Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (6.8.): 5 rokov na úplnú akceptáciu kryptomien?

Článok

Správy dňa a Bitcoin
Správy dňa a Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

5 rokov na úplnú akceptáciu kryptomien?

Tí, ktorí to myslia s kryptomenami “smrteľne vážne” dúfajú, že raz plne nahradia súčasné platobné prostriedky. Nepochybne medzi nich patrí John McAfee, autor prvého komerčného antivírusu a veľký zástanca digitálnych mien. McAfee, ktorý je známy svojimi šokujúcimi vyhláseniami najnovšie tvrdí, že kryptomeny do piatich rokov budú bežne slúžiť na ohodnocovanie vecí, nakoľko dovtedy sa výrazne zníži ich volatilita (ak sa dnes niečo predáva za kryptomeny najprv sa určuje cena v dolároch či eurách a až následne sa z tejto ceny vypočíta hodnota v danej kryptomene. McAfee verí, že do piatich rokov sa bude určovať cena produktov či služieb automaticky v hodnote danej kryptomeny).

Changpeng Zhao o Tetheri

Zakladateľ a CEO jednej z najpopulárnejších búrz s kryptomenami Binance Changpeng Zhao sa vyjadril na adresu Tetheru (USDT) v tom zmysle, že v neho nikdy nebude mať vždy úplnú dôveru. Na margo toho, či sú všetky USDT naozaj kryté dolárom, ako tvrdí spoločnosť Tether, povedal len toľko, že to nevie ani on sám. ,,Ich bankové účty nemôžu zverejniť, pretože je pravdepodobné, že ak by tak urobili, tieto účty by boli zavreté a to si nemôžu dovoliť,“ uviedol. (bitcoin)

Špekulácia o Starbucks a platbe bitcoinom

Internetom sa začali šíriť dezinformácie, podľa ktorých plánuje reťazec Starburck prijímať platby za svoje produkty prostredníctvom Bitcoinu či iných kryptomien. V skutočnosti to však nie je pravda. Táto fáma vznikla na základe piatkového vyhlásenia spoločnosti ICE, ktorá prevádzkuje aj newyorsku burzu NYSE, ktorá plánuje so svojimi partnermi, medzi ktorými sú aj Starbucks, BCG či Microsoft, vytvoriť globálnu obchodnú platformu a ekosystém pre digitálne aktíva zvanú Bakkt. Túto správu však Bloomberg a CNBC mylne interpretovali tak, že Starburcks bude prijímať kryptomeny. Platforma Bakkt má slúžiť na konverziu kryptomien do fiatových mien, čiže ak ju bude používať Starbuck, vďaka tejto platforme zaplatíte kryptomenami a Bakkt ich prevedie do dolárov, ktorými sa zaplatí produkt v Starbuckse (inak povedané Starbucks kryptomeny vlastniť nebude, Bakkt ich len zamení na doláre či inú menu).

Dimon verí blockchainu, no nie kryptomenám

James Domin, riaditeľ banky JP Morgan Chase, vyhlásil, že verí v budúcnosť blockchainu a jeho banka ho plánuje využívať na mnoho verí. Pokiaľ však ide o kryptomeny je stále skeptický a myslí si, že sa nedajú porovnávať so zlatom či fiatovými menami. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.