Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (6.6.): XRP bude používať mnoho bánk a Bitcoin vraj nenaplní očakávania

Článok

Správy dňa a Ripple
Správy dňa a Ripple

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin nenaplní očakávania, XRP bude používať mnoho bánk

CEO Ripple Brad Garlinghouse v rozhovore pre CNBC povedal, že Bitcoin nenaplní všetky očakávania, v ktoré ľudia dúfajú a nestane sa globálnou menou. Garlinghouse zároveň očakáva, že token XRP budú už v roku 2019 používať “tucty” bánk. (ccn)

Binance investovala do športovej blockchain platformy

Najväčšia kryptoburza na svete Binance investovala do blockchain esport platformy chillZ, ktorá je súčasťou skupiny Mediarex Group, ktorá sa zameriava na globálnu športovú a zábavnú oblasť. Binance chce v spolupráci s ChillZ “spojiť sily”, aby poskytli športovému priemyslu “fanúšikmi riadený tokenový ekosystém pre tradičné športové tímy”. CEO Binance  povedal, že ChillZ je kreatívny spôsob, ako prijať technológiu blockchain, ktorej cieľom je mainstreamová adaptácia. (cointelegraph)

Väčšia pozornosť na Blockchain

Americká vládna telekomunikačná agentúra vo svojej správe uviedla, že v najbližších rokoch bude venovať osobitnú pozornosť novým technológiám a trendom, ku ktorým popri umelej inteligencií či automatizovanej pracovnej sile zaradila aj technológiu blockchain. NTIA je súčasťou amerického Ministerstva obchodu. (cointelegraph)

Kryptomeny sú na vrchole cyklu, tvrdí Friedmanová

Adena Friedmanová, prezidentka a generálna riaditeľka NASDAQ, uviedla v rozhovore pre Bloomberg, že kryptomeny sú na vrchole svojho cyklu, no v budúcnosti sa môžu sa stať “finančným prvkom internetu”. Zároveň poznamenala, že ide o veľmi špekulatívnu triedu aktív, ktoré sa však môžu stať v budúcnosti vyspelejšie a poskytnú bezproblémovú cestu pre obchodovanie. Nevie však povedať, ktorá kryptomena (a kedy) dosiahne takýto úspech. (cointelegraph)

Blockchain systém ako nástroj na kontrolu šekov

Čínska ľudová banka (PBoc) odhalila svoj vlastný blockchain systém určený na digitalizáciu papierových šekov. Systém je zameraný na boj proti finančným podvodom ako aj na zníženie výdavkov na kontrolu tlače. (cointelegraph)

Pro-blockchain kandidát na prezidenta USA?

Howard Schultz, ktorý je zástancom technológie blockchain, no neverí fenoménu Bitcoinu, odchádza z pozície CEO Starbucks a zvažuje kandidatúru na prezidenta USA. Schultz dávnejšie naznačil, že Starbucks by mohol vytvoriť vlastnú digitálnu menu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.