Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (5.4.): Pôjde Bitcoin ešte nižšie? Problémy Verge či ďalší rast Tronu (TRX)

Článok

Správy - Bitcoin či Tron
Správy - Bitcoin či Tron

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkove správy zo sveta kryptomien

Pôjde Bitcoin ešte nižšie?

Hodnota Bitcoinu dnes opäť klesla až pod úroveň 6600 dolárov a hoci sa aktuálne obchoduje za 6800 USD nálada na trhu je stále skeptická. Čoraz viac sa hovorí o tom, že Bitcoin by mohol klesnúť až na 5 tisíc dolárov, možno aj nižšie.

Tvrdá rana pre kryptomeny či len FUD?

Zástupca guvernéra Indickej centrálnej banky (RBI) BP Kanungo oznámil, že subjekty regulované touto bankou nesmú poskytovať žiadne služby jednotlivcom alebo spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú kryptomenami respektíve s nimi obchodujú. V tomto momente je príliš skoro hovoriť o tom, že ide o úplný zákaz kryptomien v Indii. Je potrebné počkať na ďalšie potvrdenie, pretože téma nebola prediskutovaná do detailov. Kanungo tiež uviedol, že existujúce subjekty by mali ukončiť svoje aktivity súvisiace s touto témou do 3 mesiacov.

Kanungo počas svojho vyhlásenia povedal, že je zástancom Blockchainu, ale nie krpytomien, pretože ich nie je možné regulovať. Nakoniec uviedol, že bol vytvorený medzirezortný výbor s cieľom preskúmať možnosť vytvorenia virtuálnej meny, ktorú by podporovala indická vláda. (crypto-news.in)

Tron zalisovaný na Bitstampe

Kryptomena Tron dosiahla ďalší úspech, keď bola dnes zalisovaná na Bithumbe, najväčšej kryptozmenárni v Južnej Kórei. To je hlavný dôvod toho, že dnes napriek negatívnej nálade na trhu TRX rástol až o 26%. (twitter.com)

Problémy Verge

Nadšenie okolo kryptomeny Verge, ktorá pred 2 dňami raketovo rástla o vyše 60%, opadlo po správach o chybe v jej kóde. Verge sa údajne stala obeťou “51%” útoku, ktorý umožňuje minerovi získať väčšinovú kontrolu nad sieťou hashrate, čo umožňuje danej osobe modifikovať transakcie a spochybňovať integritu celého blockchainu. ,,Mali sme malý hash útok približne pred 3 hodinami dnes ráno, všetko bolo vyriešené,” uviedlo Verge na svojom Twitteri.

V súvislosti s touto informáciou sa špekuluje o spôsobe jej načasovania, nakoľko Verge má 17. apríla urobiť veľké oznámenie o významnej spolupráci. Zrejme až najbližšie dni ukážu, aké to bude vážne a či bude ovplyvnená budúca hodnota tokenu XVG.

NEO a Gas na burze Coinhood

Kryptomeny NEO a GAS budú zalisované od 6. apríla na burze Cobinhood. Trejdovať sa budú dať v pároch NEO/BTC, NEO/ETH, NEO/USDT, GAS/BTC, GAS/ETH a GAS/USDT. (usethebitcoin.com)

Zatknutie v Južnej Kórei

Juhokórejské média dnes informovali, že generálny riaditeľ kryptoburzy CoinNest bol zatknutý za spreneveru a podvod. Ide vôbec o prvé zatknutie zástupcu kórejskej burzy s kryptomenami. Prokurátori sa domnievajú, že Kim Il-hwan presmeroval prostriedky svojich zákazníkov v prospech vedúcich pracovníkov spoločnosti. (cryptoninjas.net)

Významná spolupráca LTC?

Americký poskytovateľ obchodných služieb Aliant Payments Systems potvrdil, že uzatvoril oficiálne partnerstvo s Litecoin Foundation. Spoločnosť je prvou, ktorá oficiálne dokončila proces registrácie tejto nadácie, čím sa stala prvým oficiálnym platobným spracovateľom kryptomeny Litecoin.

Ide o dobrú správu pre Litecoin, ktorý má za sebou rušné obdobie, ktoré najprv sprevádzalo nadšenie okolo plánovaného spustenia služby LitePay, ktoré sa napokon odložilo na neurčito. Spoločnosť Aliant Payments Systems je v odvetví platieb už 15 rokov a Litecoinu tak umožní prístup k novým potenciálnym klientom. (newsbtc.com)

Coincheck prijal ponuku

Hacknutá kryptoburza Coincheck, z ktorej boli v úvode roka ukradnuté tokeny NEM v hodnote vyše 530 miliónov dolárov, podľa japonského spravodajského denníka Nikkei súhlasí s predajom väčšinového podielu spoločnosti Monex, pričom by malo ísť o obchod v hodnote miliárd jenov. ,,Detaily budú oznámene už v piatok,” informoval Nikkei.

Novým generálnym riaditeľom spoločnosti by sa mal stať CEO spoločnosti Monex Toshiko Katsuya, ktorý je považovaný za správnu voľbu na opätovné vybudovanie veľkej dôveryhodnej burzy s kryptomenami. Zaujímavé však je, že napriek informáciám denníka Nikkei spoločnosť Monex zatiaľ nič oficiálne nepotvrdila a keď sa tieto špekulácie objavili v médiách po prvýkrát, vo svojom vyhlásení ich odmietla.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.