Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (5.6.): Bitcoin opäť „zomrel“, McAfee chce byť prezidentom USA

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin opäť zomrel. Po 300-krát

Bitcoin nedávno zomrel už po 300-krát od svojho vzniku. Informuje o top portál 99Bitcoins, ktorý dokumentuje “nekrológy” Bitcoinu na základe správ, kedy túto najpopulárnejšiu kryptomenu označili média či rôzni investori za mŕtvu. Naposledy tak urobili v článku Forbes z 30. mája, ktorý označil za ,,achillovu pätu” Bitcoinu vysoké množstvo elektrickej energie, ktoré vyžaduje jeho ťažba. V čase najnovšej “smrti” Bitcoinu sa 1 BTC obchodoval za cenu 7312 USD. Bitcoin len v tomto roku “zomrel” už 64-krát. (cointelegraph)

Najlepšie by bolo, keby ICO bublina praskla

Ella Zhang, vedúca laboratórií Binance, v rozhovore pre Bloomberg uviedla, že trhu by prospelo, keby ICO bublina praskla. Je to podľa nej potrebné, aby sa celý tento segment ozdravil a priemysel s ICO otvoril dvere skutočne cenným projektom. ,,Chceli by sme, aby bublina praskla. Stále vidíme veľký humbug na trhu, ocenenia sú vysoké a neprimerané. Naozaj si myslíme, že ak bublina praskne, bude to dobrá vec pre celý priemysel,” uviedla. Zhang navyše povedala, že pomáha Binance zaoberať sa podvodmi v tejto oblasti. Jej cieľom je boj proti podvodom a podpora technológie kryptomien a blockchainu. (cointelegraph)

McAfee bude kandidovať na prezidenta

John McAfee opäť šokoval verejnosť. Zakladateľ McAfee Antiviris Sotware, ktorý je známym človekom najmä medzi fanúšikmi kryptomien, sa rozhodol, že bude v roku 2020 kandidovať za prezidenta Spojených štátov amerických. Zo strany McAfeeho, ktorý sám priznáva, že nemá šancu v tejto kampani uspieť, je to ďalšie veľké prekvapenie v poslednom období. Veď len pred pár dňami potvrdil, že chce priniesť fiatovú menu, ktorá bude krytá kryptomenou.  (cointelegraph)

Bitcoin je digitálne zlato, tvrdí Wozniack

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniack vyhlásil, že Bitcoin je ,,čistým digitálnym zlatom”, čím opäť potvrdil svoju vieru v túto digitálnu menu, hoci takmer všetky bitcoiny, ktoré v minulosti vlastnil, už predal. ,,Mám jeden Bitcoin na dva Ethereum,” prerazil pre CNBC. Viac ich nemá, nakoľko sa chce vyhnúť tomu, aby musel stále sledovať ich cenu. (cointelegraph)

Spoločnosť Ripple si najala advokátku, ktorá robila v SEC  

Spoločnosť Ripple Labs si najala právnikov zo spoločnosti Debevoise & Plimptona Mary Joe Whiteovú a Andrewa Ceesneyho, aby ich zastupovali v súdnom konaní, v ktorom sa rieši, či tokeny XRP nie sú neregistrované cenné papiere (pokiaľ by tak boli, išlo by zo strany Ripple o porušenie zákona). Whiteová predtým zastávala funkciu v Americkej komisii pre cenné papiere a burzy (SEC). (cointelegraph)

Bitcoininfo.ru vstal z mŕtvych

Mestský súd v Petrohrade zrušil predchádzajúce rozhodnutie okresného súdu o zablokovaní internetovej stránky Bitcoininfo.ru. Táto stránka bola zakázaná po tom, ako Rusko v júli 2016 vydalo nariadenie  na zákaz digitálnych mien ako Bitcoin, ktoré sa stali v tejto krajine nelegálne. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.