka Južna Kórea zakázala nové ponuky mincí (ICO), no návrh nového zákona, ktorý pripravujú juhokórejskí právnici, by mohol ICO opäť povoliť.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.